SPORT

Mistrovství ČR v Enduru - o vítězích rozhodovali vteřiny

30. července 2000, 18:44, frog
   ŠUMPERK - O víkendu 29. až 30. července proběhl jeden ze série závodů Mezinárodní mistrovství České republiky v Enduru VEROLD CZECH CUP 2000. Závodu se zúčastnilo více než sto padesát jezdců z tuzemska i zahraničí.
   ŠUMPERK - O víkendu 29. až 30. července proběhl jeden ze série závodů Mezinárodní mistrovství České republiky v Enduru VEROLD CZECH CUP 2000. Závodu se zúčastnilo více než sto padesát jezdců z tuzemska i zahraničí.

   V sobotu si vítězství v kategorii Mistrovství ČR v třídě 4T nad 500 ccm s sebou odvezl Jan Holada na motocyklu Husqarna 610 a v neděli vítězství vybojoval Richard Číla také na motocyklu Husqvarna 610. Závodníci v kategorii Mistrovství ČR absolvovali náročný devadesátikilometrový okruh třikrát. V každém okruhu je čekaly čtyři časové kontroly, několik průjezdních kontrol, zkouška startu, motocrossová rychlostní zkouška a cross-country doplňková zkouška.

   Závodníci jeli za plného provozu, žádné silniční úseky nebyly kvůli závodu uzavřeny. Z Tyršova stadionu vedla trať na Bludoveček, odtud po lesní cestě pod vrchol Háj a k Hájence "na Vápenici". Zde na jezdce čekala doplňková motocrossová zkouška, která velkou měrou rozhodovala o výsledcích. Dále trať pokračovala po lesních cestách a terénem až do obce Aloizov. Odtud směřovala po silnici do Rudy nad Moravou a pak velmi dlouho po lesní cestě nad Janoušovem, Štědrákovou Lhotou, Raškovem až do Kopřivné. Nad ní následovala klíčová rychlostní zkouška. Na zbytku trati již nebyla žádná obtížná místa ani žádné zkoušky. Jezdci museli dojet po lesních cestách k Recycling Parku v Rapotíně a odtud po silnici k Tyršovu Stadionu, kde závod končil.

   Nejtěsnější rozdíly byly hlavně v nižších kubaturách. Například v sobotu v kategorii Přebor ČR ve třídě do 50 ccm vyhrál Bořivoj Klečka, za ním se umístil se čtyřvteřinovou ztrátou Milan Jílek, třetí místo obsadil se ztrátou jedné vteřiny Jaroslav Jašek. Na čtvrtém místě skončil Jaroslav Babiška s odstupem pouhé půl vteřiny na třetí místo.

   V sobotu se závod konal za oblačného, až deštivého počasí, v neděli bylo vcelku hezky. Organizátoři vše vcelku dobře zvládli, snad jen opožděné vyhlášení vítězů a předání cen bylo drobným nedostatkem.

Výsledky:

Výsledky
Do 50 ccm: 1. Klečka Bořivoj 2. Jílek Milan 3.Jašek Jaroslav
Do 125 ccm: 1. Lacina Vladimír 2. Růžek Vladislav 3.Meišner Jiří
Nad 175 ccm: 1. Rydval Roman 2. Kaněra Pavel 3. Cyprián Zdeněk
4T do 250 ccm: 1. Batovec Jiří 2. Hovjacký Eduard (pouze 2 v kategorii)
4T do 400 ccm: 1.Hejzlar Tomáš 2. Hušek Ota 3. Cihlář Pavel
4T Nad 500 ccm: 1:Dokoupil Petr 2.Zloch Stanislav 3.Růčka Tomáš


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).