SPORT

Porazili Hradec Králové i přes velkou prohru v poločase

27. února 2006, 12:20, Rejdakce
Porazili Hradec Králové i přes velkou prohru v poločase

Mládežnický basketbal Dorostenecká liga starší dorostenci ročník 1987/88

Odpovědnost jim svázala ruce
Sobota 25. 2. 2006

Utkání bylo dramatické, až do samotného závěru. Rozhodovalo se v prodloužení a štěstí tentokrát přálo hostujícímu družstvu z Jičína.

Musíme konstatovat, že po zásluze. Domácí se nedostali do herní střelecké pohody. Z 34 střeleckých pokusů za 3 body proměnili pouze tři. Trestné hody byly 42/19. V závěru utkání v normálním čase měli velice blízko k vítězství. Za stavu 73 : 73 stříleli 7 trestných hodů a dali pouze dva. Tato špatná střelecká bilance je stála vítězství. Velká opora družstva Tomáš Brádler se v úvodu utkání zranil. Jeho absence na palubovce byla hodně znát.

Pochvalu zaslouží Ondra Leštinský, který byl spolu s Janem Skoumalem nejlepšími hráči domácích. Vůbec se nedařilo střelcům Pajerovi a Jeřábkovi. Škoda ztracených bodů za vítězství, protože v závěrečném zúčtování budou chybět.

TJ Šumperk 1. ZŠ - BSK Jičín
86 : 89 po prodloužení
čtvrtiny: 22 : 19, 21 : 21, 12 : 18, 20 : 17
Střelci : Leštinský 18, Skoumal 18, Jeřábek 13, Pajer 10,
Vláčel 10, Kochwasser 6, Kuchtík M. 6, Brádler 4,

Kdo neviděl neuvěří

Neděle 26. 2. 2006

V prvním poločase podali domácí matný výkon a prohrávali o 12 bodů. Hradec přijel s jednoznačným cílem zvítězit. Posílil se o 2 vysoké hráče, extraligové dorostence z Pardubic. Markantní byla celková výšková i fyzická převaha hostí. O přestávce diváci odhadovali výši prohry na 20 – 30 bodů.

Ve třetí čtvrtině však domácí hráči ožili, a to co předvedli do konce utkání, se již dlouho v šumperské hale nevidělo. Jakub Pajer si začal věřit a proměňoval trojkové pokusy – dal 9 trojek za druhou polovinu. Všichni ostatní hráči vyvinuli maximální úsilí a hra začala mít úplně jiný scénář. Třetí čtvrtinu vyhráli o 16 bodů a nepříznivý vývoj utkání otočili v náš prospěch. Ve čtvrté čtvrtině ve hře nepolevili, ale naopak soupeře jednoznačně přehráli.

Pochvalu zaslouží za celkově předvedený výkon Martin Vláčel, Petr Jeřábek a Martin Kuchtík. Na celkovém vítězství se podíleli svým výkonem i další hráči: Ondra Leštinský, který se vyfauloval, Jan Skoumal, Jan Kochwasser a přítomní hráči z lavičky, kteří se do hry nedostali.

TJ Šumperk – Sokol Hradec Králové
96 : 83
čtvrtiny: 18 : 23, 18 : 25, 30 : 14, 30 : 21


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 20.5.2006 11:22
Titulek: Pajere nejlepsi
Autor: bobrova
47
Kuba Pajer je nej nej nejlepsi ze vsech a taky nej nej nejhezci z dorostencu!!!Tak si nemysli Vlacele!!!:-))Zdravi fan club Libina
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.