KULTURA

KULTURNÍ KUKÁTKO tohoto týdne

28. září 2005, 21:45, dark, foto wollf
KULTURNÍ KUKÁTKO tohoto týdne Šumperk – Co se od minulé středy událo na naší domácí kulturní scéně? Nemáte možnost sledovat vše a přesto vám zajímá, co a jak?
Souhrn ve fotografiích všem ukáže, o co přišli, když tam nebyli.
Šumperk – Co se od minulé středy událo na naší domácí kulturní scéně? Nemáte možnost sledovat vše a přesto vám zajímá, co a jak?
Souhrn ve fotografiích všem ukáže, o co přišli, když tam nebyli.


DOBRÁ JITRA VÁCLAVA VĚTVIČKY

Středa 21.září - pořad Vila Lucis – hostem byl Václav Větvička, ředitel Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovi v Praze. Botanik i nadále ve svých letech jeví nevšední zájem o vše zelené, což také dokázal studentům střední zemědělské škole, při své návštěvě šumpeského arboreta.


Václav Větvička vydal i dvě knihy,Moje květinová dobrá jitra a pokračování toho, co se již nevešlo pod názvem Moje vzpomínková dobrá jitra. Známého biologa ne nadarmo ocenila již v roce 2004 Akademie věd ČR medailí Vojtěcha Náprstka za popularizaci české vědy.


V Šumperku se nerozpakoval ani na vlastní žaludek ukázat terorii jedovatých a nejedovatých rostin, když mu Petr Konupčík za pořadatele předal puget, který botanik ochutnal a část i rozžvýkal, což prý není u něj nic neobvyklého.


FRANTIŠEK NEDVĚD


Čtvrtek 22.září - Dům kultury František Nedvěd přijel zahrát do Šumperka i se svou doprovodnou skupinou. Zdržel se zde však déle, svůj pobyt si totiž okořenil účastí na tenisovém klání Pro Cennex Cup o minulém víkendu.


DŽEMKAPP

Další soutěžní den o postup na koncert DžemFestu se konal ve čtvrtek 22.září. Ze tří avízovaných kapel přijely jen dvě, skupina Strain Glam pro nemoc nedorazila. Zbylé dvě, Ambrozia a Optimik se tedy utkaly v souboji o posluchačskou přízeň. Vyhrála skupina Ambrosia,ale přesto na letošním 6.ročníku DžemFestu nezazpívá. Protože kluci ve stejný den křtí své CD Aušusu v Dlažově na Klatovsku, postoupila místo nich stříbrnou příčkou ověnšená kapela Optimik, která jak se pořadatelé přiznali, je jim bližší. "Poznali jsme je již dříve a když jsem byli jako skupina O5&Radeček pozváni do rádia a mohli s sebou vzít jednu "neznámou" kapelu, vzali jsme je. Jejich hudba je nám blízká,"prásknul Ondřej Polák, jeden z pořadatelů DžemKappu. "Příští rok však již chybět nebudeme," vzkazují svým novým fanouškům v Šumperku kluci z Ambrozie


VARHANNÍ HUDBA V KOSTELE

Neděle 25.září - poslední varhanní dny v Šumperku tentokráte v kostele Sv.Jana Křtitele, kde zahrála VĚRA HEŘMANOVÁ doprovázená MIROSLAVEM HOLUBEM na trubku.Varhanice Heřmanová uzavřela Dny varhanní hudby jediným ze tří koncertů, který se nekonal v nově opraveném Klášterním kostele. Heřmanová nehrála v Šuperka poprvé, zahrála si zde již jako studentka a snad proto zná šumperské varhany velmi dobře. Nástroj ohodnotila jako dobrý, i když si musela poradit několika drobnými závadami.


O5&Radeček a KRYŠTOF

Úterý 27.září - byl vpředvečer státního svátku dnem křtu nového radečkovského CD za přispění kapely Kryštof a neznámé šumperské formace. Více v samostatném článku.


KLASIKA VIVA:LYRA DA CAMERA

Středa 28.září - Komorní sdružení hudebníků – sólistů, kteří se ve své umělecké koncertní činnosti zaměřují na interpretaci komorní hudby, především z období baroka a klasicismu. Soubor vystoupil ve složení cembalo, violoncello, zpěv a flétna. Pro své šumperské vystoupení si Lyra da camera připravila program "Mozart a jeho čeští současníci.
Ilustrační foto .


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na novou premiéru Divadla Václav z Václavova. Komedii s názvem Mandragora uvedou na své domovské scéně již tuto sobotu a neděli a vy můžete být u toho. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce, kterého v předstihu oslovíme sms, může zvolit den premiéry podle svého času.

Soutěžní otázka:

Jaké jubileum Divadlo Václav v loňském roce oslavilo:

a) 10 let
b) 15 let
c) 20 let

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Vstupenku na koncert Radka Bagára, který se koná v pondělí 18. března v šumperském Klášterním kostele s „předskokankou“ Pavlou Pavlíkovou z Bludova, vyhráli Petra Vinklárková z Vikýřovic, Milan Uhl z Bludova a Elenka Hrebačková ze Šumperka. Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.