KULTURA

Václavovští ochotníci získali Pohádkový mlejnek

12. dubna 2006, 20:18, kuku
Václavovští ochotníci získali Pohádkový mlejnek Žďár nad Sázavou / Zábřeh - Ve dnech 29. až 31. března 2006 se ve Žďáru nad Sázavou konala oblastní soutěžní přehlídka pohádek pro děti pod poetickým názvem Pohádkový mlejnek. Soutěže se zúčastnily divadelní soubory z Poděbrad, Chrudimi, Brna, Hodonína a domácího Žďáru. Na přehlídku byl pozván i Divadelní spolek Václav působící v zábřežské části Václavov, který se do Žďáru po třech letech vypravil podruhé.
Žďár nad Sázavou / Zábřeh - Ve dnech 29. až 31. března 2006 se ve Žďáru nad Sázavou konala oblastní soutěžní přehlídka pohádek pro děti pod poetickým názvem Pohádkový mlejnek. Soutěže se zúčastnily divadelní soubory z Poděbrad, Chrudimi, Brna, Hodonína a domácího Žďáru. Na přehlídku byl pozván i Divadelní spolek Václav působící v zábřežské části Václavov, který se do Žďáru po třech letech vypravil podruhé.

"Jeli jsme reprezentovat Zábřeh pohádkou „Jak čarodějka k ženichovi přišla“ jejíž premiéru jsme uvedli 26. listopadu 2005 v kulturním domě ve Václavově a několikrát jsme inscenaci reprízovali v okolních městech a vesnicích. Přes nepřízeň počasí a rozvodněné řeky jsme dorazili do Žďáru včas, městské divadlo bylo úchvatné, přivítalo nás pěkné prostředí, pohodlně vybavené zázemí a dokonalá péče pořadatelů. Byli jsme poslední soubor, který se měl představit. V 11.00 hodin, před dětmi zcela zaplněným sálem a balkónem obsazeným porotou, jsme začali. Nervozita byla velká, ale snaha zahrát co nejlepší představení ještě větší. Vše se nakonec zvládlo celkem dobře, častý potlesk a výbuchy smíchu bavících se diváků toho byly přesvědčivým důkazem. " popisuje RNDr. Jiří Matějček.

V odpoledních hodinách proběhlo vyhlášení vítězů, kde porota udělovala ceny, mimo jiné Radku Polákovi za výkon v roli kuchaře a režiséru Jiřímu Matějčkovi za scénografii. "Jaké však bylo naše překvapení, když nás porota vyzvala k převzetí nádherného skleněného mlýnku pro celkového vítěze soutěže a nominovala nás na celonárodní přehlídku amatérských divadel pro děti Popelka 2006 do Rakovníka. Předsedou odborné poroty byl exrežisér Městského divadla Děčín pan Rudolf Felcmann. Poukázal na klady představení, ale nevyhýbal se ani rozboru chyb, především v dramaturgii inscenace. Celkově pak porota vyslovila hodnocení velmi příznivé. Naše radost z ocenění více jak roční práce byla obrovská. A věříme, že nic mimořádného nezabrání souboru Václav zajet v listopadu znovu do Rakovníka a ukázat po pohádce „Zlatá přadlena“ (v roce 2003) i pohádku „Jak čarodějka k ženichovi přišla“, že se na zábřežsku hraje dobré ochotnické divadlo. " dodává RNDr. Jiří Matějček


Soubor s pohádkovým mlýnkem


Veronika Matějčková v hlavní roli čarodějky Krákorky


Princ Jan Opravil v boji s čarodějnicemi


Čarodějka Krákorka s kuchařem (Radek Polák), vaří čarodějný lék


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.