KULTURA

Kapela KRYŠTOF zavítá do Šumperka za Radečkama pokřtít CD

21. září 2005, 18:43, dark
Kapela KRYŠTOF zavítá do Šumperka za Radečkama pokřtít CD Šumperk - Kapela KRYŠTOF, která zavítá příští týden 27.září na svůj koncert do Šumperka, je občas přirovnávána mladými ale i ostřílenými kritiky k naší domácí formaci O5&Radeček. Podobnost čistě náhodná? Možná.
Šumperk - Kapela KRYŠTOF, která zavítá příští týden 27.září na svůj koncert do Šumperka, je občas přirovnávána mladými ale i ostřílenými kritiky k naší domácí formaci O5&Radeček. Podobnost čistě náhodná? Možná.

Jak sami Kryštofci říkají: „My pracujeme s elektronikou a máme dechovou sekci, máme písně ve stylu triphopu, hiphopu, ska, dencehousu. To všechno jsou zatím oblasti, kam se Radeček nevydal a kde se naše hudební body razantně rozcházejí.“ Potvrzuje se tede ústy lídra Kryštofů stará známá pravda, že Topol žije dál, protože i O5&Radeček neopustil nic ze své folkovopopové linie, která jim sluší.

Oproti ostravácké kapele Kryštof, však mají Radečci dlouholetou o dva roky starší historii. Kryštofa založili kamarádi Richard Krajčo, Nikolaj Arichtev, Jarda Blahut , Bisi Arichtev a Pavel Studník. Hudební, původně folk-punkové sdružení "The Kryštof"* vzniklo v roce 1994, téměř současně s kultovním havířovským divadlem "Crepácy. Do dnešního obsazení čítající stálého a nezničitelného „českého Brada Pitta“ Richarda Krajča, Nikose Petros Kulurise, Nikolaje Atanasova Arichteva, Jakuba Dominika, Evžena Hofmanna, Ondřeje Kyjonka a Nikolase Grigoriadise, se mnohé změnilo. Některým hraní zakázala manželka, snad se tak nestane i u Richarda či u žhavě se zasnubujícího, dle fám na kryštofáckém netu, Nikolaje.

Kapela Kryštof po menší odmlce vydala své album Mikrokosmos a chystají nové. „Už brzy. Konkrétně sedmého listopadu. Už se těšíme a doufáme, že vy taktéž. Bude se jednat o takové malé první Best of.,“ žhaví fanoušky. „Festivaly jsou pro kapely samozřejmě trochu stres a kvapík, ale když tam jsou správní lidi kolem podia a pak i správní lidi pod podiem, je vše super. Ale vlastní koncert a zaplněný sál, který přišel jen kvůli vám, je asi krásnější pocit,“ filozofují Kryštofáci nad svým úspěšným tažením po festivalových loukách i po dobité Lucerně a Sazka Aréně.Potichu přiznávají, podobu šumperského koncertu ještě neznají. „Chceme, aby byl každý lepší a lepší. Takže doufáme, že bude nejlepší, jaký jsme do té doby jeli,“ mlží a uvádí tak do rozpaků nejen fanoušky, ale i pořadatele.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.