KULTURA

Prodej vstupenek na Harryho Pottera už od 14. listopadu !!!

9. listopadu 2005, 17:25, dark, foto distributoři filmů
Šumperk/Zábřeh - Adventní radost a shon začne za pár dní kouzelně. Filmaři totiž pro nejmenší diváky připravili pořádnou lahůdku. Dva nové čarodějné filmy pro dětské diváky - Harry Potter a "Harry Potter v sukních" Bibi Blocksberg.
Šumperk/Zábřeh - Adventní radost a shon začne za pár dní kouzelně. Filmaři totiž pro nejmenší diváky připravili pořádnou lahůdku. Dva nové čarodějné filmy pro dětské diváky - Harry Potter a "Harry Potter v sukních" Bibi Blocksberg.

Český dětský svět netrpělivě čeká na prosincovou českou premiéru čtvrtého zfilmovaného dílu legendární série o malém čarodějnickém učni jménem Harry Potter. Premiéra 1.prosince nenechává žádné dítě ale i dospělého fanouška pottermánie chladným. Všichni jsou totiž zvědaví, jak si jejich hrdina povede ve zfilmovaném díle tajemné ságy. Ještě více jsou ale všichni zvědaví, jak se z neznámého mladičkého herce, který postavu Harryho ztvární zřejmě i příští rok v připravovaném pátém díle, stává nová Hollywoodská hvězda. Daniel Radcliff se s postavou věčně zvědavého, upovídaného a srdnatého malého čaroději sžil natolik, že jeho podobizna zdobí nejeden dětský pokojíček ať už na tričku, propisce nebo hrnku. Daniel se dokonce bojí, že ho už nadále čeká osud ostatních dětských hvězd, které pak paradoxně i přes svůj herecký um nezapadnou do jiné škatulky rolí.


Na českou premiéru Harryho Pottera a ohnivého poháru se chystá i šumperské kino OKO. Od 14.listopadu totiž začne prodávat vstupenky na premiéru. "Nyní jednám s distributorskou společností Warner Bros o rodinném vstupném na Harryho Pottera, ale vše je zatím ve hvězdách," doufá Zdenka Holubářová. Slibuje tak malým divákům, že se pokusí na další promítání Harryho Pottera vyjednat rodinné vstupné, které se osvědčilo u promítání podzimního hitu Madagaskar.

A zatímco v Šumperku odstartuje příští týden předprodej vstupenek na Harryho Pottera, kino RETRO v Zábřehu uvede jen tři týdny po premiéře jiný kouzelnický film. Harryho Pottera v sukních - v německém zpívaném filmu Bibi Blocksberg: Tajemství modrých sov? který kino Retro uvede v pátek 18.11. 2005 na patnáctou hodinu.


Žákyně s čarodějnými schopnostmi Bibi strávila příliš mnoho času kouzlením a naopak příliš málo studiem. Její známky z matematiky jsou tak hrozné, že musí trávit letní prázdniny v internátní škole na hradě Altenberg. A nebyla by to správná mladá čarodějka, aby se nepokusila napravovat všechny křivdy světa. Film, který podle mnohých názorů jen těží z popularity Harryho Pottera, je pokračováním tři roky starého písničkového filmu a televizního seriálu. Postava malé čarodějky se však zrodila již mnohem dříve z pera Elfie Donnellyové, která pak svou hrdinku uvedla i na filmový scénář.

Na prosinec se kromě české premiéry čtvrtého filmu mohou fanoušci těšit i na knižní vydání českého překladu již šestého dílu s názvem „Harry Potter a princ dvojí krve“. Vyjde 19. prosince a nachystáno je na první vydání více jak stošedesát výtisků. Cena se podle vydavatele bude pohybovat kolem 450 korun. Některé velké knižní domy nabízí možnost objednat si vydání Harryho dokonce se slevou. Letošní Vánoce budou skutečně kouzelné.

Galerie:

Harry Potter
Galerie:

Bibi Blocksberg


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 13.5.2006 06:06
Titulek: ůkjůjk
Autor: kjjůůjj
66
ojkůoi jklghoulzgluz
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na novou animovanou komedii YETI: LEDOVÉ DOBRODRUŽSTVÍ, kterou promítá kino OKO v Šumperku od 27. září. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který legendární herec propůjčil svůj hlas jedné z postaviček filmu Yeti?

A) Danny DeVito
B) Robert De Niro
C) Martin Dejdar

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Po dvou vstupenkách na manželskou komedii MAGICKÁ HODINA s Vilmou Cibulkovou v hlavní roli vyhráli Veronika Oláhová ze Šumperka a Lenka Hetmánková z Velkých Losin.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.