SPORT

Středoškolský pohár mají již týdny doma šumperští gymnazisté

16. listopadu 2005, 19:40, Dagmar Volnohradská
Šumperk - Město Šumperk má za poslední měsíc na svém kontě již další prvenství. Po zlaté korunce Niky Vykydalové, si vítězství vychutnalo i družstvo atletů Gymnázia Šumperk, které triumfovalo na republikovém finále Středoškolského poháru. Takový úspěch se v historii Gymnázia, ale i Šumperka povedl naposledy před deseti lety.
Šumperk - Město Šumperk má za poslední měsíc na svém kontě již další prvenství. Po zlaté korunce Niky Vykydalové, si vítězství vychutnalo i družstvo atletů Gymnázia Šumperk, které triumfovalo na republikovém finále Středoškolského poháru. Takový úspěch se v historii Gymnázia, ale i Šumperka povedl naposledy před deseti lety.

V Jablonci nad Nisou, kde se atletické finále 22.10.2005 konalo, nastoupil tým v tomto složení: Chytil (1500m - 4:13min), Mikuláštík (koule - 14,50m), Rybička (koule - 13,46m), Zemánek (400m - 50,9sec.), Štábl (100m - 11,67sec.), Král (1500m - 4:12min.), Golda (výška - 172cm), Langer (dálka - 602cm), Zelený (dálka-598cm), z nichž pro první čtyři jmenované bylo vítězství spojeno i s osobním rekordem. Nechyběli také ani ti, kteří mladé atlety "vychovávají" - trenér Andrle a trenér Vykydal.

O soutěži a sportu nám hvězdný tým pověděl trochu více:

S jakým očekáváním jste jeli na mistrovství?

David Chytil: "Protože jsme v minulém roce obsadili třetí příčku, čekal jsem, že se můžeme umístit stejně nebo lépe." Vojtěch Štábl, Martin Zemánek: "Chtěli jsme obhájit třetí místo, ale jinak jsme si moc velké šance nedávali."

Báli jste se konkurence?

David Chytil: "Zpočátku vůbec, až na startu jsem si uvědomil, že jsme vlastně mezi 15 nejlepšími týmy v republice a konkurence je opravdu velká."
Jan Rybička: "Ano, už od začátku."

Přemýšleli jste o budoucí kariéře sportovce?

Martin Zemánek: "Spíše dříve, ale zatím na to ještě nemám."
David Chytil: "Jen trochu, ale ještě nejsem ani pořádně rozhodnutý, na jakou vysokou školu se budu hlásit."

Co Vás láká na Vaši disciplíně a proč jste se jí začali věnovat?

Vojtěch Štábl, Martin Zemánek: "Je to dáno tělesnými dispozicemi a když zjistíte, že v oné disciplíně vynikáte, začnete jí rozvíjet a zdokonalovat ji." Jan Rybička: "Dříve jsem se vrhu koulí věnoval závodně, ale teď už ne tak intenzivně. Vyhovuje mi, že nevyžaduje nějakou zvláštní přípravu a není pro mě takovou přítěží."

Máte nějaký sportovní vzor?

Jan Rybička: "Ne."
Vojtěch Štábl: "Asafa Powell z Jamajky, jeden z nejrychlejších na 100m." Martin Zemánek: "Jeremy Wariner."
David Chytil: "Etiopan Kenedisa Bekele, který je držitelem světového rekordu v běhu na 10km."

Naskytla se Vám příležitost setkat se s desetibojařem Tomášem Dvořákem, jak jste ji využili?

Všichni: "Nebyl dostatek času, takže nám pouze pogratuloval."

Za celou rejdakci se připojuji ke gratulacím a přeji další sportovní úspěchy.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 18.11.2005 15:55
Titulek: :-)
Autor: D.
106
cool :)) hehe, supeeer:))
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.