Porazili Hradec Králové i přes velkou prohru v poločase

27. února 2006, 12:20, Rejdakce

Mládežnický basketbal Dorostenecká liga starší dorostenci ročník 1987/88

Odpovědnost jim svázala ruce
Sobota 25. 2. 2006

Utkání bylo dramatické, až do samotného závěru. Rozhodovalo se v prodloužení a štěstí tentokrát přálo hostujícímu družstvu z Jičína.

Musíme konstatovat, že po zásluze. Domácí se nedostali do herní střelecké pohody. Z 34 střeleckých pokusů za 3 body proměnili pouze tři. Trestné hody byly 42/19. V závěru utkání v normálním čase měli velice blízko k vítězství. Za stavu 73 : 73 stříleli 7 trestných hodů a dali pouze dva. Tato špatná střelecká bilance je stála vítězství. Velká opora družstva Tomáš Brádler se v úvodu utkání zranil. Jeho absence na palubovce byla hodně znát.

Pochvalu zaslouží Ondra Leštinský, který byl spolu s Janem Skoumalem nejlepšími hráči domácích. Vůbec se nedařilo střelcům Pajerovi a Jeřábkovi. Škoda ztracených bodů za vítězství, protože v závěrečném zúčtování budou chybět.

Neděle 26. 2. 2006

V prvním poločase podali domácí matný výkon a prohrávali o 12 bodů. Hradec přijel s jednoznačným cílem zvítězit. Posílil se o 2 vysoké hráče, extraligové dorostence z Pardubic. Markantní byla celková výšková i fyzická převaha hostí. O přestávce diváci odhadovali výši prohry na 20 – 30 bodů.

Ve třetí čtvrtině však domácí hráči ožili, a to co předvedli do konce utkání, se již dlouho v šumperské hale nevidělo. Jakub Pajer si začal věřit a proměňoval trojkové pokusy – dal 9 trojek za druhou polovinu. Všichni ostatní hráči vyvinuli maximální úsilí a hra začala mít úplně jiný scénář. Třetí čtvrtinu vyhráli o 16 bodů a nepříznivý vývoj utkání otočili v náš prospěch. Ve čtvrté čtvrtině ve hře nepolevili, ale naopak soupeře jednoznačně přehráli.

Pochvalu zaslouží za celkově předvedený výkon Martin Vláčel, Petr Jeřábek a Martin Kuchtík. Na celkovém vítězství se podíleli svým výkonem i další hráči: Ondra Leštinský, který se vyfauloval, Jan Skoumal, Jan Kochwasser a přítomní hráči z lavičky, kteří se do hry nedostali.