KULTURA

KULTURNÍ KUKÁTKO tohoto týdne

28. září 2005, 21:45, dark, foto wollf
KULTURNÍ KUKÁTKO tohoto týdne Šumperk – Co se od minulé středy událo na naší domácí kulturní scéně? Nemáte možnost sledovat vše a přesto vám zajímá, co a jak?
Souhrn ve fotografiích všem ukáže, o co přišli, když tam nebyli.
Šumperk – Co se od minulé středy událo na naší domácí kulturní scéně? Nemáte možnost sledovat vše a přesto vám zajímá, co a jak?
Souhrn ve fotografiích všem ukáže, o co přišli, když tam nebyli.


DOBRÁ JITRA VÁCLAVA VĚTVIČKY

Středa 21.září - pořad Vila Lucis – hostem byl Václav Větvička, ředitel Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovi v Praze. Botanik i nadále ve svých letech jeví nevšední zájem o vše zelené, což také dokázal studentům střední zemědělské škole, při své návštěvě šumpeského arboreta.


Václav Větvička vydal i dvě knihy,Moje květinová dobrá jitra a pokračování toho, co se již nevešlo pod názvem Moje vzpomínková dobrá jitra. Známého biologa ne nadarmo ocenila již v roce 2004 Akademie věd ČR medailí Vojtěcha Náprstka za popularizaci české vědy.


V Šumperku se nerozpakoval ani na vlastní žaludek ukázat terorii jedovatých a nejedovatých rostin, když mu Petr Konupčík za pořadatele předal puget, který botanik ochutnal a část i rozžvýkal, což prý není u něj nic neobvyklého.


FRANTIŠEK NEDVĚD


Čtvrtek 22.září - Dům kultury František Nedvěd přijel zahrát do Šumperka i se svou doprovodnou skupinou. Zdržel se zde však déle, svůj pobyt si totiž okořenil účastí na tenisovém klání Pro Cennex Cup o minulém víkendu.


DŽEMKAPP

Další soutěžní den o postup na koncert DžemFestu se konal ve čtvrtek 22.září. Ze tří avízovaných kapel přijely jen dvě, skupina Strain Glam pro nemoc nedorazila. Zbylé dvě, Ambrozia a Optimik se tedy utkaly v souboji o posluchačskou přízeň. Vyhrála skupina Ambrosia,ale přesto na letošním 6.ročníku DžemFestu nezazpívá. Protože kluci ve stejný den křtí své CD Aušusu v Dlažově na Klatovsku, postoupila místo nich stříbrnou příčkou ověnšená kapela Optimik, která jak se pořadatelé přiznali, je jim bližší. "Poznali jsme je již dříve a když jsem byli jako skupina O5&Radeček pozváni do rádia a mohli s sebou vzít jednu "neznámou" kapelu, vzali jsme je. Jejich hudba je nám blízká,"prásknul Ondřej Polák, jeden z pořadatelů DžemKappu. "Příští rok však již chybět nebudeme," vzkazují svým novým fanouškům v Šumperku kluci z Ambrozie


VARHANNÍ HUDBA V KOSTELE

Neděle 25.září - poslední varhanní dny v Šumperku tentokráte v kostele Sv.Jana Křtitele, kde zahrála VĚRA HEŘMANOVÁ doprovázená MIROSLAVEM HOLUBEM na trubku.Varhanice Heřmanová uzavřela Dny varhanní hudby jediným ze tří koncertů, který se nekonal v nově opraveném Klášterním kostele. Heřmanová nehrála v Šuperka poprvé, zahrála si zde již jako studentka a snad proto zná šumperské varhany velmi dobře. Nástroj ohodnotila jako dobrý, i když si musela poradit několika drobnými závadami.


O5&Radeček a KRYŠTOF

Úterý 27.září - byl vpředvečer státního svátku dnem křtu nového radečkovského CD za přispění kapely Kryštof a neznámé šumperské formace. Více v samostatném článku.


KLASIKA VIVA:LYRA DA CAMERA

Středa 28.září - Komorní sdružení hudebníků – sólistů, kteří se ve své umělecké koncertní činnosti zaměřují na interpretaci komorní hudby, především z období baroka a klasicismu. Soubor vystoupil ve složení cembalo, violoncello, zpěv a flétna. Pro své šumperské vystoupení si Lyra da camera připravila program "Mozart a jeho čeští současníci.
Ilustrační foto .


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

 VYHODNOCENÍ

V minulé soutěži se o volný vstup na zábřežský Akustikfest správnou odpovědí nikdo nepřihlásil, nemá tedy žádného výherce.