SPORT

Lyžařské středisko Klepáčov

11. ledna 2006, 18:53, PR (placená reklama)
Lyžařské středisko Klepáčov Naše další návštěva míří do známého lyžařského centra v Klepáčově. O kterém snad slyšeli i ti, kteří lyžařskému sportu neholdují!Velmi dobrá dostupnost osobními auty nebo ski busy a atraktivita sjezdových tratí si již vybudovala stálou klientelu lyžařů a to nejen místních!
Naše další návštěva míří do známého lyžařského centra v Klepáčově. O kterém snad slyšeli i ti, kteří lyžařskému sportu neholdují!Velmi dobrá dostupnost osobními auty nebo ski busy a atraktivita sjezdových tratí si již vybudovala stálou klientelu lyžařů a to nejen místních!

S tímto se ale TJ HS Jeseníky, provozovatel lyžařského areálu, nespokojí! Náš průvodce zdejším areálem, pan Prokop Šmirous nám prozradil několik novinek pro letošní sezonu: „Chtěli jsme ještě více zlepšit služby pro naše lyžaře, uvedli jsme do provozu novou web.kameru s pravidelnou aktualizací a lyžařský areál najdete také na teletextu České televize str.195/8.“

Další novinkou je prodloužení osvětlení sjezdovky, na Klepáčov byla pořízena silnější rolba, to znamená, že tratě budou rychleji a kvalitněji upravovány. A pozor- pro letošní sezónu zde také zachovali loňské ceny denních jízdenek!

Přímo pod sjezdovkou můžete nejen zdarma parkovat, takže svého miláčka budete mít téměř stále pod dohledem, ale čeká tam na Vás i bufet s občerstvením.

„Přijedete-li sem lyžovat, máte k dispozici celkem čtyři vleky!“ pokračuje pan Prokop Šmirous: „Na nejdelší, červené sjezdovce můžete“sjezdovat“ celých 530m s převýšením 110m. Samozřejmě je uměle zasněžována a pravidelně upravována, právě na ní probíhá atraktivní večerní lyžován a to od 18 do 21 hodin.“ Možností pro lyžování je tu však víc. Na spodní části červené sjezdovky naleznete vlek o délce 330m a převýšením 75m. Pokud jste začátečníci nebo se chcete něčemu ještě přiučit bude pro Vás vhodná právě modrá sjezdovka, která je vzdálená 100m od hlavní červené a najdete tady menší vlek dlouhý 190m s převýšením 35m . Nejmenší děti se mohou „vyřádit“ na žluté sjezdovce, kde je lanový vlek s převýšením 30m a délkou 180m. O kvalitě střediska a sjezdových tratí svědčí také to, že zde již po třetí proběhl Český pohár a FIS závody v moguls( jízdě na boulích).

Ale nebudeme vás déle zahlcovat technickými údaji, jisté je, že zde na vás dýchne pravá zimní atmosféra a budete se tady cítit jako doma. Zájemci o památky rádi „obkouknou“ dřevěný kostelík z roku1783, kterým se honosí malá vesnička Klepáčov, podle které lyžařský areál dostal své jméno.

Za tělovýchovnou jednotu zve pan Šmirous všechny milovníky tohoto krásného zimního sportu do areálu: „Sezóna je v plném proudu a podmínky pro lyžování vskutku výborné!“


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.