KULTURA

Adventní zpívání v Zábřehu

30. listopadu 2005, 20:28, -vavka-
Zábřeh - Počínaje sobotou 26. listopadu až do neděle18. prosince patří v Zábřehu všechna sváteční odpoledne patřit sborovému zpěvu.
Zábřeh - Počínaje sobotou 26. listopadu až do neděle18. prosince patří v Zábřehu všechna sváteční odpoledne patřit sborovému zpěvu.

Na podporu činnosti konkrétních neziskových organizací, které se na Zábřežsku věnují práci s handicapovanými děti nebo dětmi ze sociálně slabých rodin, se zde totiž konají Zábřežské adventní koncerty. Zpěváčci se v nich budou postupně představovat od sborečků nejmenších (děti MŠ) až po sbory vyzrálé (místní učitelské sbory a hostující sbory ze Šumperka a Prahy). Koncerty jsou přístupné veřejnosti a mají charitativní charakter. Zahájení je vždy v 15 hodin v chrámovém prostředí některého z místních kostelů.

Program:

 • Sobota 26.11. – Kálikův festival, aula Gymnázia, ve prospěch Fondu ohrožených dětí – pobočka Zábřeh Účinkují: Dětský pěvecký sbor SLAVÍK, PĚVECKÝ SBOR SEVEROMORAVSKÝCH UČITELEK ZÁBŘEH, PĚVECKÝ SBOR SEVEROMORAVSKÝCH UČITELŮ ZÁBŘEH

 • Neděle 27.11. – Kálikův festival, chrám sv. Bartoloměje, ve prospěch sociálního zařízení Trango – Dům na půl cesty Účinkují: SCHOLA od sv. Jana Křtitele Šumperk, šumperský dětský sbor MOTÝLI

 • Pondělí 28.11. - chrám sv. Bartoloměje Účinkují: SCHOLA GREGORIANA PRAGENSIS

 • Neděle 4.12. – kostel Církve československé husitské (u bývalých kasáren), ve prospěch občanského sdružení Dětský svět Zábřeh Účinkují: žáci Základní umělecké školy Zábřeh

 • Neděle 11.12. - chrám sv. Bartoloměje, ve prospěch satelitní misijní farnosti na Haiti – Baie de Henne Účinkují: Dechový orchestr ZUŠ Zábřeh

 • Neděle 18.12. - chrám sv. Bartoloměje, ve prospěch Asociace rodičů a přátel zdravotně postižených dětí – Klub Čtyřlístek Účinkují: sbory MŠ - Zvoneček a Pampelišky, sbory ZŠ - Slavíček, Písnička a Slavík Projekt Zábřežské adventní koncerty finančně podpořilo město Zábřeh.


 • Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

  NÁZORY K ČLÁNKU
  Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

  ZA KULTUROU ZADARMO

  Hrajte s TÝDNEM o 5 vstupenek na závěrečný díl ságy Avengers, kterou šumperské kino OKO uvede 25. dubna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

  Hrozivé události způsobené Thanosem, který vyhladil polovinu života ve vesmíru a silně oslabil Avengers, vedou zbylé superhrdiny k tomu, aby ve strhujícím finále 22 filmů studia Marvel zvaném Avengers: Endgame sebrali poslední síly a pokusili se vrátit úder.

  Poslední díl série se jmenuje:

  A) Avengers: Endgame
  B) Avengers: Infinity War
  C) Avengers: Intimity bar

  Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

  VYHODNOCENÍ

  Volné vstupenky na velikonočně laděný den v šumperském muzeu ve čtvrtek 18.dubna od 9 do 16 hodin vyhráli: Lucie Šafářová z Brníčka a Lenka Valentová z Bohutína. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v den konání akce na recepci muzea.