KULTURA

Prodej vstupenek na Harryho Pottera už od 14. listopadu !!!

9. listopadu 2005, 17:25, dark, foto distributoři filmů
Šumperk/Zábřeh - Adventní radost a shon začne za pár dní kouzelně. Filmaři totiž pro nejmenší diváky připravili pořádnou lahůdku. Dva nové čarodějné filmy pro dětské diváky - Harry Potter a "Harry Potter v sukních" Bibi Blocksberg.
Šumperk/Zábřeh - Adventní radost a shon začne za pár dní kouzelně. Filmaři totiž pro nejmenší diváky připravili pořádnou lahůdku. Dva nové čarodějné filmy pro dětské diváky - Harry Potter a "Harry Potter v sukních" Bibi Blocksberg.

Český dětský svět netrpělivě čeká na prosincovou českou premiéru čtvrtého zfilmovaného dílu legendární série o malém čarodějnickém učni jménem Harry Potter. Premiéra 1.prosince nenechává žádné dítě ale i dospělého fanouška pottermánie chladným. Všichni jsou totiž zvědaví, jak si jejich hrdina povede ve zfilmovaném díle tajemné ságy. Ještě více jsou ale všichni zvědaví, jak se z neznámého mladičkého herce, který postavu Harryho ztvární zřejmě i příští rok v připravovaném pátém díle, stává nová Hollywoodská hvězda. Daniel Radcliff se s postavou věčně zvědavého, upovídaného a srdnatého malého čaroději sžil natolik, že jeho podobizna zdobí nejeden dětský pokojíček ať už na tričku, propisce nebo hrnku. Daniel se dokonce bojí, že ho už nadále čeká osud ostatních dětských hvězd, které pak paradoxně i přes svůj herecký um nezapadnou do jiné škatulky rolí.


Na českou premiéru Harryho Pottera a ohnivého poháru se chystá i šumperské kino OKO. Od 14.listopadu totiž začne prodávat vstupenky na premiéru. "Nyní jednám s distributorskou společností Warner Bros o rodinném vstupném na Harryho Pottera, ale vše je zatím ve hvězdách," doufá Zdenka Holubářová. Slibuje tak malým divákům, že se pokusí na další promítání Harryho Pottera vyjednat rodinné vstupné, které se osvědčilo u promítání podzimního hitu Madagaskar.

A zatímco v Šumperku odstartuje příští týden předprodej vstupenek na Harryho Pottera, kino RETRO v Zábřehu uvede jen tři týdny po premiéře jiný kouzelnický film. Harryho Pottera v sukních - v německém zpívaném filmu Bibi Blocksberg: Tajemství modrých sov? který kino Retro uvede v pátek 18.11. 2005 na patnáctou hodinu.


Žákyně s čarodějnými schopnostmi Bibi strávila příliš mnoho času kouzlením a naopak příliš málo studiem. Její známky z matematiky jsou tak hrozné, že musí trávit letní prázdniny v internátní škole na hradě Altenberg. A nebyla by to správná mladá čarodějka, aby se nepokusila napravovat všechny křivdy světa. Film, který podle mnohých názorů jen těží z popularity Harryho Pottera, je pokračováním tři roky starého písničkového filmu a televizního seriálu. Postava malé čarodějky se však zrodila již mnohem dříve z pera Elfie Donnellyové, která pak svou hrdinku uvedla i na filmový scénář.

Na prosinec se kromě české premiéry čtvrtého filmu mohou fanoušci těšit i na knižní vydání českého překladu již šestého dílu s názvem „Harry Potter a princ dvojí krve“. Vyjde 19. prosince a nachystáno je na první vydání více jak stošedesát výtisků. Cena se podle vydavatele bude pohybovat kolem 450 korun. Některé velké knižní domy nabízí možnost objednat si vydání Harryho dokonce se slevou. Letošní Vánoce budou skutečně kouzelné.

Galerie:

Harry Potter
Galerie:

Bibi Blocksberg


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 13.5.2006 06:06
Titulek: ůkjůjk
Autor: kjjůůjj
74
ojkůoi jklghoulzgluz
Reagovat