KULTURA

K bluesovému přípitku přišlo hodně účinkujících, ale málo diváků

7. července 2000, 16:56, lyv, hlb
   ŠUMPERK - První ročník festivalu Blues Aperitiv proběhl na konci června letošního roku. I přes poměrně malý divácký a posluchačský zájem šlo o kvalitní přehlídku českého blues. Zúčastnilo se třicet kapel a porota nakonec vybrala dvě, které si zahrají na pátém ročníku Blues Alive: Černý mosty Tábor a Mothers Follow Chairs Přerov.
   ŠUMPERK - První ročník festivalu Blues Aperitiv proběhl na konci června letošního roku. I přes poměrně malý divácký a posluchačský zájem šlo o kvalitní přehlídku českého blues. Zúčastnilo se třicet kapel a porota nakonec vybrala dvě, které si zahrají na pátém ročníku Blues Alive: Černý mosty Tábor a Mothers Follow Chairs Přerov.

   Blues Aperitiv probíhal na dvou místech zároveň. "Nápad dvou scén považuji za geniální, odpadnou tím časové prodlevy při střídání," okomentoval organizaci festivalu člen brněnského seskupení K.R. Band. Skupiny hrály podle předem daného plánu a do Šumperka přijížděly téměř na minutu přesně. Protože během přehlídky byly vybírány dvě kapely pro listopadový Blues Alive, tak někteří účastníci chápali festival spíše jako výběrovou soutěž.

   "V žádném případě bych nechtěl, aby účinkující soupeřili. Výběr jsme přidali teprve dodatečně," řekl ředitel Domu kultury Vladimír Rybička. Jeho slova sice potvrdila formace Blues of Car Band, která odehrála svůj repertoár v příjemně pohodové bluesové náladě, někteří účinkující se však až nápadně snažili o maximální hudební výkon.

   Pro většinu návštěvníků se stal letošní festival lahodným aperitivem před nadcházejícím létem, na jehož konci čeká bluesové konzumenty hlavní chod. Během svého pětiletého působení se totiž mezinárodní festival Blues Alive stal nejlepší akcí svého druhu v republice. "Doufám, že se nám vše podaří příští rok úspěšně zopakovat," uzavřel hudební přípitek Vladimír Rybička.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NA FLÁM FEST ZADARMO


Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na FLÁM FEST, který se uskuteční na zábřežském bazénu v sobotu 9. září. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na festival zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kolikátý ročník Flám festu se letos uskuteční?

A) druhý
B) čtvrtý
C) šestý

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou animovanou komedii EMOJI VE FILMU, kterou promítá šumperské kino OKO až do 23. srpna, vyhráli Petra Jelínková z Nového Malína, Adéla Borseníková ze Sobotína a Daniel Poštulka ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO Šumperk.