KULTURA

K bluesovému přípitku přišlo hodně účinkujících, ale málo diváků

7. července 2000, 16:56, lyv, hlb
   ŠUMPERK - První ročník festivalu Blues Aperitiv proběhl na konci června letošního roku. I přes poměrně malý divácký a posluchačský zájem šlo o kvalitní přehlídku českého blues. Zúčastnilo se třicet kapel a porota nakonec vybrala dvě, které si zahrají na pátém ročníku Blues Alive: Černý mosty Tábor a Mothers Follow Chairs Přerov.
   ŠUMPERK - První ročník festivalu Blues Aperitiv proběhl na konci června letošního roku. I přes poměrně malý divácký a posluchačský zájem šlo o kvalitní přehlídku českého blues. Zúčastnilo se třicet kapel a porota nakonec vybrala dvě, které si zahrají na pátém ročníku Blues Alive: Černý mosty Tábor a Mothers Follow Chairs Přerov.

   Blues Aperitiv probíhal na dvou místech zároveň. "Nápad dvou scén považuji za geniální, odpadnou tím časové prodlevy při střídání," okomentoval organizaci festivalu člen brněnského seskupení K.R. Band. Skupiny hrály podle předem daného plánu a do Šumperka přijížděly téměř na minutu přesně. Protože během přehlídky byly vybírány dvě kapely pro listopadový Blues Alive, tak někteří účastníci chápali festival spíše jako výběrovou soutěž.

   "V žádném případě bych nechtěl, aby účinkující soupeřili. Výběr jsme přidali teprve dodatečně," řekl ředitel Domu kultury Vladimír Rybička. Jeho slova sice potvrdila formace Blues of Car Band, která odehrála svůj repertoár v příjemně pohodové bluesové náladě, někteří účinkující se však až nápadně snažili o maximální hudební výkon.

   Pro většinu návštěvníků se stal letošní festival lahodným aperitivem před nadcházejícím létem, na jehož konci čeká bluesové konzumenty hlavní chod. Během svého pětiletého působení se totiž mezinárodní festival Blues Alive stal nejlepší akcí svého druhu v republice. "Doufám, že se nám vše podaří příští rok úspěšně zopakovat," uzavřel hudební přípitek Vladimír Rybička.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru