SPORT

MISS AEROBIC TOUR odstartuje v sobotním dopoledni + ROZHOVOR

5. dubna 2006, 20:54, Stanislava Marešová
MISS AEROBIC TOUR odstartuje v sobotním dopoledni + ROZHOVOR Šumperk - Už v osmi městech – Karlovy Vary, Ústí n. L., Kopřivnice, Brno, Plzeň, Chotěboř, Opava, Hradec Králové – se zastavila letošní Miss aerobik tour. Znamená to, že známe 40 účastnic semifinále (Praha, Hala Lužiny - 3. června) v hlavní kategorii. O dalších se rozhodne tuto soboru v sále DK Šumperk.
Šumperk- Už v osmi městech – Karlovy Vary, Ústí n. L., Kopřivnice, Brno, Plzeň, Chotěboř, Opava, Hradec Králové – se zastavila letošní Miss aerobik tour. Znamená to, že známe 40 účastnic semifinále (Praha, Hala Lužiny - 3. června) v hlavní kategorii. O dalších se rozhodne tuto soboru v sále DK Šumperk.

Tři nejlepší dívky z loňské soutěže Miss aerobik - Nikola Vykydalová, Alena Slováková, Kateřina Mrugalová -, s nimi lektor aerobiku a bývalý mistr světa ve sportovním aerobiku David Huf, moderátor Petr Salava a temperamentní italský zpěvák Dávide Mattioli jsou hlavními protagonisty téměř čtyřhodinové show, kdy si všechny zájemkyně vydatně zacvičí a pak si ty, které vybere porota, "pohovoří" s moderátorem. Lépe řečeno odpoví na vylosovanou otázku.


Při disciplíně konverzace se moderátor Petr Salava zapotí takřka stejně jako lektoři na pódiu, protože bezmála padesátka rozhovorů na každé "tource" je velmi slušná porce. Akce začíná v deset hodin ráno. Ukončení plánuje organizující DDM U Radnice, pod vedením p. Formánkové, po druhé hodině odpolední.

Sportovní soutěž v aerobicu a konverzaci s moderátorem se odehraje v pěti kategoriích:
- Minimiss do 10 let
- Miss kadet 11-13 let
- Miss junior 14-17 let
- Miss sympatie 18-35 let
- Missis sympatie nad 35 let.

Nikola, která vyhrála před pár měsíci Miss aerobic, se sice vrátila zpět do školních lavic, ale se sportem se potkává denně. Jak vypadá její den i jaké má plány prozradila před týdny v rozhovoru, z něhož vám pár otázek a odpovědí přinášíme.

REJ.CZ: Letošní ročník Miss aerobik tour se přesune do tvého rodného města. Kdo o tom rozhodl? Budeš mít výhodu domácí půdy? Začne zde i tvá příprava na Miss aerobic 2006?

NIKOLA VYKYDALOVÁ: "Pořádající agentura Miss aerobik Care Alfa z Prahy vybírá v prvé řadě města pro základní kola jako bydliště soutěžících finalistek z předcházejícího ročníku. Tyto doplní městy s dobrou úrovní uspořádání akce v předcházejících letech nebo s vysokou účastí v předchozích ročnících. Mně bylo nabídnuto, zda bych chtěla, aby jedno ze základních kol bylo buď v Olomouci nebo v Šumperku. I když vím, že do Olomouce by přijelo více soutěžících, rozhodla jsem se pro Šumperk. Důvodem bylo to, že je to mé rodné město, kde mám trvalé bydliště. Chci tuto akci představit zdejší sportovní veřejnosti, protože v Šumperku takových akcí s celostátním významem moc není."

REJ.CZ:Vyhrát Miss aerobic a stát se tak pro mnohé doslova ze dne na den známou osobností, jaký je to vlastně pocit? Směřovaly tvé dosavadní kroky k tomuto cíly, nebo jsi jako malá holčička snila o něčem úplně jiném?

