KULTURA

RETRO chystá přehlídku Českých lvů a křest knihy teprve jedenáctiletého autora

5. dubna 2006, 20:50, -vavka-
RETRO chystá přehlídku Českých lvů a křest knihy teprve jedenáctiletého autora Zábřeh - Předvést znovu všechny filmy, které byly oceněny Českým lvem 2005, se rozhodlo vedení zábřežského kina RETRO. Od čtvrtka 13. dubna do velikonočního pondělí si tak budou moci diváci znovu připomenout nejenom tituly, které běžně vyprodávají kina, ale i filmy, které zrovna nadprůměrnou návštěvnost nezaznamenaly.
Zábřeh - Předvést znovu všechny filmy, které byly oceněny Českým lvem 2005, se rozhodlo vedení zábřežského kina RETRO. Od čtvrtka 13. dubna do velikonočního pondělí si tak budou moci diváci znovu připomenout nejenom tituly, které běžně vyprodávají kina, ale i filmy, které zrovna nadprůměrnou návštěvnost nezaznamenaly.

„Uspořádat přehlídku filmů, které byly oceněny Českým lvem, je dramaturgický pokus, jak ovlivnit návštěvnost směrem vzhůru,“ řekl k nové aktivitě kina jeho vedoucí Milan Uhl. „Záměrem je v krátkém časovém úseku znovu promítnout všechny filmy roku 2005, které si toto ocenění odnesly.“

V pěti po sobě jdoucích dnech tak budou mít filmoví diváci možnost si připomenout nejen tituly běžně vyprodávající kina, jako např. psychologický film Štěstí (13.4. – šest Lvů) nebo komedie s trojnásobným držitelem Českého lva Ivanem Trojanem v hlavní roli - Příběhy obyčejného šílenství (14.4.). „Chceme, aby se na plátně znovu postupně objevily všechny loňské tituly, které Lvy dostaly. Proto jsme do znovupromítání zařadili i filmy jako Sluneční stát (15.4.) nebo Šílení (16.4), které zrovna v Zábřehu mimořádnou diváckou návštěvnost nezaznamenaly,“ vypočítává filmové tituly Milan Uhl.

Filmovou přehlídku uzavře na Velikonoční pondělí divácky nejúspěšnější film roku 2005 - Román pro ženy (17.4.). V zábřežském RETRU byl reprízovaný dvakrát a vždy bylo vyprodáno. Všechny filmy mají jednotné vstupné i začátek promítání (19 hod./50 Kč).

Kromě toho bude v dubnu v RETRU pokračovat PROJEKT 100 2006. Na pořadu jsou poslední tři snímky z celkem desetidílného cyklu filmů. Zejména pro klubové diváky se promítají vždy v úterý od 20 hodin, rovněž za jednotné vstupné 66/56 Kč.

Postupně se také daří úspěšně rozšiřovat počet mimopromítacích akcí v kině. KLUB – KVDC pokračuje v pořádání koncertů, přednášek a besed – např. koncert Jiřího Schnitzera byl týden dopředu beznadějně vyprodán a oblibu si postupně získávají i koncerty letos poprvé probíhajícího cyklu Zábřežské jazzové dny.

Na konec dubna zařadil KVDC do programu opravdu ojedinělou akci. Svou první knihu tu bude křtít teprve jedenáctiletý autor – Radoslav Horák ze Zábřehu. Jako začínajícímu autorovi mu ji v polovině dubna vydá brněnské nakladatelství Lynx. Kniha se jmenuje Energetický čaj, má 64 stran a ilustrace maminky Naďi Horákové. Ikdyž má „Ráďa“ na svém spisovatelském kontě už sedm knih, svou první skutečnou knížku pokřtí stylově – 20. dubna v kině RETRO několika kapkami svého nejoblíbenějšího čaje.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.