Mládežnický basketbalDorostenecká liga starší dorostenci

9. listopadu 2005, 17:18, Rejdakce
Mládežnický basketbalDorostenecká liga starší dorostenci Šumperk - V sobotu přijel do Šumperku velmi silný tým ze Zlína, který aspiruje na přední umístění v soutěži. Výšková převaha a fyzicky dobře vybavení hráči byli velkou zbraní hostí. Opírali se o vynikající obranu a dobrou střelbu.
Šumperk - V sobotu přijel do Šumperku velmi silný tým ze Zlína, který aspiruje na přední umístění v soutěži. Výšková převaha a fyzicky dobře vybavení hráči byli velkou zbraní hostí. Opírali se o vynikající obranu a dobrou střelbu.

Nejvyšší hráč Zlína měřil 208 cm a další podkošový robusný pivot měl 200 cm. Domácí tým se přesto soupeře nezalekl a herním nasazením uhrál velmi dobrý výsledek. Když se připočtou zbytečné ztráty míče a špatná střelba ze středních vzdáleností, mohl být výsledek ještě přijatelnější. Pochvalu si zaslouží Martin Kuchtík a Tomáš Brádler, kteří měli velmi těžkou úlohu bránit agresivní pivoty soupeře.

V nedělním utkání s Kroměříží šli domácí rychle do vedení a první čtvrtinu vyhráli o 16 bodů. V druhé čtvrtině se hra vyrovnala. V polovině utkání domácí vedli o 18 bodů. Ve třetí čtvrtině nastal zlom. Domácím se přestala dařit střelba ze středních vzdáleností. Hosté se chopili příležitosti. Začali náskok krok po kroku snižovat, až na rozdíl dvou bodů 54 : 52. Psychicky i fyzicky byli domácí borci na dně. Navíc 4 klíčoví hráči měli po 4 osobních chybách. První se probudil Jakub Pajer a čtyřmi úspěšnými trojkami dostal domácí znovu do hry. Sekundovali mu Tomáš Brádler a Petr Jeřábek, který držel pevné nervy při trestných hodech. Dal důležitých 6 po sobě. Své si odvedl i Martin Vláčel, který měl nejvíce zisků a asistencí. Kolektivní výkon družstva se opíral o střelbu trojek - 10 za zápas a pokud mu stačili síly i o dobrou obranu v první polovině utkání. Domácím chyběli pro nemoc dva klíčový hráči Martin Kolář a Jan Skoumal.

Sobota 5.11.2005
TJ Šumperk 1 ZŠ - Proton Zlín
61 : 75
čtvrtiny: 16 : 18, 13 : 25, 15 : 19, 17 : 13
Střelci : Pajer 18, Brádler 15, Jeřábek 10, Vláčel 7, Kuchtík Martin 7, Grézl 2, Skála 2.

Neděle 6.11.2005
TJ Šumperk 1 ZŠ - BŠM Kroměříž
83 : 74
čtvrtiny: 33 : 17, 17 : 15, 7 : 20, 26 : 22
Střelci : Pajer 25 z toho 6 trojek, Jeřábek 25 z toho 3 trojky, Brádler 14, Vláčel 13, Leštinský 4, Kuchtík 2.