SPORT

Na trasy navede vysoké kolo

23. srpna 2006, 13:00, -vavka-
Na trasy navede vysoké kolo Leština - Jožka Zimovčák, účastník Toure de France a Gira d´ Italia na vysokém kole, bude letos cyklisty navádět na trasy na Moravském bikemaratonu v Leštině. Přitom si premiérově zajede i jednu z tras.

Leština - Jožka Zimovčák, účastník Toure de France a Gira d´ Italia na vysokém kole, bude letos cyklisty navádět na trasy na Moravském bikemaratonu v Leštině. Přitom si premiérově zajede i jednu z tras.

Poslední prázdninová sobota patří v Leštině už tradičně Moravskému bikemaratonu. Dnes už klasika, která si postupně získala své příznivce pro „jezdivé“ trasy přes starodávný hrad Brníčko až na Hanácký Blaník – vrchol Bradla, se letos jede v jubilejním 5. ročníku.

„Trasy, při kterých pravděpodobně vůbec neslezete z kola, jsou jezdivé i pro mládež a tělesně handicapované cyklisty,“ říká Jiří Chlebníček z pořádajícího cykloklubu Morava. „Ostatně jsme jediný maraton tohoto druhu v ČR, kterého se mohou handicapovaní aktivně účastnit. Máme pro ně připravenou méně náročnou trasu na 30 km, bez povinnosti platit startovné.

Závodníci mohou vybírat z celkem tří tras – 30, 50 a 80 km. Padesátikilometrová trasa je opět doplněna o kategorie „tlouštíků“ nad 100 kg a na vítězné družstvo z osmdesátikilometrové trasy čeká putovní demižon slivovice. “Demižon je pětilitrový a putovní je obal, nikoliv obsah,“ motivuje k účasti Jiří Chlebníček. „Zvláštní cenou každoročně odměňujeme také nejstaršího závodníka a nejhezčí závodnici.“

Závod se jede také jako Mezinárodní mistrovství pekařů a cukrářů na horských kolech 2006. V tomto případě musí všichni účastníci z kategorie juniorů splňovat podmínku, že jsou žáci, učni, studenti potravinářského učiliště nebo školy v oboru pekař, cukrář, mlynář. Závodníci a závodnice od r. nar. 1987 a starší pak musejí být zaměstnanci, majitelé, samostatní podnikatelé, učitelé, učňovští mistři ve firmách oborů pekař, cukrář, mlynář. Samostatné prodejní obchody se do těchto skupin taktéž započítávají.

Přihlášku je možné podat i osobně a startovné zaplatit v hotovosti v pekárně Leština. V den závodu (26.8.2006) už se nelze přihlásit na žádnou trať!


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA KONCERT ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na společný koncert kapel UDG, O5 a RADEČEK a písničkáře POKÁČE, který se uskuteční v pátek 1. prosince v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jak se jmenuje společné turné UDG, O5 a Radeček a Pokáče?

A) Kamarádi tour
B) Rivalové tour
C) Parťáci na turné

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na nový film MILADA, který promítá kino OKO v Šumperku 27. listopadu, vyhráli Šárka Siblová ze Šumperka, Vilma Sadilová z Libiny a Renda Šmíd z Kolšova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina.