KULTURA

Slet bubeníků - příliš mnoho židlí???

19. října 2005, 16:59, makak
Slet bubeníků - příliš mnoho židlí??? Šumperk - Víkendový program rozjel páteční Slet bubeníků, kdy se na pódiu šumperského kulturáku kolem Pavla Fajta seskupilo dalších jedenáct bubeníků. Výborný hudebně-emocionální zážitek rušil jen zástup židlí, které zůstali z velké části nevyužity a pořadatelé, kteří bránili prostor před pódiem proti „nevítaným“ tanečníkům.
Šumperk - Víkendový program rozjel páteční Slet bubeníků, kdy se na pódiu šumperského kulturáku kolem Pavla Fajta seskupilo dalších jedenáct bubeníků. Výborný hudebně-emocionální zážitek rušil jen zástup židlí, které zůstali z velké části nevyužity a pořadatelé, kteří bránili prostor před pódiem proti „nevítaným“ tanečníkům.


Rytmem nabitá atmosféra sváděla k tanci, či alespoň k podupávání snad všechny. Část tančícího obecenstva se smířila s tancem pod balkóny. Z prostoru pod pódiem, který bývá většinou určen právě nesedavému publiku, byli totiž tvrdošíjně vyháněni pořadateli.


Situace se vyhrotila natolik, že se v sále na protest ozval pískot, Tereza Petrášová volala z pódia: „Nechte je ! Lidé chtějí tančit!“ Pavel Fajt vyskočil ze svého bubenického postu a šel sám přemlouvat pořadatele, že na bubenickém koncertu se opravdu sedět nedá. „Trošku tam došlo k nedorozumění, každopádně pak se vše naštěstí vysvětlilo. Je běžné, že se lidé při naší hudbě zvedají ze židlí,“ odpověděl Pavel Fajt na kritiku uspořádání sálu. Nešťastné rozmístění židlí, které byly k atmosféře koncertu spíše zbytečné, však Fajt nepožadoval, rozhodl tak Dům kultury. Již před časem byla „sedavým“ pojetím sálu udivena kapela Olympik. Víte my nejsme moc zvyklí, že lidé na našich koncertech sedí, nechcete se na chvilku stoupnout? vyřešil tehdy po svém situaci Petr Janda

Bude podobné uspořádání i na ostatních koncertech?
Jak skloubit poslouchající publikum s tím, které se nechává hudbou unést?
Lze vůbec najít v tomto případě kompromis? Zeptali jsme se na vše produkčního DK Kamila Navrátila:“Jednodušší varianta by byla dělat všechny koncerty na stání, tak jako bude Čechomor 15. listopadu, protože by k podobnému incidentu nemohlo dojít. V případě, že by na koncertě nebyly židle, stěžovala by si zase jiná skupina návštěvníků. Nevím, jestli v tomto ohledu existuje kompromis. Uspořádání vycházelo z minulého ročníku Sletu, které se nám zdálo dle ohlasů dobré.

A co Vy?
Jste spíše ti, kteří si na koncertě raději sednou?
Nebo patříte k těm, kteří si ho "odbydou" nastojáka?


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 19.10.2005 17:24
Titulek: jojo
Autor: kozel
jojo, svatá pravda, na tom koncertě se fakt nedalo pařit apřitom mi nohy skákaly sami od sebe:( to zas někdo pěkně pos..., že:)Zdravím DK Šumperk.
Reagovat
Datum: 20.10.2005 07:42
Titulek: vzkaz pro DK
Autor: dasa
22
Ja byla jednou z tech, co si pred podiem zatancovala. je potreba vyhodnotit, na jakou muziku davat zidle a na jakou ne. co kompromis? pul salu zidle, pul na stojaka. na dana bartu to takto udelali v olmiku v u-klubu a bylo to v poho...Dekuji DK za tuto krasnou akci, ale na bubeniky uz, prosim, priste bez zidli. ahoj
Reagovat
Datum: 20.10.2005 08:47
Titulek: tanceni na zidlich
Autor: Salina
35
Jakypak kompromisy? Copak existuje clovek, ktereho rytmicka hudba necha chladnym a bude v klidu sedet a ani se nehnout? Me osobne zidle pres cely sal prekvapily hned pri vstupu.
Je na poradatelich, kteri maji, predpokladam, letite zkusenosti, vhodne rozhodnout, ktera hudba je spise poslechova a ktera tanecni. Ale douafam, ze pristi rok na Sletu budou zidle nekde v zakulisi..

Reagovat
Datum: 20.10.2005 09:09
Titulek: slet
Autor: martina
95
Slet bubeniku byl vyborny koncert, diky za nej. Myslim, ze prostor pro tanec je na miste a asi by bylo vhodne rozmistit zidle napriklad po stranach. Tusim, ze to tak bylo i na nekterem koncertu Blues-alive. Diky.
Reagovat
Datum: 20.10.2005 11:18
Titulek: co to ma byt?
Autor: market
128
hey tak to nechapu...ty voe to je super koukam ze v DK sou fakt super akce na kterych zaparite nejvic!!!!haha
Reagovat
Datum: 21.10.2005 06:21
Titulek: seniláci
Autor: kucur
86
Ahojky. No poslední dobou to vypadá, že veškeré akce DK by se dali lehce zaměnit s
čajovými dýchánky v Domově důchodců. Narážím
taky na samotné pořadatele, kterým by asi nejspíš vyhovovala muzika dechovějšího rázu.
Ucaca ucaca. No a když mě potom někdo vyhazuje z tanečního parketu protože tam tančím, tak to mi připadá opravdu na hlavu stavěné. Takže sereme na boty, sereme na boty, sereme na boty senilního ochoty.
Zdarvím DK a ruku na srdce.
Váš Kocur - tanečník
Reagovat
Datum: 31.10.2005 19:45
Titulek: ZIDLE
Autor: Aiffell
112
jeste jsem nevidel na koncerte zidle:))))))))))
a kdo si chce sednout at si zajede treba na muzikal nebo operu...
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Rejem o tři lístky na film Rocketman.Životní příběh hudební legendy Eltona Johna, vinoucí se od jeho hudebních začátků až na samotný vrchol, protkaný jeho největšími hity. Režie se ujal Dexter Fletcher, který stál za dokončením filmu Bohemian Rhapsody. Šumperské kino OKO ho promítá ve čtvrtek 30. května. Můžete být u toho, pokud odpovíte správně na soutěžní otázku. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Otázka:
V hlavní roli Eltona Johna zazáří Taron Egerton. V jakém kresleném filmu si Eltona Johna již zazpíval

A) Tajný život mazlíčků
B) Ledová královna
C) Zpívej

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESU na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné vstupenky pro třikrát dvě osoby na zahajovací koncert festivalu Klášterní hudební slavnosti 2019 konaný v šumperském Domě kultury 7. června, vyhrávají: L. Odehnalová z Kolšova, M. Kulhaj ze Šumperka a Z. Trhalová ze Zábřeha. Blahopřejeme! Vstupenky si vyzvedněte v pokladně DK.