KULTURA

Výjimečný megakoncert Jumping Drums v Šumperku

9. srpna 2006, 17:16, jilkova@rej.cz, hp, www.jumpingdrums.cz
Výjimečný megakoncert Jumping Drums v Šumperku Šumperk - Ve své historii nejdelší koncertní set se rozhodli odehrát bubeníci Jumping Drums v rámci cyklu Music Machine Summer Time v Šumperku. Už tento pátek 11. 8. ve 20 hod. se na velkém krytém pódiu na hřišti Střední zdravotnické školy v Šumperku rozjede neopakovatelná bubenická show.

Šumperk - Ve své historii nejdelší koncertní set se rozhodli odehrát bubeníci Jumping Drums v rámci cyklu Music Machine Summer Time v Šumperku. Už tento pátek 11. 8. ve 20 hod. se na velkém krytém pódiu na hřišti Střední zdravotnické školy v Šumperku rozjede neopakovatelná bubenická show.

"Koncert bude výjimečný nejen šumperskou premiérou nového repertoáru oblíbeného bubenického komanda. Vysokou kvalitu slibuje také technické zázemí, které pro tuto akci zajišťuje profi tým Radka Jandíka /zvukaře, který patří k nejlepším v republice, zvučí prestižní akce – např. Mezinárodní festival Blues Alive/ a překvapení nabídne i samotné místo, kde se koncert bude odehrávat. Hřiště je umístěno prakticky v centru Šumperka, nedaleko od radnice a sousedí s bývalou klášterní budovou, kde se dnes nachází Střední zdravotnická škola. Díky vysoké klášterní zdi jsou zvukaři nadšeni akustikou tohoto místa," láká na vyjímečný koncert Hanka Písková.

Jumping Drums založil před šesti lety profesionální bubeník a muzikoterapeut Ivo Batoušek. Základní tým tvoří zpravidla 4 – 6 bubeníků a bubenic. V instrumentáři, který tato unikátní kapela používá na svých koncertech, je až 60 bubnů a percussí z celého světa. Repertoár tvoří symbióza rytmů a zvuků všech kontinentů. Velkým zdrojem inspirace pro Jumping Drums jsou japonští bubeníci KODO, brazilské sambové soubory a originální rytmy afrických domorodých kmenů. Můžete se těšit i na world music, rock, klasickou hudbu, hudbu taneční i muzikoterapeutickou.

Jumping Drums vydali již tři hudební CD s názvy Symbioza, Rhythmania a Rytmy duše. Ivo Batoušek a celé Jumping Drums se však nevěnují jen koncertům, ale také seminářům a výchovným koncertům pro děti a mládež, na kterých uplatňují svou muzikoterapii. Základem jejich práce je hra na africký buben djembe. Tento jednoduchý bicí nástroj pomáhá mnoha dětem na seminářích zapomenout na jejich bolesti a strasti, které jim život nadělil ať již v sociální nebo zdravotní oblasti.

V této skupině se můžete setkat s Ivo Batouškem, Radkem Batouškem, Katkou Pražákovou a Ivetou Čalovou – tito hudebníci vám ukáží své umění na bicí nástroje. Nezapomenutelný bude jistě i Honza Čechovský se svým djembem. Jumping Drums dávají prostor vyniknout i mladším umělcům. Do Jumping Drums Juniors tak patří Barča Pospíšilová, Klára Linetová, Lukáš Hrňa, Vašek Brantál a další a další.

Klasické vystoupení Jumping Drums trvají zpravidla tři čtvrtě hodiny až hodinu. Páteční šumperský koncert nabídne dvouhodinový bubenický set. V předprodeji jsou vstupenky za 180 korun, na místě pak za 240 korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 18.10.2006 17:34
Titulek: Ahoj
Autor: Roman
143
190
Jste proste nej...Hlavne se me libil ten koren s tim satkem..posloucham techno tak meto ocela zaujalo uz se tesim na druhou cas jumping drums....Hlavne prijette na ZS Řehořova 3 ....ZDAREC
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

 VYHODNOCENÍ

V minulé soutěži se o volný vstup na zábřežský Akustikfest správnou odpovědí nikdo nepřihlásil, nemá tedy žádného výherce.