KULTURA

Kapela KRYŠTOF zavítá do Šumperka za Radečkama pokřtít CD

21. září 2005, 18:43, dark
Kapela KRYŠTOF zavítá do Šumperka za Radečkama pokřtít CD Šumperk - Kapela KRYŠTOF, která zavítá příští týden 27.září na svůj koncert do Šumperka, je občas přirovnávána mladými ale i ostřílenými kritiky k naší domácí formaci O5&Radeček. Podobnost čistě náhodná? Možná.
Šumperk - Kapela KRYŠTOF, která zavítá příští týden 27.září na svůj koncert do Šumperka, je občas přirovnávána mladými ale i ostřílenými kritiky k naší domácí formaci O5&Radeček. Podobnost čistě náhodná? Možná.

Jak sami Kryštofci říkají: „My pracujeme s elektronikou a máme dechovou sekci, máme písně ve stylu triphopu, hiphopu, ska, dencehousu. To všechno jsou zatím oblasti, kam se Radeček nevydal a kde se naše hudební body razantně rozcházejí.“ Potvrzuje se tede ústy lídra Kryštofů stará známá pravda, že Topol žije dál, protože i O5&Radeček neopustil nic ze své folkovopopové linie, která jim sluší.

Oproti ostravácké kapele Kryštof, však mají Radečci dlouholetou o dva roky starší historii. Kryštofa založili kamarádi Richard Krajčo, Nikolaj Arichtev, Jarda Blahut , Bisi Arichtev a Pavel Studník. Hudební, původně folk-punkové sdružení "The Kryštof"* vzniklo v roce 1994, téměř současně s kultovním havířovským divadlem "Crepácy. Do dnešního obsazení čítající stálého a nezničitelného „českého Brada Pitta“ Richarda Krajča, Nikose Petros Kulurise, Nikolaje Atanasova Arichteva, Jakuba Dominika, Evžena Hofmanna, Ondřeje Kyjonka a Nikolase Grigoriadise, se mnohé změnilo. Některým hraní zakázala manželka, snad se tak nestane i u Richarda či u žhavě se zasnubujícího, dle fám na kryštofáckém netu, Nikolaje.

Kapela Kryštof po menší odmlce vydala své album Mikrokosmos a chystají nové. „Už brzy. Konkrétně sedmého listopadu. Už se těšíme a doufáme, že vy taktéž. Bude se jednat o takové malé první Best of.,“ žhaví fanoušky. „Festivaly jsou pro kapely samozřejmě trochu stres a kvapík, ale když tam jsou správní lidi kolem podia a pak i správní lidi pod podiem, je vše super. Ale vlastní koncert a zaplněný sál, který přišel jen kvůli vám, je asi krásnější pocit,“ filozofují Kryštofáci nad svým úspěšným tažením po festivalových loukách i po dobité Lucerně a Sazka Aréně.Potichu přiznávají, podobu šumperského koncertu ještě neznají. „Chceme, aby byl každý lepší a lepší. Takže doufáme, že bude nejlepší, jaký jsme do té doby jeli,“ mlží a uvádí tak do rozpaků nejen fanoušky, ale i pořadatele.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).