KULTURA

Vánoční zvonění Loučenské vločky

30. listopadu 2005, 20:33, Rejdakce
Loučná nad Desnou - Již po patnácté se na začátku adventu rozezní v Loučné nad Desnou hlásky několika set malých či větších zpěváků. Je to vždy takové symbolické zvonění, které nás upozorní na to, že rok jde pomalu do finále a čas vánoční nastává.
Loučná nad Desnou - Již po patnácté se na začátku adventu rozezní v Loučné nad Desnou hlásky několika set malých či větších zpěváků. Je to vždy takové symbolické zvonění, které nás upozorní na to, že rok jde pomalu do finále a čas vánoční nastává.

Letošní setkání bude poněkud slavnostnější v tom smyslu, že Vločka oslaví své 15. narozeniny “Velmi nás těší, že si přijedou zazpívat naši dlouholetí přátelé. Jako hosté Vločku ozdobí Cvrčci z Nové Paky, kteří hostili naše Klubíčka letos před prázdninami,“ těší se z oslav Petr Lukáš, který stál za vznikem i všemi ročníky Loučenské vločky: “Věděli jsme, že v našem okolí existuje řada pěveckých kroužků, které pravidelně zkouší a nacvičují, ale nevyjíždějí na festivaly nebo soutěže. Proto jsme si řekli, že by mohlo být přínosné vytvořit takové sborové setkání, kde se nebude soutěžit, ale kde si budeme navzájem dělat radost písničkami. Pro děti i jejich sbormistry je pokaždé užitečné, mohou-li si nahlédnout „do kuchyně“.

Zájem o Vločku je v posledních letech takový, že ji organizátoři natáhli na dva dny, vždy ve čtvrtek večer probíhá seminář sbormistrů, který vede sbormistr hostujícího sboru, jehož děti jsou ubytovány v rodináchloučenských zpěváčků. Probíhá celkem 5 koncertů, z nichž na prvních čtyřech si děti zpívají v kinosále navzájem a mohou se trošku okouknout a uslyšet, a pátý koncert pak probíhá venku u vánočního stromu a je veřejný. V posledních letech se na Vločku sjíždí vždy kolem 600 dětí.

Rozpis koncertů:

· čtvrtek 1. 12. 2005 10:00 kino Loučná 1. koncert (DPS ZŠ Hanušovice, Klubíčko ZŠ Loučná nad Desnou, Pramínek ZŠ Velké Losiny, Sluníčko ZUŠ Bruntál, Smíšci ZŠ Rapotín)

· čtvrtek 1. 12. 2005 14:00 kino Loučná 2. koncert (Cvrčci Nová Paka, Dubínek ZŠ Dubicko, Klubíčko ZŠ Loučná, Slavíček ZŠ Zábřeh na Moravě, Větrník Loštice)

· pátek 2. 12. 2005 10:30 kino Loučná 3. koncert (Loučňáček ZŠ Loučná, Písnička ZŠ Bruntál, Písnička ZŠ Zábřeh na Moravě, Sluníčko IV. ZŠ Šumperk, DPS ZŠ Šumavská Šumperk)

· pátek 2. 12. 2005 14:00 kino Loučná 4. koncert (Arietta ZUŠ Mohelnice, Hláseček a Sedmihlásek ZŠ Sudkov, Loučňáček ZŠ Loučná, Slavík ZŠ Zábřeh)

· pátek 2. 12. 2005 16:30 prostor před ZŠ 5. koncert


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Dnes s Týdnem na severu soutěžíme o dvě vstupenky na divadelní představení Hodina duchů. V bludovském Kulturním domě ho 12. března od 18 hodin odehraje Divadlo Artur Praha. Můžete být u toho, když správně zodpovíte připravenou otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování.

Otázka:
Který z uvedených herců v představení Divadla Artur Hodina duchů nehraje?

a) Michal Kavalčík
b) Bořek Slezáček
c) Vlasta Korec

Odpovědi posílejte jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné vstupenky na nově otevřenou interaktivní výstavu Hrátky s penězi, kde se pobaví hlavně děti a která bude v zábřežském muzeu otevřená do 19. dubna vyhrávají: Jana H. z Bludova a Blanka Z. z Rohle. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.