KULTURA

KLASIKA VIVA UVEDE NA PŘEDVÁNOČNÍM KONCERTĚ PĚVECKÝ SOUBOR

19. prosince 2005, 11:15, téma KLASIKA VIVA, rj
KLASIKA VIVA UVEDE NA PŘEDVÁNOČNÍM KONCERTĚ PĚVECKÝ SOUBOR ŠUMPERK - Předvánoční koncert cyklu Klasika Viva v Šumperku, bude ve znamení zpěváků. Pozvání na vystoupení přijal jedinečný vokální soubor GENTLEMEN SINGERS. Devět mladých zpěváků, kteří jsou všichni absolventy chlapeckého pěveckého sboru Boni pueri, se v Šumperku představí v úterý 20. prosince od 19 hodin v klásterním kostele Zvěstování Panny Marie.
ŠUMPERK - Předvánoční koncert cyklu Klasika Viva v Šumperku, bude ve znamení zpěváků. Pozvání na vystoupení přijal jedinečný vokální soubor GENTLEMEN SINGERS. Devět mladých zpěváků, kteří jsou všichni absolventy chlapeckého pěveckého sboru Boni pueri, se v Šumperku představí v úterý 20. prosince od 19 hodin v klásterním kostele Zvěstování Panny Marie.

Vokální soubor Gentlemen Singers se sídlem v Hradci Králové se řadí k nejmladším svého druhu a svým složením i repertoárem patří v České republice tak trochu k unikátům.

I přes svoji krátkou existenci (založen v roce 2003) absolvoval Vokální soubor Gentlemen Singers již několik významných koncertů a vystoupení po celé České republice i v zahraničí: Gentlemen Singers koncertovali v Nizozemí; byli pozváni českým velvyslanectvím do Lucemburska; zpívali jako hosté vedle Taipejského filharmonického komorního sboru z Tchaj-wanu na Mezinárodním festivalu akademických sborů IFAS 2004 v Pardubicích; zúčastnili se prestižního Světového setkání chlapeckých a mužských sborů. Na podzim 2004 absolvoval soubor své první zahraniční turné po zemích Beneluxu. Vzápětí byl přizván ke spolupráci na hudebních pořadech v České televizi a TV Prima. V roce 2005 se soubor zúčastnil např. Krnovských hudebních slavností, kde vystoupil na společném koncertě se světoznámo sopranistkou Evou Urbanovou; vystoupil na festivalu Three Ring Arts Festival v Praze, uspořádal koncertní turné po USA a v listopadu se vrátil z úspěšného turné po Holandsku.

Výběr z repertoáru souboru je zachycen na CD CANTO ERGO SUM, které bylo natočeno vydavatelstvím Bohemia Music. S obdivuhodnou profesionalitou soubor zvládá skladby nejenom Lassa, Schuberta a Čajkovského, ale především skladby českých autorů, jakými jsou Antonín Dvořák či Leoš Janáček, přičemž závěr koncertů pak patří tradičním americkým spirituálům v podání „kvazi černochů“ Gentlemen Singers. O tom, že úroveň CD je znamenitá, svědčí pochvalné hudební rezenze, které se objevily denících i časopisech v ČR. Za všechny jmenujme Harmonii 09/2005.

V současnosti přichází na trh nové CD souboru z názvem Live, které živě zachycuje koncert z října tohoto roku v Hradci Králové.Pro svůj šumperský koncert si „gentlemeni“ připravili program složený ze tří bloků. V prvním bloku zazní skladby starých mistrů od renesance až po např. F. Schuberta, druhý blok představí úpravy český a moravský lidových písní a ve třetím bloku si budou moci všichni připomenout vánoční písně a koledy z celého světa.

Vstupenky jsou v prodeji v pokladně Domu kultury Šumperk a v Informačním centru.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

 

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na nové české drama JAN PALACH, které promítá šumperské kino Oko od 21. do 29. srpna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Ve kterém roce se Jan Palach rozhodl přinést nejvyšší oběť jako protest proti sovětské invazi do Československa?

A) 1968
B) 1969
C) 1971

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební festival REVIVAL INVAZE, který se uskuteční v pátek 24. srpna v Pavlínině dvoře v Šumperku, vyhráli Šárka Trundová ze Šumperka, Marta Pudilová z Loštic, Michal Všetíček ze Šumperka, Lada Řezníčková z Mohelnice a Libor Nekola z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk (po – pá, 14 – 17 h).