SPORT

Porazili Hradec Králové i přes velkou prohru v poločase

27. února 2006, 12:20, Rejdakce
Porazili Hradec Králové i přes velkou prohru v poločase

Mládežnický basketbal Dorostenecká liga starší dorostenci ročník 1987/88

Odpovědnost jim svázala ruce
Sobota 25. 2. 2006

Utkání bylo dramatické, až do samotného závěru. Rozhodovalo se v prodloužení a štěstí tentokrát přálo hostujícímu družstvu z Jičína.

Musíme konstatovat, že po zásluze. Domácí se nedostali do herní střelecké pohody. Z 34 střeleckých pokusů za 3 body proměnili pouze tři. Trestné hody byly 42/19. V závěru utkání v normálním čase měli velice blízko k vítězství. Za stavu 73 : 73 stříleli 7 trestných hodů a dali pouze dva. Tato špatná střelecká bilance je stála vítězství. Velká opora družstva Tomáš Brádler se v úvodu utkání zranil. Jeho absence na palubovce byla hodně znát.

Pochvalu zaslouží Ondra Leštinský, který byl spolu s Janem Skoumalem nejlepšími hráči domácích. Vůbec se nedařilo střelcům Pajerovi a Jeřábkovi. Škoda ztracených bodů za vítězství, protože v závěrečném zúčtování budou chybět.

TJ Šumperk 1. ZŠ - BSK Jičín
86 : 89 po prodloužení
čtvrtiny: 22 : 19, 21 : 21, 12 : 18, 20 : 17
Střelci : Leštinský 18, Skoumal 18, Jeřábek 13, Pajer 10,
Vláčel 10, Kochwasser 6, Kuchtík M. 6, Brádler 4,

Kdo neviděl neuvěří

Neděle 26. 2. 2006

V prvním poločase podali domácí matný výkon a prohrávali o 12 bodů. Hradec přijel s jednoznačným cílem zvítězit. Posílil se o 2 vysoké hráče, extraligové dorostence z Pardubic. Markantní byla celková výšková i fyzická převaha hostí. O přestávce diváci odhadovali výši prohry na 20 – 30 bodů.

Ve třetí čtvrtině však domácí hráči ožili, a to co předvedli do konce utkání, se již dlouho v šumperské hale nevidělo. Jakub Pajer si začal věřit a proměňoval trojkové pokusy – dal 9 trojek za druhou polovinu. Všichni ostatní hráči vyvinuli maximální úsilí a hra začala mít úplně jiný scénář. Třetí čtvrtinu vyhráli o 16 bodů a nepříznivý vývoj utkání otočili v náš prospěch. Ve čtvrté čtvrtině ve hře nepolevili, ale naopak soupeře jednoznačně přehráli.

Pochvalu zaslouží za celkově předvedený výkon Martin Vláčel, Petr Jeřábek a Martin Kuchtík. Na celkovém vítězství se podíleli svým výkonem i další hráči: Ondra Leštinský, který se vyfauloval, Jan Skoumal, Jan Kochwasser a přítomní hráči z lavičky, kteří se do hry nedostali.

TJ Šumperk – Sokol Hradec Králové
96 : 83
čtvrtiny: 18 : 23, 18 : 25, 30 : 14, 30 : 21


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 20.5.2006 11:22
Titulek: Pajere nejlepsi
Autor: bobrova
46
Kuba Pajer je nej nej nejlepsi ze vsech a taky nej nej nejhezci z dorostencu!!!Tak si nemysli Vlacele!!!:-))Zdravi fan club Libina
Reagovat

DO KINA ZADARMO


Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou animovanou komedii EMOJI VE FILMU, kterou promítá šumperské kino OKO až do 23. srpna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří šťastlivců, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kde se odehrává děj animované komedie Emoji ve filmu?

A) uvnitř mobilního telefonu
B) uvnitř mrazáku na zmrzlinu
C) uvnitř lidského těla

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební přehlídku REVIVAL INVAZE, která se uskuteční v pátek 25. srpna v Pavlínině dvoře v Šumperku, vyhráli Pavlína Lešovská ze Šumperka, Martina Hejduková z Velkých Losin, Radka Pospíšilová z Kolšova, Petr Fišer ze Šumperka a Edita Mederová z Rejhotic.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.