KULTURA

V Šumperku přibyla černobílá rocková hospoda ČERNOBIL

17. července 2000, 09:18, Alena Mitterová
   (NÁVŠTĚVA TÝDNE)- V Šumperku je v současné době v provozu asi šest desítek restaurací, barů a podobných zařízení. Od minulé soboty je v našem městě o jednu příjemnou hospůdku víc. V rockovém hávu zahájili provoz hospody Černobil její zpívající spolumajitel Vlastimil Partish a skupina Apollon.
   (NÁVŠTĚVA TÝDNE)- V Šumperku je v současné době v provozu asi šest desítek restaurací, barů a podobných zařízení. Od minulé soboty je v našem městě o jednu příjemnou hospůdku víc. V rockovém hávu zahájili provoz hospody Černobil její zpívající spolumajitel Vlastimil Partish a skupina Apollon.

   Nová hospoda se nachází v prostorách bývalého Cirkusu naproti Pizzerii Ambiente. Zprovoznění rockového klubu si vyžádalo novou instalaci vodovodního potrubí, odpadu a elektrického vedení, jinak se ovšem sklepní prostory větší stavební rekonstrukce nedočkaly. Stěny místností jsou pomalovány černobílou šachovnicí, odtud byl pravděpodobně odvozen i název podniku. Možná se ale noví majitelé inspirovali umístěním ve sklepním prostoru, připomínajícím protiatomový kryt.

   Vyznavači rockové hudby se mohou každou sobotu těšit na živou muziku, koncertovat by zde měly různé regionální kapely. Pokud se více než o kulturu zajímáte o značku čepovaného piva, potom vězte, že na čepu je Gambrinus. Před zaplněním žaludku chipsy nebo křupkami se můžete zahřát klasickými lihovinami.

   Osazenstvo prvního koncertu bylo velmi různorodé, spatřit jste mohli lidi s dreadlocks, ale i s holou hlavou a kanadami, jedna z návštěvnic měla dlouhou sukni, lodičky a halenku, což v černobilem prostředí působilo jako největší extravagance.

   Akustika sálu byla výborná, ale na přátelské popovídání s kamarády příliš tichého prostoru nezbylo, takže se postupem času začaly tvořit před vchodem diskutující skupinky. Návštěvnost akce byla více než slušná, což dokumentuje skutečnost, že číšníci neměli brzy po zahájení do čeho čepovat. V deset hodin byl koncert ukončen kvůli zachování nočního klidu, o hodinu a půl později se ale poněkud neorganizovaně začalo opět hrát, tentokrát z iniciativy návštěvníků. A tak jste si mohli poslechnout kombinaci zpěvu, elektrické a akustické kytary a foukací harmoniky.

   O půlnoci byla ještě zábava v plném proudu a hosté, přibiti veselím v Černobilu, se(radio?)aktivně podíleli na veselém průběhu křtu rockové hospody, která je v Šumperku jediná svého druhu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

DO KINA ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na animovanou komedii ASTERIX A TAJEMSTVÍ KOUZELNÉHO LEKTVARU, kterou promítá šumperské kino Oko v pátek 4. ledna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kdo střeží recept na výrobu kouzelného nápoje v galské vesničce?

A) Magistrix
B) Lektvarik
C) Panoramix

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na ojedinělé divadelní představení ĎÁBEL PROTI BOHU, které se uskuteční v klášterním kostele v Šumperku v úterý 18. prosince, vyhráli Pavel Kubíček z Bohuslavic a Ladislav Ondráček ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v den akce přímo u vstupu.