SPORT

Mistovství Evropy Přerov

21. září 2005, 13:34, Rejdakce
Teprve třináctiletý Karel Kupec, sobotínský rodák, student šumperského gymnázia, který v zimě lyžuje a v létě jezdí autocross, se na ME v Přerově nakonec dostal jako druhý náhradník vypálil rybník spoustě ostřílených kozáků, kteří v této kubatuře závodí již spoustu let.
Teprve třináctiletý Karel Kupec, sobotínský rodák, student šumperského gymnázia, který v zimě lyžuje a v létě jezdí autocross, se na ME v Přerově nakonec dostal jako druhý náhradník vypálil rybník spoustě ostřílených kozáků, kteří v této kubatuře závodí již spoustu let.

Úřadujícímu mistru republiky v kubatuře do 250ccm trvalo pouze šest závodů, než se dostal ve třídě do 600 ccm “na bednu”, a podařilo se mu to v pravou chvíli, na velmi prestižním závodu se silnou zahraniční i tuzemskou účastí. Prolomil tak smůlu, která ho provázela v předchozích závodech a ve finálové jízdě za sebou nechal i letošního mistra a vicemistra ČR v této kubatuře. Výsledek je to o to cennější, že se po problémech v rozjížďkách se musel kvalifikovat přes finále B do hlavního finále A, kde startoval z posledního místa na roštu. Velmi lišácky se vyhnul kolizi po startu, kde sice ztratil deset sekund, ale zůstal ve hře. Během tří kol se dokázal propracovat z páté pozice až na druhou příčku a v cíli pak ztrácel na vedoucího jezdce pouhé dvě sekundy.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).