KULTURA

V Šumperku přibyla černobílá rocková hospoda ČERNOBIL

17. července 2000, 09:18, Alena Mitterová
   (NÁVŠTĚVA TÝDNE)- V Šumperku je v současné době v provozu asi šest desítek restaurací, barů a podobných zařízení. Od minulé soboty je v našem městě o jednu příjemnou hospůdku víc. V rockovém hávu zahájili provoz hospody Černobil její zpívající spolumajitel Vlastimil Partish a skupina Apollon.
   (NÁVŠTĚVA TÝDNE)- V Šumperku je v současné době v provozu asi šest desítek restaurací, barů a podobných zařízení. Od minulé soboty je v našem městě o jednu příjemnou hospůdku víc. V rockovém hávu zahájili provoz hospody Černobil její zpívající spolumajitel Vlastimil Partish a skupina Apollon.

   Nová hospoda se nachází v prostorách bývalého Cirkusu naproti Pizzerii Ambiente. Zprovoznění rockového klubu si vyžádalo novou instalaci vodovodního potrubí, odpadu a elektrického vedení, jinak se ovšem sklepní prostory větší stavební rekonstrukce nedočkaly. Stěny místností jsou pomalovány černobílou šachovnicí, odtud byl pravděpodobně odvozen i název podniku. Možná se ale noví majitelé inspirovali umístěním ve sklepním prostoru, připomínajícím protiatomový kryt.

   Vyznavači rockové hudby se mohou každou sobotu těšit na živou muziku, koncertovat by zde měly různé regionální kapely. Pokud se více než o kulturu zajímáte o značku čepovaného piva, potom vězte, že na čepu je Gambrinus. Před zaplněním žaludku chipsy nebo křupkami se můžete zahřát klasickými lihovinami.

   Osazenstvo prvního koncertu bylo velmi různorodé, spatřit jste mohli lidi s dreadlocks, ale i s holou hlavou a kanadami, jedna z návštěvnic měla dlouhou sukni, lodičky a halenku, což v černobilem prostředí působilo jako největší extravagance.

   Akustika sálu byla výborná, ale na přátelské popovídání s kamarády příliš tichého prostoru nezbylo, takže se postupem času začaly tvořit před vchodem diskutující skupinky. Návštěvnost akce byla více než slušná, což dokumentuje skutečnost, že číšníci neměli brzy po zahájení do čeho čepovat. V deset hodin byl koncert ukončen kvůli zachování nočního klidu, o hodinu a půl později se ale poněkud neorganizovaně začalo opět hrát, tentokrát z iniciativy návštěvníků. A tak jste si mohli poslechnout kombinaci zpěvu, elektrické a akustické kytary a foukací harmoniky.

   O půlnoci byla ještě zábava v plném proudu a hosté, přibiti veselím v Černobilu, se(radio?)aktivně podíleli na veselém průběhu křtu rockové hospody, která je v Šumperku jediná svého druhu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

CD FLEKSIBLE ZADARMO


Hrajte s REJEM o debutové album skupiny FLEKSIBLE, které muzikanti pokřtí tento týden ve středu před šumperským divadlem. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jméno šťastlivce, který získá podepsané CD zadarmo.

Soutěžní otázka:

Podle čeho vznikl název kapely Fleksible?

A) podle hudebního stylu ze 70. let
B) podle příjmení zpěváka Radka Fleka
C) podle slavné písně Deep Purple

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na YOUSHOW s DenisemTV, Pjayem a Naty, která se uskuteční v KD Zábřeh v sobotu 16. prosince, vyhráli Filip Drozd ze Šumperka, Vendula Chlupová z Libiny, Josef Haramia ze Šumperka a Radek Vevoda z Chromče.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).