KULTURA

KLASIKA VIVA UVEDE NA PŘEDVÁNOČNÍM KONCERTĚ PĚVECKÝ SOUBOR

19. prosince 2005, 11:15, téma KLASIKA VIVA, rj
KLASIKA VIVA UVEDE NA PŘEDVÁNOČNÍM KONCERTĚ PĚVECKÝ SOUBOR ŠUMPERK - Předvánoční koncert cyklu Klasika Viva v Šumperku, bude ve znamení zpěváků. Pozvání na vystoupení přijal jedinečný vokální soubor GENTLEMEN SINGERS. Devět mladých zpěváků, kteří jsou všichni absolventy chlapeckého pěveckého sboru Boni pueri, se v Šumperku představí v úterý 20. prosince od 19 hodin v klásterním kostele Zvěstování Panny Marie.
ŠUMPERK - Předvánoční koncert cyklu Klasika Viva v Šumperku, bude ve znamení zpěváků. Pozvání na vystoupení přijal jedinečný vokální soubor GENTLEMEN SINGERS. Devět mladých zpěváků, kteří jsou všichni absolventy chlapeckého pěveckého sboru Boni pueri, se v Šumperku představí v úterý 20. prosince od 19 hodin v klásterním kostele Zvěstování Panny Marie.

Vokální soubor Gentlemen Singers se sídlem v Hradci Králové se řadí k nejmladším svého druhu a svým složením i repertoárem patří v České republice tak trochu k unikátům.

I přes svoji krátkou existenci (založen v roce 2003) absolvoval Vokální soubor Gentlemen Singers již několik významných koncertů a vystoupení po celé České republice i v zahraničí: Gentlemen Singers koncertovali v Nizozemí; byli pozváni českým velvyslanectvím do Lucemburska; zpívali jako hosté vedle Taipejského filharmonického komorního sboru z Tchaj-wanu na Mezinárodním festivalu akademických sborů IFAS 2004 v Pardubicích; zúčastnili se prestižního Světového setkání chlapeckých a mužských sborů. Na podzim 2004 absolvoval soubor své první zahraniční turné po zemích Beneluxu. Vzápětí byl přizván ke spolupráci na hudebních pořadech v České televizi a TV Prima. V roce 2005 se soubor zúčastnil např. Krnovských hudebních slavností, kde vystoupil na společném koncertě se světoznámo sopranistkou Evou Urbanovou; vystoupil na festivalu Three Ring Arts Festival v Praze, uspořádal koncertní turné po USA a v listopadu se vrátil z úspěšného turné po Holandsku.

Výběr z repertoáru souboru je zachycen na CD CANTO ERGO SUM, které bylo natočeno vydavatelstvím Bohemia Music. S obdivuhodnou profesionalitou soubor zvládá skladby nejenom Lassa, Schuberta a Čajkovského, ale především skladby českých autorů, jakými jsou Antonín Dvořák či Leoš Janáček, přičemž závěr koncertů pak patří tradičním americkým spirituálům v podání „kvazi černochů“ Gentlemen Singers. O tom, že úroveň CD je znamenitá, svědčí pochvalné hudební rezenze, které se objevily denících i časopisech v ČR. Za všechny jmenujme Harmonii 09/2005.

V současnosti přichází na trh nové CD souboru z názvem Live, které živě zachycuje koncert z října tohoto roku v Hradci Králové.Pro svůj šumperský koncert si „gentlemeni“ připravili program složený ze tří bloků. V prvním bloku zazní skladby starých mistrů od renesance až po např. F. Schuberta, druhý blok představí úpravy český a moravský lidových písní a ve třetím bloku si budou moci všichni připomenout vánoční písně a koledy z celého světa.

Vstupenky jsou v prodeji v pokladně Domu kultury Šumperk a v Informačním centru.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

 VYHODNOCENÍ

V minulé soutěži se o volný vstup na zábřežský Akustikfest správnou odpovědí nikdo nepřihlásil, nemá tedy žádného výherce.