SPORT

Přebor olomoucké oblasti ve sportovní gymnastice

30. května 2006, 13:50, Jana Pražáková, trenérka
Šumperk/Prostějov-V neděli 28. 5. si šumperská děvčata odvezla z Prostějova všechny medaile. Soutěžila ve výkonnostních stupních ve volných i povinných sestavách.P řebornický titul v prvním výkonnostním stupni si odvezla začínající Kamila Rozmánková, před Janou Vlčkovou a Terezkou Vařekovou.
Šumperk/Prostějov - V neděli 28. 5. si šumperská děvčata odvezla z Prostějova všechny medaile. Soutěžila ve výkonnostních stupních ve volných i povinných sestavách. Přebornický titul v prvním výkonnostním stupni si odvezla začínající Kamila Rozmánková, před Janou Vlčkovou a Terezkou Vařekovou.

Ve druhém stupni zvítězila spolužačka Kamily,Veronika Rounová, členka TJ Šumperk, která již reprezentovala Šumperk před dvěma týdny v polské Nyse. Za ní se umístila Bára Matušková a Veronika Mlynářová z GK. V nejstarší kategorii žákyň se stala přebornicí zkušená závodnice Karolina Truksová před Terezou Švédovou. Obě již startovaly v zahraničí na mezinárodních soutěžích v Nyse a Budapešti. Vzorně reprezentují sportovní třídy základní školy v Šumperku nejen v gymnastice, ale i vynikajícími výkony v atletických soutěžích. Budoucí členka sportovních tříd, Tereza Urbanová, skončila třetí.

Tato děvčata mají nejtěžší závody za sebou. Jejich kamarádky z výběru žákyň české reprezentace čeká Mistrovství české republiky za dva týdny v Praze. Ze sportovních tříd se připravuje Iva Hrivnáková, Kateřina Drenková, Pavla Březinová a Adéla Pukyšová. Účast si vybojovala i nejmladší Kateřina Kubíčková, která bude také bojovat o zařazení mezi nejlepší žákyně ČR.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.