KULTURA

Vítěz Havrana soutěžil s ukradenými básničkami

17. května 2006, 21:59, mar
Šumperk - Lukáš Ondráček, oceněný v letošní soutěži Šumperský Havran v kategorii do 35 let, se zúčastnil soutěže s básničkami, které okopíroval z www.pismak.cz, upozornil čtenáře Rej.cz básník Jakub P. Malý.
Šumperk - Lukáš Ondráček, oceněný v letošní soutěži Šumperský Havran v kategorii do 35 let, se zúčastnil soutěže s básničkami, které okopíroval z www.pismak.cz, upozornil čtenáře Rej.cz básník Jakub P. Malý.

Lukáš Ondráček, který v letošní soutěži HAVRAN obsadil druhé místo, je student brněnské Masarykovy univerzity a syn ředitele Vily Doris v Šumperku. Soutěže se bohužel zúčastnil s básničkami jiných autorů, zveřejněných na webových stránkách pismak.cz a litera.cz. Na těchto stránkách mladých básníků se po odhalení tohoto podvodu svezlo na jeho hlavu kruté morální bičování. Okradení autoři přemýšleli i nad podáním trestního oznámení. Sám Lukáš Ondráček svou chybu přiznal a veřejně se na daných serverech omluvil. Cenu města Šumperka udělovanou Vilou Doris vrátil.

Letos se sešlo v soutěži HAVRAN dvě stě padesát básní od třiaosmdesáti autorů prakticky z celé republiky. Mezi ně poslal básně i dvaadvacetiletý Lukáš Ondráček. Básníci publikující na pismak.cz upozornili, že básně, které Lukáš uvedl jako Modlitby a klopýtání, Sliby se mají vracet a Hej Malý princi nenapsal on. "Zcela jistě se z mé strany jednalo o velkou chybu a ještě jednou bych se chtěl omluvit všem, kterým jsem způsobil nepříjemnosti, uvedl na náš dotaz Lukáš a dodává na vysvětlenou, "samozřejmě ceny získané na soutěži jsem vrátil a organizátorům se omluvil, stejně jako jsem se omluvil autorům. Velmi toho lituji a přál bych si vše vzít zpět. Vyjádření VILY DORIS ani jméno náhradního výherce, kterému by případná cena v soutěži náležela, se do uzávěrky Rejnovin nepodařilo zjistit.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Reagovat na příspěvek:
Datum: 23.5.2006 12:11
Titulek: RE: RE: RE: RE: Marti.in
Autor: mart.ini
Mily Bobe!
1. Je mi jedno, co kdo ma za skolu, jenom jsem chtel zduraznit,ze nejsem asi tak uplne hloupej, jak tu pan Lijon tvrdil;-)K pochopeni by ti to mohlo predpokladam stacit, bez urazky:-) Skolou se nechlubim, pro me je podstivej remeslnik na stejny spolecensky urovni jako schopnej manager.
2. Pravopisny chyby nehledam. Nenajdes tu ode mne ani jednu narazku na pravopis x-nuzaku, i kdyz jeho katastrofalni uroven vypovida neprimo o urovni jejich myslenkovych pochodu.
3. Pokud nekdo napise normalni odpoved, ktera se tyka obsahu predeslyho prispevku, tak mu nikdy nenapisu, ze je uplne mimo. Ale pokud nejakej demagog z xchatu, ti odpovi stylem vymytyho mozku, nezbyva mi nic jinyho nez si do neho rejpnout:-)
4. Celej tenhle ansambl beru jako rozptyleni ve zkouskovym.To rypani me bavi a bavi to urcite i ostatni lidi.Jeste vic me ale dokazou pobavit plky o kamaradstvi, cestnosti a moc fajn lidickach z xchatu.A kdyz se ti snazi sahnout na svedomi, tak to musi kazdej normalni heterosexualni beloch dostat zachvat smichu. Kaslu na to, co to je za lidi a co si o me mysli, hlavne kdyz se ostatni bavi.
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Jméno:

E-mail:

Titulek:

Text:
 

Zadejte, prosím, aktuální rok (4 číslice):

ZA KULTUROU ZADARMO

 VYHODNOCENÍ

V minulé soutěži se o volný vstup na zábřežský Akustikfest správnou odpovědí nikdo nepřihlásil, nemá tedy žádného výherce.