KULTURA

Vánoční zvonění Loučenské vločky

30. listopadu 2005, 20:33, Rejdakce
Loučná nad Desnou - Již po patnácté se na začátku adventu rozezní v Loučné nad Desnou hlásky několika set malých či větších zpěváků. Je to vždy takové symbolické zvonění, které nás upozorní na to, že rok jde pomalu do finále a čas vánoční nastává.
Loučná nad Desnou - Již po patnácté se na začátku adventu rozezní v Loučné nad Desnou hlásky několika set malých či větších zpěváků. Je to vždy takové symbolické zvonění, které nás upozorní na to, že rok jde pomalu do finále a čas vánoční nastává.

Letošní setkání bude poněkud slavnostnější v tom smyslu, že Vločka oslaví své 15. narozeniny “Velmi nás těší, že si přijedou zazpívat naši dlouholetí přátelé. Jako hosté Vločku ozdobí Cvrčci z Nové Paky, kteří hostili naše Klubíčka letos před prázdninami,“ těší se z oslav Petr Lukáš, který stál za vznikem i všemi ročníky Loučenské vločky: “Věděli jsme, že v našem okolí existuje řada pěveckých kroužků, které pravidelně zkouší a nacvičují, ale nevyjíždějí na festivaly nebo soutěže. Proto jsme si řekli, že by mohlo být přínosné vytvořit takové sborové setkání, kde se nebude soutěžit, ale kde si budeme navzájem dělat radost písničkami. Pro děti i jejich sbormistry je pokaždé užitečné, mohou-li si nahlédnout „do kuchyně“.

Zájem o Vločku je v posledních letech takový, že ji organizátoři natáhli na dva dny, vždy ve čtvrtek večer probíhá seminář sbormistrů, který vede sbormistr hostujícího sboru, jehož děti jsou ubytovány v rodináchloučenských zpěváčků. Probíhá celkem 5 koncertů, z nichž na prvních čtyřech si děti zpívají v kinosále navzájem a mohou se trošku okouknout a uslyšet, a pátý koncert pak probíhá venku u vánočního stromu a je veřejný. V posledních letech se na Vločku sjíždí vždy kolem 600 dětí.

Rozpis koncertů:

· čtvrtek 1. 12. 2005 10:00 kino Loučná 1. koncert (DPS ZŠ Hanušovice, Klubíčko ZŠ Loučná nad Desnou, Pramínek ZŠ Velké Losiny, Sluníčko ZUŠ Bruntál, Smíšci ZŠ Rapotín)

· čtvrtek 1. 12. 2005 14:00 kino Loučná 2. koncert (Cvrčci Nová Paka, Dubínek ZŠ Dubicko, Klubíčko ZŠ Loučná, Slavíček ZŠ Zábřeh na Moravě, Větrník Loštice)

· pátek 2. 12. 2005 10:30 kino Loučná 3. koncert (Loučňáček ZŠ Loučná, Písnička ZŠ Bruntál, Písnička ZŠ Zábřeh na Moravě, Sluníčko IV. ZŠ Šumperk, DPS ZŠ Šumavská Šumperk)

· pátek 2. 12. 2005 14:00 kino Loučná 4. koncert (Arietta ZUŠ Mohelnice, Hláseček a Sedmihlásek ZŠ Sudkov, Loučňáček ZŠ Loučná, Slavík ZŠ Zábřeh)

· pátek 2. 12. 2005 16:30 prostor před ZŠ 5. koncert


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem o dvě volné vstupenky do Šumperského muzea, kde 25. července proběhne Prázdninový den. Malé návštěvníky čekají vědomostní a dovednostní úkoly při dobrodružné cestě za pokladem ve Velké prázdninové herně. V rámci výstavy Nakrájíme, zamícháme, rozšleháme také zjistí, jak šikovnými pomocníky v kuchyni jsou, a sami si vyzkoušejí, jaké to je být kuchařem. Společně nahlédneme pod pokličku nejenom české, ale také evropské kuchyně. Kdo chce čelit kulinářským výzvám a k tomu se skvěle bavit nesmí chybět. Můžete být se svými dětmi u toho, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

V jakém duchu se ponese letošní Prázdninový den v Muzeu Šumperk?
A. Historickém
B. Kulinářském
C. Elegantním

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné dvojvstupenky na koncert pokračujících Klášterních hudebních slavností, konaný 11. července v Rapotíně vyhráli: O. Dvořák z Velkých Losin, J. Holínová z Bludova, J. Haramia a J. Růžičková ze Šumperka. Blahopřejeme! Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.

Volné dvojvstupenky na závěrečný koncert v Šumperku, konaný 26. července v Klášterním kostele vyhráli: Jitka Klaclová, Marcela Haramiová a Martin Kulhaj ze Šumperka. Blahopřejeme! O výhru se přihlaste při vstupu do kostela.