KULTURA

V Šumperku přibyla černobílá rocková hospoda ČERNOBIL

17. července 2000, 09:18, Alena Mitterová
   (NÁVŠTĚVA TÝDNE)- V Šumperku je v současné době v provozu asi šest desítek restaurací, barů a podobných zařízení. Od minulé soboty je v našem městě o jednu příjemnou hospůdku víc. V rockovém hávu zahájili provoz hospody Černobil její zpívající spolumajitel Vlastimil Partish a skupina Apollon.
   (NÁVŠTĚVA TÝDNE)- V Šumperku je v současné době v provozu asi šest desítek restaurací, barů a podobných zařízení. Od minulé soboty je v našem městě o jednu příjemnou hospůdku víc. V rockovém hávu zahájili provoz hospody Černobil její zpívající spolumajitel Vlastimil Partish a skupina Apollon.

   Nová hospoda se nachází v prostorách bývalého Cirkusu naproti Pizzerii Ambiente. Zprovoznění rockového klubu si vyžádalo novou instalaci vodovodního potrubí, odpadu a elektrického vedení, jinak se ovšem sklepní prostory větší stavební rekonstrukce nedočkaly. Stěny místností jsou pomalovány černobílou šachovnicí, odtud byl pravděpodobně odvozen i název podniku. Možná se ale noví majitelé inspirovali umístěním ve sklepním prostoru, připomínajícím protiatomový kryt.

   Vyznavači rockové hudby se mohou každou sobotu těšit na živou muziku, koncertovat by zde měly různé regionální kapely. Pokud se více než o kulturu zajímáte o značku čepovaného piva, potom vězte, že na čepu je Gambrinus. Před zaplněním žaludku chipsy nebo křupkami se můžete zahřát klasickými lihovinami.

   Osazenstvo prvního koncertu bylo velmi různorodé, spatřit jste mohli lidi s dreadlocks, ale i s holou hlavou a kanadami, jedna z návštěvnic měla dlouhou sukni, lodičky a halenku, což v černobilem prostředí působilo jako největší extravagance.

   Akustika sálu byla výborná, ale na přátelské popovídání s kamarády příliš tichého prostoru nezbylo, takže se postupem času začaly tvořit před vchodem diskutující skupinky. Návštěvnost akce byla více než slušná, což dokumentuje skutečnost, že číšníci neměli brzy po zahájení do čeho čepovat. V deset hodin byl koncert ukončen kvůli zachování nočního klidu, o hodinu a půl později se ale poněkud neorganizovaně začalo opět hrát, tentokrát z iniciativy návštěvníků. A tak jste si mohli poslechnout kombinaci zpěvu, elektrické a akustické kytary a foukací harmoniky.

   O půlnoci byla ještě zábava v plném proudu a hosté, přibiti veselím v Černobilu, se(radio?)aktivně podíleli na veselém průběhu křtu rockové hospody, která je v Šumperku jediná svého druhu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na manželskou komedii MAGICKÁ HODINA s Vilmou Cibulkovou v hlavní roli. Pořad uvede Dům kultury Šumperk v úterý 25. září. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Kdo režíroval inscenaci Magická hodina?

A) Petr Zelenka
B) Vilma Cibulková
C) Aleš Cibulka

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Po dvou vstupenkách na galakoncert operní divy EVY URBANOVÉ, která zazpívá v doprovodu Moravského klavírního tria ve velkém sále zábřežského kulturáku v neděli 23. září, vyhráli Jiří Pospíšil z Hostic, Eva Chovancová z Rapotína a Petr Nevěřil ze Zábřeha.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kulturního domu v Zábřeze.