SPORT

Prezident na Pro Kennex Cupu 2006 - 19. ročník ve fotografiích

13. září 2006, 22:00, mar, wolfi, jach
Prezident na Pro Kennex Cupu 2006 - 19. ročník  ve fotografiích Šumperk - Letošní babí léto tenisovému turnaji Pro Kennex Cup přálo. Zřejmě poprvné za celou dobu jeho historie ani jeden den nezapršelo. A letošní hráči i hosté to náležitě ocenili, sešlo se jich totiž v Šumperku nebývale mnoho.
Šumperk - Letošní babí léto tenisovému turnaji Pro Kennex Cup přálo. Zřejmě poprvné za celou dobu jeho historie ani jeden den nezapršelo. A letošní hráči i hosté to náležitě ocenili, sešlo se jich totiž v Šumperku nebývale mnoho.

Po minulé neúčasti se letos ukázal i tenisový matador Václav Klaus. I přes nabitý prezidentský program předvedl, že hrát stále umí a ve své kategorii Osobností se rozhodně neztratil.

V první rozehře se utkal s prestižním pražským právníkem Zdeňkem Kramperou. „Víte, s panem prezidentem se nehraje každý den,“ svěřil se REJi se svými pocity bezprostředně po zápase tento náhodně vylosovaný prezidentský protihráč. „Na začátek dne to bylo velmi tvrdé utkání a docela dramatické. Pan prezident mne hodně prohnal. Utkání to bylo zajímavé až do poslední chvíle,“ komentoval ještě udýchaný Krampera průběh právě skončené hry.

„Na šumperských kurtech se hraje dobře,“ uvedl exkluzívně pro REJ.cz prezident ČR. „Měl jsem ale partnera, kterého styl hry mi nevyhovoval, takže jsem nezvítězil,“ zhodnotil úvodní hru. V další dvouhře už pan prezident stál na straně vítězů a příjemné bylo i celkové hodnocení - v družstvu s Šimůnkem a Dosedělem se nakonec Václav Klaus zasloužil i o zlato.

A jak vidí pan prezident úroveň sportování na Šumpersku?

„Už jsem tu kdysi hrál i basketbal, takže Šumperk beru jako sportovní město,“ zavzpomínal Václav Klaus. „Věřím, že na Šumpersku jsou lidé sportovní – myslím, že vždycky byli. Sport k světu a k životu patří a věřím, že se tu bude dál pěstovat zrovna jako ten tenis.“ „Je to skvělý turnaj,“ zhodnotil situaci v tu chvíli zrovna nehrající herec Josef A. Náhlovský. „Jsem tu asi už pošesté. Jsou tady bezvadný lidi, bezvadný kurty a je vůbec je tu dobrá zábava. A navíc je tady pan prezident a je s ním docela velká sranda. Je to tady fajn,“ dodal s humorem sobě vlastním náš snad nejpopulárnější herec-bavič Náhlovský.

Aleš Valenta válí nejen na saltech a vrtech, ale i na hřišti. Jako jediný se vrhl i do tenisové gymnastiky a neváhal pro správný úder předvést i provaz.

Ze starých známých tváří se opět ukázala tenisová dvojice Náhlovský/Mladý. Jejich humor letos doplnil i zdatný tenista Karel Šíp. Nechyběli letití pořadatelé celé akce bratři Huťkovi a jejich tenisoví protihráči i spoluhráči - František Pála, Jiří Hřebec a Vladislav Šavrda. Všichni hráli jako o život, nikdo nechtěl věřit tomu, že se řadí již mezi veterány. Zvláště když oni sami předvedli, že se tak necítí.

Opět na naše kurty zavítal i Zdeněk Merta a Miroslav Paleček. Poslední dva jmenovaní se dokonce představili nejen coby hráči, ale Zdeněk Merta zafušoval moderátorům do jejich řemesla a zhostil se role uvaděče pro sobotní kulturní vystoupení. Na něm se blýskl hudebně Miroslav Paleček a jeho originálí písničky na téma současného silničního zákona i vlastního lehce egoistického tenisového umění.

Poprvé na kurty v Šumperku zavítala zpěvačka Věra Martinová, která spolu se zahraničním hostem Vašem Patejdlem předvedla, že zpívat se dá vždy a všude.

Slovenské hitovky Elánu jako Kaskadér či Voda čo ma drží nad vodou rozhýbaly publikum a zvedly ho ze tribun. Nestyděl se ani ukázat, že správný umělec nedá bez palybacku ani ránu a když bylo nápadně vidět, že nestíhá udýchat rytmus písničky, hrdě to přiznal.

Letošní ročník měl i další novinky. Poprvé se na kurtech předvedl současný starosta Zdeněk Brož, který přiznal divákům, že tenis zatím hraje sotva hodinu týdně.

Ukázalo se, že turnaj není jen o tvrdém sportu a že se všichni zúčastnění chtějí jako každý rok i letos hlavně dobře pobavit. Nejvíce se ale bavili vítězové ve všech třech kategoriích - Osobnosti, Veterání a Umělci. Ti si totiž odnesli kromě hřejivého pocitu na duši i řadu věcných cen od sponzorů.

Galerie:


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.