NIKOLA VYKYDALOVÁ: "Vyhrát Miss aerobik, Zapletalovu Miss ČR nebo Maláčové Českou Miss, je určitě rozdíl. Vítězné dívky z těchto soutěží Miss jsou určitě známější a je jim z různých důvodů věnována větší mediální pozornost ve společenských časopisech nebo ve společenských pořadech v televizi. Miss aerobik je ale sportovně společenská anketa. Já se tedy objevuji převážně ve sportovním prostředí a více na sportovních akcích, kde je popularita menší. Mně to ale nevadí, vyhrát jubilejní 10. ročník Miss aerobik České republiky byl můj velký sen, a proto mám velkou radost, že se mi titul podařilo získat."

REJ.CZ:Jaký je vlastně Nikola Vykydalová člověk pro své fanoušky? Zjistila jsi vůbec, že malé holčičky, které se rozhodují a sní o budoucí profesionální dráze na poli aerobiku, chtějí být jako ty? Vnímáš ten punc osobnosti?

NIKOLA VYKYDALOVÁ: Zatím to tak nevnímám. Ale z vlastní zkušenosti z minulých let vím, že když jsem v roce 2003 na své první soutěži Miss Aerobik Junior v Brně v základním kole viděla tehdejší Miss aerobik 2002, udělala na mne velký dojem a byla mým prvním vzorem. Teď v roce 2006 budu na základních kolech Miss Aerobik předcvičovat ve dvanácti městech České republiky právě nejmenším holčičkám, tak se budu velice snažit, abych se jejich vzorem v aerobiku stala."

REJ.CZ:Logickým krokem každé miss je pak její život na předváděcích molech. Plánuješ svou další kariéru také tak?

NIKOLA VYKYDALOVÁ: "Manekýny, které se pohybují na předváděcích molech, jsou svými zastupujícími agenturami velmi pečlivě vybírány. Protože mi chybí do jejich požadovaných parametrů nějaký ten centimetr do výšky, tak takovou další kariéru ani plánovat nemůžu."

REJ.CZ:O povinnostech kralujících miss coby královen krásy se člověk dočítá celkem dost. Jaké povinnosti však s sebou nese titul miss aerobik? Co je tvojí mediální náplní?

NIKOLA VYKYDALOVÁ: "Zásadní náplní je účast na všech základních kolech soutěže Miss aerobik 2006, které se konají po celé České republice. Zde budu předcvičovat kategorii miniMiss. Dále jsou to různé společenské akce a doprovodné akce sponzorů celé soutěže. Při nich už jsem se setkala např. s ministrem kultury panem Jandákem nebo s paní Helenou Vondráčkovou. Velkým zážitkem pro mne bylo předávání cen nejlepším sportovcům České republiky za rok 2005, které se konalo v hotelu Hilton v Praze v prosinci minulého roku a tam setkání s Kateřinou Neumanovou."

REJ.CZ: Máš po svém vítězství ujasněné další životní sny a přání? Co bude následovat? Závratná kariéra mladé cvičitelky, studentský život na vysoké škole či brzké mateřské povinnosti?

NIKOLA VYKYDALOVÁ: "Po získání titulu Miss arobik ČR 2005 jsem o své budoucnosti musela začít přemýšlet usilovněji, než předtím. Chtěla bych ale dále pokračovat ve studiu na vysoké škole a přitom se dál věnovat aerobiku. Nyní se rozhoduji, na kterou VŠ si podám přihlášku."

REJ.CZ:Když na moment opustíme tvůj životní styl - aerobic, co jiného by se našlo ve volných chvílích, které občas nastanou?

NIKOLA VYKYDALOVÁ: "Protože chci v poslední květnový týden úspěšně odmaturovat na Obchodní akademii v Šumperku, věnuji nejvíc volného času přípravě na maturitu. Zdokonaluji se v kurzu angličtiny a lektoruji spinning."

Článek: Šumperk bude dějištěm části soutěže Miss aerobik 2006.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 13.4.2006 12:28
Titulek: foto
Autor: petra
226
262
prosím pošlete mě nikolininu fotku na můj mejl děkuji
Reagovat
Datum: 18.4.2006 11:23
Titulek: RE: foto
Autor: Erika
243
225
nasrat!!
Reagovat