KULTURA

O pohár města Šumperka zná své vítěze FOTOGALERIE Aleše Berky

8. března 2006, 15:00, foto: Aleš Berka
O pohár města Šumperka zná své vítěze FOTOGALERIE Aleše Berky Šumperk - Další ročník taneční soutěže O pohár města Šumperka, která se konala v sobotu 4.března, už zná své vítěze. V kategorii C latinskoamerických tanců se na prvním místě umístili domácí závodníci, Vlastimil Hošek a Ivana Brokešová. Prestižními vítězi celé soutěže, která měla své záverečné defilé na Květinovém plese, se stal pár z Ostravy Tomáš Novák a teprve čtrnáctiletá Barbora Švehlíková.
Šumperk - Další ročník taneční soutěže O pohár města Šumperka, která se konala v sobotu 4. března, už zná své vítěze. V kategorii C latinskoamerických tanců se na prvním místě umístili domácí závodníci - Vlastimil Hošek a Ivana Brokešová.

Prestižními vítězi celé soutěže, která měla své závěrečné defilé na Květinovém plese, se stal pár z Ostravy - Tomáš Novák a teprve čtrnáctiletá Barbora Švehlíková.

Výborné druhé místo obsadil ve skupině B standard pár Jiří Burda - Marcela Janků z Klubu tanečního sportu Šumperk. Další zástupci Šumperka pak stačili jen na příčku šestou, a to ve finále B -latina, byli to tanečníci Lubomír Novák a Šárka Vymazalová.

Šumperský pár Hošek - Brokešová, kteří vloni vyhráli ve skupině C druhé místo, získali letos ve skupině C místo první a ukázali, že jsou možnou budoucí nadějí příštích let. Ve skupině B standardních tanců získali v semifinále stříbro. Bohužel v samotném finále je pak bodově předběhl jiný pár a Šumperk skončil na nepopulární bramborové medaili. Na parketu však Vlastimil a Ivana předvedli nejen novou choreografii, ale i kostýmy. Bedlivým okem na své svěřence pohlížel šéf Klubu tanečního sportu, učitel společenských i latinskoamerických tanců, Jiří Hrubý.

Na soutěži však chyběly jiné domácí páry. Jaroslav Horák a Šárka Vymazalová vloni byli nadějným párem, který měl podle mnohých šance na medaile, skončili však jen na 4. místě. Letos nepřijeli závodit ani Zdeněk Tomášek a Kristyna Hanušová.

KLub Tanečního sportu Šumperk má v současnosti podle přehledu informačního webu 4 aktivní páry v latinskoamerických tancích a 3 páry ve standardních tancích.

Pořadí a umístění domácích šumperských párů:
Dospělí-C-LAT pár Vlastimil Hošek - Ivana Brokešová 1.místo
Dospělí-C-LAT pár Jiří Burda - Marcela Janků 6.místo
Dospělí-B-STT pár Jiří Burda - Marcela Janků 2.místo
Dospělí-B-STT pár Vlastimil Hošek - Ivana Brokešová 4.místo
Dospělí-B-LAT pár Lubomír Novák - Šárka Vymazalová 6.místo

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na komponovaný koncertní recitál textaře MICHALA HORÁČKA, který se uskuteční v pátek 6. října v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na koncert zadarmo.

K jaké písni nenapsal text Michal Horáček?

A) Dívám se, dívám
B) Levandulová
C) Lásko, voníš deštěm

Vstupenku na galakoncert našeho nejznámějšího tenoristy ŠTEFANA MARGITY, který zazpívá v sobotu 23. září v kulturním domě v Zábřeze, vyhráli Marcela Krmíčková ze Sudkova, Martina Kubešová ze Šumperka a Zdenka Zapletalová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).