KULTURA

Ready Kirken opět zahrají v Šumperku

12. dubna 2006, 20:13, Jílková Radka
Ready Kirken opět zahrají v Šumperku Šumperk – Už tento čtvrtek 13. dubna se v hudebním klubu Music Machine rozezní kytary a bicí tolik známé pardubické kapely Ready Kirken. Ve 20 hodin tak odstartuje koncert, který se v Šumperku měl konat již v lednu.
Šumperk – Už tento čtvrtek 13. dubna se v hudebním klubu Music Machine rozezní kytary a bicí tolik známé pardubické kapely Ready Kirken. Ve 20 hodin tak odstartuje koncert, který se v Šumperku měl konat již v lednu.

Kluci si však ještě prodloužili čas na doladění svého nového alba s názvem Asi se něco děje. A to se jim plně vyplatilo, neboť již teď můžeme ze všech stran slyšet chválu nejen od jejich skalních fanoušků, ale i od hudebních kritiků a publicistů. Například Vladimír Vlasák řekl MF DNES: „Pardubická kapela Ready Kirken vyzrála. Na novém albu Asi se něco děje si vybrousila písničkářský poprockový styl. Z Michala Hrůzy vyrostl špičkový autor, což samozřejmě potvrdila píseň Voda živá pro Anetu Langerovou. Navíc z Hrůzova civilního, mužsky důvěryhodného zpěvu sálá čím dál větší jistota a vnitřní magnetismus. A to jsou další body pro Ready Kirken, kteří se dostávají na pozici žádané, inteligentní a charismatické kapely.“


Kdo je vlastně Ready Kirken? Tato hudební partička vznikla v Pardubicích v roce 1996. Členové skupiny jsou Michal Hrůza (zpěv, kytara), Zdeněk Ceral (kytara), Ondřej Herold (baskytara) a Adam Jánošík (bicí). V roce 2001 vydali své první album s názvem Vlny. Toto CD obsahuje hit Zejtra mám. Již v tomto roce kapela odehrála bezmála 150 koncertů. Na podzim roku 2002 vychází jejich druhé album s názvem Čekal jsem víc s hitem Černý brejle. V této době působili jako předskokani kapely Manic Street Preachers na jejich pražském koncertě v malé sportovní hale. V květnu pak byli hosté na turné skupiny Lucie v pražské T-mobile aréně. Na jaře roku 2004 vychází jejich třetí CD Krasohled s hity Krasohled a Poslední dobou. Ve stejném roce píše Michal Hrůza píseň Voda živá pro Anetu Langerovou.

Mnoho hudebních kritiků také zdůrazňuje, že Michal Hrůza na "reaďácké" nejnovější album napsal sám deset písní. „Většina textů vznikla na chatě uprostřed lesa, kde jsem byl úplně sám. Šlo to strašně snadno, byla to relaxace. Utekl jsem tam od neklidu města,“ popisuje vznik úspěšného CD sám Michal.

Pokud Vás zajímá, co nového Ready Kirken představí, či byste si spíš raději poslechli jejich osvědčené hity, přijďte si ve čtvrtek vychutnat jejich koncert do Music Machine. Vstupné je 150 korun, na místě 180 korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.