KULTURA

Losinské kulturní léto odstartuje v červenci

28. června 2006, 14:08, Rejdakce
Velké Losiny - Letošní, již šestý ročník Losinského kulturního léta, tak jako ty předešlé, nabídne to nejlepší z oblasti divadelní a hudební tvorby. O tom, že se projekt stal již kulturní stálicí Olomouckého kraje svědčí fakt, že minulý ročník navštívilo téměř 4000 diváků a také pro tento rok bylo Losinské kulturní léto zařazeno mezi Významné projekty Olomouckého kraje.
Velké Losiny - Letošní, již šestý ročník Losinského kulturního léta, tak jako ty předešlé, nabídne to nejlepší z oblasti divadelní a hudební tvorby. O tom, že se projekt stal již kulturní stálicí Olomouckého kraje svědčí fakt, že minulý ročník navštívilo téměř 4000 diváků a také pro tento rok bylo Losinské kulturní léto zařazeno mezi Významné projekty Olomouckého kraje.

Letošní ročník nabídne opět směsici nejrůznějších žánrů a stylů. Již 15. července se příznivcům kvalitní jazzové hudby představí nejvýraznější uskupení tohoto hudebního žánru, a to mezi posluchači velmi oblíbený Old time Jazzband.

O den později 16. července se podařilo opět získat na jediné vystoupení v ČR flamencového kytaristu Petra Víta, který již řadu let žije v Granadě a zde také vyučuje hru flamenca na kytaru. Spolu s ním se představí tanečnice Lucia Cellarová a proti minulému roku také tanečník Andres Lopez. Zcela jistě se bude jednat o fascinující vystoupení, plné nefalšovaného španělského temperamentu.

Pro fanoušky dnes již známé a velmi úspěšné šumperské skupiny O5 Radeček jsme připravili milé překvapení. Dne 28. července vystoupí na jediném koncertě na Moravě spolu s německou skupinou Kanmantu, která je nazývána „ mnichovskými Coldplay“ a je držitelem řady hudebních ocenění.

Také příznivci divadelní tvorby letos nepřijdou zkrátka. Dnes již kultovní Ořechovské divadlo představí 29. července na nádvoří zámku svoji novou komedii Nebe na zemi. Tato nejúspěšnější komedie autorské trojice Voskovec, Werich, Ježek se stala předlohou pro osobité zpracování Ořechovského divadla v režii Vlastimila Pešky.

Milovníci a fanoušci legendární bluegrassové skupiny Roberta Křesťana - Druhá tráva, budou zcela jistě nadšeni jejich výročním koncertem, konaným u příležitosti oslav 15 let trvání kapely. Tento speciální koncert se uskuteční 4. srpna a bude jedinečný také tím, že na něm vystoupí špičkový banjista Andy Owens ze Spojených států.

Opravdovou lahůdkou pro všechny divadelní nadšence bude 5. srpna komedie Velká zebra. V hlavní roli se představí hvězda první velikosti Ondřej Vetchý a spolu s ním Petr Čtvrtníček, Nela Boudová a další.

Festival dobré pohody, tak jak je již uvedeno v názvu, přinese příjemné spojení několika žánrů v rámci jednoho večera. Dne 11. srpna vystoupí čelní představitelé tří žánrů, a to World music v podání Jiřího Plocka a Jitky Šuranské, kteří jsou držiteli ceny Anděl za nejlepší nahrávku v této oblasti za rok 2005. Dalším žánrem bude Original czech music, který představí brněnská skupina Svítání a Bluegrass v podání známé skupiny Drive.

Posledním představením, které zakončí Losinské kulturní léto, bude komedie Zkrocení zlé ženy od W. Shakespeara. Tuto, jednu z autorových nejvtipnějších komedií, představí divákům dne 12. srpna Hoffmanovo divadlo z Uherského Hradiště.

„Závěrem bych rád vzkázal divákům, že jejich pověst „skvělého publika“ se již za těch pět let roznesla mezi umělci a všichni se do Velkých Losin velmi těší. Takže nashledanou na nádvoří losinského zámku,“ láká návštěvníky ing. Viktor Šebesta.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Dveře nové interaktivní výstavy v zábřežském muzeu jsou otevřeny. "Hrátky s penězi" návštěvníky seznámí s historickým vývojem platidel – od předmincovních forem přes kovové mince až po vznik papírových bankovek – a připomene i loňské výročí vzniku československé koruny. Vše je prezentováno názorně s množstvím interaktivních prvků. Můžete být s dětmi u toho, když správně zodpovíte připravenou otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování.

Kolikáté výročí vzniku československé koruny loni proběhlo?
A) 80.
B) 90.
C) 100.
Odpovědi posílejte jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou dvojvstupenku na koncert gentlemanů v cylindrech ze 4TETU, kteří vystoupí v Zábřehu ve čtvrtek 20. února, vyhrává Hana D. z Kosova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.