SPORT

Valenta si ve finále už neskočí

22. února 2006, 21:38, tommy
Valenta si ve finále už neskočí Šumperk - Aleš Valenta na zimní olympiádě skončil. Sen o dalším zlatu, na který se mnozí fanoušci tohoto sportu upínali, se rozplynul. Skončil totiž až na jedenadvacátém místě, takže do finálové dvanáctky má dveře zavřeny. Na skoky svých soupeřů se však podívat půjde.
Šumperk - Aleš Valenta na zimní olympiádě skončil. Sen o dalším zlatu, na který se mnozí fanoušci tohoto sportu upínali, se rozplynul. Šumperk tak již ví, že ho tentokrát neproslaví ani nový soutěžící VyVolených2 Boxi, ani zlatý Aleš. Skončil totiž až na jedenadvacátém místě, takže do finálové dvanáctky má dveře zavřeny. Na skoky svých soupeřů se však podívat půjde.

V den skoků seděli Šumperáci i Alešovi kamarádi a fanoušci u televizních obrazovek. “Strašně jsem mu držel pěsti. Škoda, že to nevyšlo,” litoval Pavel Kulina, který spolu se svou slečnou bedlivě hypnotizovali televizní obrazovku v šumperské hospůdce. Třiatřicetiletý akrobatický skokan Aleš Valenta skočil první kvalifikační skok jako trojité salto se čtyřmi vruty. Zádrhel však nastal již při dopadu, kdy mu porota strhla body za levou lyži. Dostal pak jen 105,97 bodu a posunul se na průběžné osmnácté místo z 28 startujících skokanů. Další skok znamenal vyřazení Valenty z finále. I když skočil jinou variantu trojného salta se čtyřmi vruty, spadl na záda.

”Věděl jsem to hned,” uvedl Valenta po špatném dopadu. “Takový je sport,” posteskl si pak na svých internetových stránkách. „Jsou tam krásné momenty, kdy lidi fandí. Když to nevyjde, chvíli to bolí, pak to přebolí.” Zdůraznil však, že rozhodně ve svém skokanském oboru nekončí. “Na jaře se dám do kupy a v létě znovu na trénink,” slibuje.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.