KULTURA

Ivan Hajniš nadšený i rozčarovaný

9. listopadu 2005, 17:19, dark
Ivan Hajniš nadšený i rozčarovaný Šumperk - Ivan Hajniš ukončil své několikatýdenní turné po Čechách a Moravě ve vyprodaném velkém sále Pražské Lucerny. Zatímco tam se na něj diváci tlačili v několika řadách, v Šumperku v H-Clubu o jeho muzicírováni projevili zájem jen nejvěrnější fanoušci.
Šumperk - Ivan Hajniš ukončil své několikatýdenní turné po Čechách a Moravě ve vyprodaném velkém sále Pražské Lucerny. Zatímco tam se na něj diváci tlačili v několika řadách, v Šumperku v H-Clubu o jeho muzicírováni projevili zájem jen nejvěrnější fanoušci.

Všichni se shodli na tom, že vystoupení Ivana s Lestrem Jackmanem byl zlatý hřeb večera a balzám pro všechny hudební uši. Bylo to i tím, že na cestách s sebou Ivan měl výbornou Pražskou kapelu "The New Blues band", která je složena ze špičkových muzikantů. Na bicí hrál - Petr Eichler, na kytary - Jiří Milota,na keaboards a piano - Georg Janouch, na basskytaru - Marek Eichler a Ivan Drimaj.

Ivan měl skoro jako na každé své hudební cestě, kvůli níž opustí svůj nový domov ve švédském Malmö, i výborného černého muzikanta z Trinidad Tobago - Lestra Jackmana. Virtuos na karibské steel pans totiž také výborně zpívá. Oba hudební gurové nebyli v Šumperku poprvé. Na pozvání svého hudebního i životního kamaráda Tomáše Ospálka ze Šumperského Omicronu sem zavítají celkem pravidelně. S Ospálkem ho totiž pojí i hudební minulost v kapele Ivan Hajniš a Doktor Tom´s Blues Cabin.

Může za nízkou návštěvností opravdu malý zájem publika, anebo už všeobecně známá "mizivá propagace" H-clubu?


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 10.11.2005 10:18
Titulek: Hklub
Autor: Hajniš
souhlas
157
nesouhlas
69
Ahoj Reji.
Děkuji, že jste uveřejnili článek o našem vystoupení v Šumperském H-klubu.
Bylo mi to opravdu líto, že nebylo dost publika a proto se snažím aby se to do budoucna zlepšilo.
Je pravdou, že si i Šumperské kapely stěžují na špatnou reklamu H-klubu.
Když jsme měli na jaře koncert ve stejně jmenovaném klubu s George and Beatovens,se kterými taky vystupuji,když mám čas, a organizoval to vše Tomáš Ospálek , vedoucí a pracovní kůň kapely ,,Omicron,,tak bylo vyprodáno týden před koncertem a mnoho smutných lidiček se muselo vracet od vchodu klubu s nepořízenou.
Vedoucí a majitek klubu Jirka Gisel je moc fajn hodnej člověk a všechna čest jemu za to, že vybudoval tak pěkný klub. Bohužel to ještě nestačí. Schází tam aparát na zvuk i osvětlení a hlavně někdo, kdo by se staral o profesionální reklamu. Potom to bude OK.
Doufám že to v té tvrdé konkurenci pochopí. Vždyť Šumperk již dávno není malá nekulturní ďoura a díky akcím typu ,,Blues Alive ,, atd je místem, kamvšichni známé muzikanti rádi jedou hrát. A tak příště se těším, že se nám to lépe u Vás v Šumperku povede.
Váš Ivan Hajniš
PS. Omicron - Dr Tomś Blues Cabin stále hrají s Ivanem Hajnišem ale né tak často. Nyní jedou na tři koncerty do Švédska 23,24,25 listopadu kam je Ivan pozval .
Reagovat
Datum: 10.11.2005 10:44
Titulek: RE: Hklub
Autor: Hajniš
113
132
Ještě chci připsat na téma - proč tak často nehrajeme s Dr Tomś Blues Cabin?
Pochopitelně je to tím, že cestování je strašně drahé a České a Moravské kluby nemají takové velké možnosti, zápasit s Arabama a s židovskýma továrníkama kteří se chytají každého zafoukání větru nebo nějaké katastrofy v Bangladeši a zvyšují ceny ropy a benzínu nad hranice ůnostnosti. Neradi potom vysoké ceny vracejí směrem dolů - když je zase pokoj. A tak je peo nás cestování stále dražší a ti, co maj tu moc, jsou stále bohatší.
Kapela Omicron je taky podle mě i jiných po výměně basového kytaristy na vyšší ůrovni - a je v pohodě.
Ivan Drimaj - nový člen kapely je totiž výbornej člověk a nadanej basák.
Když nám na turné s Pražským ,,The New Blues Bandem,, onemocněl Marek Eichler, Ivan Drimaj zaskočil na zbytek koncertů a odehrál to bez problémů. Kluci s kapely si Ivana velmi chválili a já mám radost když vím, že mám takové dvě fajn kapely které se doplňují i když každá ta kapela je o něčem jiném.
Není to fajn, když jedna kapela nemůže - mám k dispozici druhou..super..
Ivan Hajniš
Reagovat
Datum: 14.11.2005 00:12
Titulek: RE: RE: Hklub
Autor: Alda
112
Nebuďte Ivane xenofóbní!
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na novou českou romantickou komedii LÉTO S GENTLEMANEM, kterou šumperské kino Oko uvádí od 14. do 25. února. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární český herec napsal scénář k filmu Léto s gentlemanem?

A) Jaromír Hanzlík
B) Jiří Bartoška
C) Ondřej Vetchý

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební a taneční přehlídku KELTSKÝ VEČER, která se uskuteční v DK Šumperk v sobotu 16. února, vyhráli Alena Turková z Bratrušova, Ivana Tomášková ze Svébohova, Jana Koníčková z Rudy nad Moravou, Elena Hřebáčková ze Šumperka a Josef Haramia ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhru si vyzvedněte v pokladně kina OKO v Šumperku.