KULTURA

Ivan Hajniš nadšený i rozčarovaný

9. listopadu 2005, 17:19, dark
Ivan Hajniš nadšený i rozčarovaný Šumperk - Ivan Hajniš ukončil své několikatýdenní turné po Čechách a Moravě ve vyprodaném velkém sále Pražské Lucerny. Zatímco tam se na něj diváci tlačili v několika řadách, v Šumperku v H-Clubu o jeho muzicírováni projevili zájem jen nejvěrnější fanoušci.
Šumperk - Ivan Hajniš ukončil své několikatýdenní turné po Čechách a Moravě ve vyprodaném velkém sále Pražské Lucerny. Zatímco tam se na něj diváci tlačili v několika řadách, v Šumperku v H-Clubu o jeho muzicírováni projevili zájem jen nejvěrnější fanoušci.

Všichni se shodli na tom, že vystoupení Ivana s Lestrem Jackmanem byl zlatý hřeb večera a balzám pro všechny hudební uši. Bylo to i tím, že na cestách s sebou Ivan měl výbornou Pražskou kapelu "The New Blues band", která je složena ze špičkových muzikantů. Na bicí hrál - Petr Eichler, na kytary - Jiří Milota,na keaboards a piano - Georg Janouch, na basskytaru - Marek Eichler a Ivan Drimaj.

Ivan měl skoro jako na každé své hudební cestě, kvůli níž opustí svůj nový domov ve švédském Malmö, i výborného černého muzikanta z Trinidad Tobago - Lestra Jackmana. Virtuos na karibské steel pans totiž také výborně zpívá. Oba hudební gurové nebyli v Šumperku poprvé. Na pozvání svého hudebního i životního kamaráda Tomáše Ospálka ze Šumperského Omicronu sem zavítají celkem pravidelně. S Ospálkem ho totiž pojí i hudební minulost v kapele Ivan Hajniš a Doktor Tom´s Blues Cabin.

Může za nízkou návštěvností opravdu malý zájem publika, anebo už všeobecně známá "mizivá propagace" H-clubu?


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 10.11.2005 10:18
Titulek: Hklub
Autor: Hajniš
souhlas
158
nesouhlas
74
Ahoj Reji.
Děkuji, že jste uveřejnili článek o našem vystoupení v Šumperském H-klubu.
Bylo mi to opravdu líto, že nebylo dost publika a proto se snažím aby se to do budoucna zlepšilo.
Je pravdou, že si i Šumperské kapely stěžují na špatnou reklamu H-klubu.
Když jsme měli na jaře koncert ve stejně jmenovaném klubu s George and Beatovens,se kterými taky vystupuji,když mám čas, a organizoval to vše Tomáš Ospálek , vedoucí a pracovní kůň kapely ,,Omicron,,tak bylo vyprodáno týden před koncertem a mnoho smutných lidiček se muselo vracet od vchodu klubu s nepořízenou.
Vedoucí a majitek klubu Jirka Gisel je moc fajn hodnej člověk a všechna čest jemu za to, že vybudoval tak pěkný klub. Bohužel to ještě nestačí. Schází tam aparát na zvuk i osvětlení a hlavně někdo, kdo by se staral o profesionální reklamu. Potom to bude OK.
Doufám že to v té tvrdé konkurenci pochopí. Vždyť Šumperk již dávno není malá nekulturní ďoura a díky akcím typu ,,Blues Alive ,, atd je místem, kamvšichni známé muzikanti rádi jedou hrát. A tak příště se těším, že se nám to lépe u Vás v Šumperku povede.
Váš Ivan Hajniš
PS. Omicron - Dr Tomś Blues Cabin stále hrají s Ivanem Hajnišem ale né tak často. Nyní jedou na tři koncerty do Švédska 23,24,25 listopadu kam je Ivan pozval .
Reagovat
Datum: 10.11.2005 10:44
Titulek: RE: Hklub
Autor: Hajniš
114
137
Ještě chci připsat na téma - proč tak často nehrajeme s Dr Tomś Blues Cabin?
Pochopitelně je to tím, že cestování je strašně drahé a České a Moravské kluby nemají takové velké možnosti, zápasit s Arabama a s židovskýma továrníkama kteří se chytají každého zafoukání větru nebo nějaké katastrofy v Bangladeši a zvyšují ceny ropy a benzínu nad hranice ůnostnosti. Neradi potom vysoké ceny vracejí směrem dolů - když je zase pokoj. A tak je peo nás cestování stále dražší a ti, co maj tu moc, jsou stále bohatší.
Kapela Omicron je taky podle mě i jiných po výměně basového kytaristy na vyšší ůrovni - a je v pohodě.
Ivan Drimaj - nový člen kapely je totiž výbornej člověk a nadanej basák.
Když nám na turné s Pražským ,,The New Blues Bandem,, onemocněl Marek Eichler, Ivan Drimaj zaskočil na zbytek koncertů a odehrál to bez problémů. Kluci s kapely si Ivana velmi chválili a já mám radost když vím, že mám takové dvě fajn kapely které se doplňují i když každá ta kapela je o něčem jiném.
Není to fajn, když jedna kapela nemůže - mám k dispozici druhou..super..
Ivan Hajniš
Reagovat
Datum: 14.11.2005 00:12
Titulek: RE: RE: Hklub
Autor: Alda
114
Nebuďte Ivane xenofóbní!
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem o tři vstupenky na divadelní představení Manželství v kostce, které uvede zábřežský kulturní dům v pátek 21. června od 19 hodin zcela netradičně v kině RETRO, kde k hercům budete ještě blíže, než jste si mysleli. Prověří komediální talent a herecké mistrovství Zuzany Kronerové a Oldřicha Navrátila a vám polechtá bránici. Můžete být u toho, když správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku štěstíčka při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

Za titulní roli ve kterém filmu získala v loňském roce Zuzana Kronerová Českého lva?

1. Venkovský učitel
2. Domácí péče
3. Bába z ledu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESU na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Tři volné vstupenky na koncert nejúspěšnější písničkářky současnosti Radůzy, který se v šumperském Domě kultury uskuteční ve čtvrtek 13. června získávají: Jitka Pohorelská ze Šumperka, Dagmar Bajtková z Mohelnice a Lucie Hubáčková z Bludova. Blahopřejeme! Vstupenky si vyzvedněte v pokladně kulturního domu.