SPORT

Mládežnický basketbalDorostenecká liga starší dorostenci

9. listopadu 2005, 17:18, Rejdakce
Mládežnický basketbalDorostenecká liga starší dorostenci Šumperk - V sobotu přijel do Šumperku velmi silný tým ze Zlína, který aspiruje na přední umístění v soutěži. Výšková převaha a fyzicky dobře vybavení hráči byli velkou zbraní hostí. Opírali se o vynikající obranu a dobrou střelbu.
Šumperk - V sobotu přijel do Šumperku velmi silný tým ze Zlína, který aspiruje na přední umístění v soutěži. Výšková převaha a fyzicky dobře vybavení hráči byli velkou zbraní hostí. Opírali se o vynikající obranu a dobrou střelbu.

Nejvyšší hráč Zlína měřil 208 cm a další podkošový robusný pivot měl 200 cm. Domácí tým se přesto soupeře nezalekl a herním nasazením uhrál velmi dobrý výsledek. Když se připočtou zbytečné ztráty míče a špatná střelba ze středních vzdáleností, mohl být výsledek ještě přijatelnější. Pochvalu si zaslouží Martin Kuchtík a Tomáš Brádler, kteří měli velmi těžkou úlohu bránit agresivní pivoty soupeře.

V nedělním utkání s Kroměříží šli domácí rychle do vedení a první čtvrtinu vyhráli o 16 bodů. V druhé čtvrtině se hra vyrovnala. V polovině utkání domácí vedli o 18 bodů. Ve třetí čtvrtině nastal zlom. Domácím se přestala dařit střelba ze středních vzdáleností. Hosté se chopili příležitosti. Začali náskok krok po kroku snižovat, až na rozdíl dvou bodů 54 : 52. Psychicky i fyzicky byli domácí borci na dně. Navíc 4 klíčoví hráči měli po 4 osobních chybách. První se probudil Jakub Pajer a čtyřmi úspěšnými trojkami dostal domácí znovu do hry. Sekundovali mu Tomáš Brádler a Petr Jeřábek, který držel pevné nervy při trestných hodech. Dal důležitých 6 po sobě. Své si odvedl i Martin Vláčel, který měl nejvíce zisků a asistencí. Kolektivní výkon družstva se opíral o střelbu trojek - 10 za zápas a pokud mu stačili síly i o dobrou obranu v první polovině utkání. Domácím chyběli pro nemoc dva klíčový hráči Martin Kolář a Jan Skoumal.

Sobota 5.11.2005  
TJ Šumperk 1 ZŠ - Proton Zlín  
61 : 75
čtvrtiny: 16 : 18, 13 : 25, 15 : 19, 17 : 13  
Střelci : Pajer 18, Brádler 15, Jeřábek 10, Vláčel 7, Kuchtík Martin 7, Grézl 2, Skála 2.  
   
Neděle 6.11.2005  
TJ Šumperk 1 ZŠ - BŠM Kroměříž  
83 : 74
čtvrtiny: 33 : 17, 17 : 15, 7 : 20, 26 : 22  
Střelci : Pajer 25 z toho 6 trojek, Jeřábek 25 z toho 3 trojky, Brádler 14, Vláčel 13, Leštinský 4, Kuchtík 2.  
   


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).