SPORT

Na trasy navede vysoké kolo

23. srpna 2006, 13:00, -vavka-
Na trasy navede vysoké kolo Leština - Jožka Zimovčák, účastník Toure de France a Gira d´ Italia na vysokém kole, bude letos cyklisty navádět na trasy na Moravském bikemaratonu v Leštině. Přitom si premiérově zajede i jednu z tras.

Leština - Jožka Zimovčák, účastník Toure de France a Gira d´ Italia na vysokém kole, bude letos cyklisty navádět na trasy na Moravském bikemaratonu v Leštině. Přitom si premiérově zajede i jednu z tras.

Poslední prázdninová sobota patří v Leštině už tradičně Moravskému bikemaratonu. Dnes už klasika, která si postupně získala své příznivce pro „jezdivé“ trasy přes starodávný hrad Brníčko až na Hanácký Blaník – vrchol Bradla, se letos jede v jubilejním 5. ročníku.

„Trasy, při kterých pravděpodobně vůbec neslezete z kola, jsou jezdivé i pro mládež a tělesně handicapované cyklisty,“ říká Jiří Chlebníček z pořádajícího cykloklubu Morava. „Ostatně jsme jediný maraton tohoto druhu v ČR, kterého se mohou handicapovaní aktivně účastnit. Máme pro ně připravenou méně náročnou trasu na 30 km, bez povinnosti platit startovné.

Závodníci mohou vybírat z celkem tří tras – 30, 50 a 80 km. Padesátikilometrová trasa je opět doplněna o kategorie „tlouštíků“ nad 100 kg a na vítězné družstvo z osmdesátikilometrové trasy čeká putovní demižon slivovice. “Demižon je pětilitrový a putovní je obal, nikoliv obsah,“ motivuje k účasti Jiří Chlebníček. „Zvláštní cenou každoročně odměňujeme také nejstaršího závodníka a nejhezčí závodnici.“

Závod se jede také jako Mezinárodní mistrovství pekařů a cukrářů na horských kolech 2006. V tomto případě musí všichni účastníci z kategorie juniorů splňovat podmínku, že jsou žáci, učni, studenti potravinářského učiliště nebo školy v oboru pekař, cukrář, mlynář. Závodníci a závodnice od r. nar. 1987 a starší pak musejí být zaměstnanci, majitelé, samostatní podnikatelé, učitelé, učňovští mistři ve firmách oborů pekař, cukrář, mlynář. Samostatné prodejní obchody se do těchto skupin taktéž započítávají.

Přihlášku je možné podat i osobně a startovné zaplatit v hotovosti v pekárně Leština. V den závodu (26.8.2006) už se nelze přihlásit na žádnou trať!


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.