SPORT

Valenta si ve finále už neskočí

22. února 2006, 21:38, tommy
Valenta si ve finále už neskočí Šumperk - Aleš Valenta na zimní olympiádě skončil. Sen o dalším zlatu, na který se mnozí fanoušci tohoto sportu upínali, se rozplynul. Skončil totiž až na jedenadvacátém místě, takže do finálové dvanáctky má dveře zavřeny. Na skoky svých soupeřů se však podívat půjde.
Šumperk - Aleš Valenta na zimní olympiádě skončil. Sen o dalším zlatu, na který se mnozí fanoušci tohoto sportu upínali, se rozplynul. Šumperk tak již ví, že ho tentokrát neproslaví ani nový soutěžící VyVolených2 Boxi, ani zlatý Aleš. Skončil totiž až na jedenadvacátém místě, takže do finálové dvanáctky má dveře zavřeny. Na skoky svých soupeřů se však podívat půjde.

V den skoků seděli Šumperáci i Alešovi kamarádi a fanoušci u televizních obrazovek. “Strašně jsem mu držel pěsti. Škoda, že to nevyšlo,” litoval Pavel Kulina, který spolu se svou slečnou bedlivě hypnotizovali televizní obrazovku v šumperské hospůdce. Třiatřicetiletý akrobatický skokan Aleš Valenta skočil první kvalifikační skok jako trojité salto se čtyřmi vruty. Zádrhel však nastal již při dopadu, kdy mu porota strhla body za levou lyži. Dostal pak jen 105,97 bodu a posunul se na průběžné osmnácté místo z 28 startujících skokanů. Další skok znamenal vyřazení Valenty z finále. I když skočil jinou variantu trojného salta se čtyřmi vruty, spadl na záda.

”Věděl jsem to hned,” uvedl Valenta po špatném dopadu. “Takový je sport,” posteskl si pak na svých internetových stránkách. „Jsou tam krásné momenty, kdy lidi fandí. Když to nevyjde, chvíli to bolí, pak to přebolí.” Zdůraznil však, že rozhodně ve svém skokanském oboru nekončí. “Na jaře se dám do kupy a v létě znovu na trénink,” slibuje.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).