SPORT

Mistovství Evropy Přerov

21. září 2005, 13:34, Rejdakce
Teprve třináctiletý Karel Kupec, sobotínský rodák, student šumperského gymnázia, který v zimě lyžuje a v létě jezdí autocross, se na ME v Přerově nakonec dostal jako druhý náhradník vypálil rybník spoustě ostřílených kozáků, kteří v této kubatuře závodí již spoustu let.
Teprve třináctiletý Karel Kupec, sobotínský rodák, student šumperského gymnázia, který v zimě lyžuje a v létě jezdí autocross, se na ME v Přerově nakonec dostal jako druhý náhradník vypálil rybník spoustě ostřílených kozáků, kteří v této kubatuře závodí již spoustu let.

Úřadujícímu mistru republiky v kubatuře do 250ccm trvalo pouze šest závodů, než se dostal ve třídě do 600 ccm “na bednu”, a podařilo se mu to v pravou chvíli, na velmi prestižním závodu se silnou zahraniční i tuzemskou účastí. Prolomil tak smůlu, která ho provázela v předchozích závodech a ve finálové jízdě za sebou nechal i letošního mistra a vicemistra ČR v této kubatuře. Výsledek je to o to cennější, že se po problémech v rozjížďkách se musel kvalifikovat přes finále B do hlavního finále A, kde startoval z posledního místa na roštu. Velmi lišácky se vyhnul kolizi po startu, kde sice ztratil deset sekund, ale zůstal ve hře. Během tří kol se dokázal propracovat z páté pozice až na druhou příčku a v cíli pak ztrácel na vedoucího jezdce pouhé dvě sekundy.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.