SPORT

Závod bikerů, který nemá v Evropě obdobu, ovládl centrum města

15. července 2000, 14:09, nei, mitt
   ŠUMPERK - V centru Šumperka proběhl v sobotu 1.7. čtvrtý podnik seriálu Rubena Tours 2000. Na závodním okruhu se představila česká bikerská špička s Radovanem Fořtem, Tomášem Vokrouhlíkem a Milanem Spěšným společně s amatérskými sportovci.
   ŠUMPERK - V centru Šumperka proběhl v sobotu 1.7. čtvrtý podnik seriálu Rubena Tours 2000. Na závodním okruhu se představila česká bikerská špička s Radovanem Fořtem, Tomášem Vokrouhlíkem a Milanem Spěšným společně s amatérskými sportovci.

   Hlavní myšlenkou akce bylo poskytnout městským dětem možnost sportovního vyžití a zároveň příležitost změřit své síly na stejné trati jako profesionálové. Celý podnik vznikl zhruba před dvěma lety, když se sešli ing. Pavel Brettschneider a v té době již legendární závodník Radovan Fořt a vytvořili závod, který nemá obdobu nikde v Evropě.

   "Výjimečnost akce spočívá především v tom, že se na závodním okruhu uprostřed města sejdou jak profesionálové, tak i začátečníci a hlavně děti," řekl Marek Doležal, tiskový mluvčí Rubena - Fort MTB team a Rubena Tours 2000. Šumperská část seriálu městských okruhů se konala u příležitosti XIII. Všesokolského sletu a byla zařazena do soutěže O Velkou cenu České obce sokolské.

   Hlavní cena byla udělena v kategorii Elite I, kde zvítězil Milan Spěšný před Radovanem Fořtem a Tomášem Vokrouhlíkem (všichni Rubena Fort).

   Výsledková listina


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru