KULTURA

"Šumperkem pod křídly" - nová kniha o městě Šumperk

25. ledna 2006, 10:00, mar
Šumperk - Město Šumperk v závěru roku 2005 vydalo po sedmi letech knihu o svém městě pod názvem Šumperkem pod křídly. Netradiční rozměr i obsah je to, co by mělo čtenáře, převážně turisty, nalákat k přečtení.
Šumperk - Město Šumperk v závěru roku 2005 vydalo po sedmi letech knihu o svém městě pod názvem Šumperkem pod křídly. Netradiční rozměr i obsah je to,co by mělo čtenáře, převážně turisty, nalákat k přečtení.

Hlavním tématem knihy budou kvalitní fotografie Ivo Netopila, šumperské novinářky šéfredaktorky Soňi Singerové, Jany Šmídové, Jiřího Heřmanského, Pavla Langera, Patrika Hrachoviny, Jiřího Jandy i z archivu Divadla Šumperk s.r.o. a Motýlů Šumperk.

Vše doplňuje vyprávěný příběh páru poštolek, který svým mláďatům představuje město, ve kterém hnízdí. Na 160 stranách se v sedmi kapitolách čtenáři seznámí nejen se Šumperkem, ale i s jeho blízkým okolím.

Spolu s knihou vyjde i image publikace. Ta je chudší o 80 stran, neobsahuje takové množství fotografií jako kniha, ale obsahově je stejná. Interaktivní CD ROM jako doplněk naopak poskytne zájemcům další informace především z oblasti historie. CD ROM je bohužel pro obyvatele Šumperka takřka nedostupný. Je totiž podle radnice určený pouze k propagačním účelům při účasti města na veletrzích, výstavách a při dalších oficiálních příležitostech.

Město na svou propagaci prostřednictvím knihy vynaložilo tentokrát jen malé prostředky. "Projekt byl spolufinancován z krajských prostředků a z prostředků Strukturálních fondů Evropské unie prostřednictvím Společného regionálního operačního programu," upřesnila Tkadlecová. Město Šumperk pak už jen dofinancovalo zbylých deset procent, což činilo necelých 130 tisíc. "Díky této podpoře budou všechny části nově vytvořeného díla k dispozici za dotovanou cenu," uvádí Tkadlecová. Na první výtisk se počítá s počtem jednoho tisíce šesti set kusů knihy a dvou tisíc brožur.

Kniha bude slavnostně pokřtěna ve čtvrtek 26. ledna 2006 o půl druhé v zasedacím sále Městského Úřadu v Šumperku na Rooseveltově ulici. Po křtu se pak bude prodávat nejen v RMIC ve Vlastivědném muzeu, ale i ve dvou šumperských knihkupectvích - Tón a Duha. Dotovaná prodejní cena knihy v 1. vydání je 120 Kč a brožury 40 Kč.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na koncert amerického krále melodického rocku NEILA ZAZY, který vystoupí v úterý 29. ledna v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Na jaký nástroj doprovázel Neil Zaza řadu legend, jako je Joe Satriani, Dweezil Zappa nebo Steve Vai?

A) na kytaru
B) na piano
C) na akordeon

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na projekci legendárního záznamu koncertu kapely The Doors z roku 1968, kterou uvede šumperské kino Oko ve čtvrtek 17. ledna, vyhráli Zbyněk Šafařík z Olšan, Jarmila Šmeráková ze Šumperka a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO Šumperk.