KULTURA

Kotelna překvapila novou freestalovou dráhou + ROZHOVOR

21. září 2005, 19:44, Stanislava Marešová
Šumperk – Nový K.O. Byke Park s  freestylovou dráhu pro fourcross představil v sobotu 18.září Kotelna bar v Temenici. Na víkendové akci s výstižným názvem Potkali se u Komína, se sešly na několika pódiích desítky fanoušků zlatavého moku a živé muziky.
Šumperk – Nový K.O. Byke Park s freestylovou dráhu pro fourcross představil v sobotu 18.září Kotelna bar v Temenici. Na víkendové akci s výstižným názvem Potkali se u Komína, se sešly na několika pódiích desítky fanoušků zlatavého moku a živé muziky.


Mladým klukům z blízkého okolí udělal provozovatel Kotelny Jaromír Vysloužil největší radost zřízením fourcrossové dráhy. Na pozemku za hypermarketem dal po navození hlíny možnost vystavit dráhu s devíti překážkami podle návrhu Jana Černého. I když se oficiální otevření plánuje až na jaro, už dnes se mladí kluci vidí na skokáncích. „Byl to dobrý nápad, “ pochvalovala si maminka dvanáctiletého Jirky, který spolu se svým o tři roky starším kamarádem jezdil jak o život. „Dřív se kluci jen tak flákali po sídlišti, člověk aby se bál, kde je co přejede. Teď se to snad zlepší, tady nebylo moc možností kde se vyřádit, přece jenom holé louky a pole už těm mladým nestačí,“ smála se.

O sobotní akci se však předvedl návštěvníkům i jiný program. Na country scéně to rozbalila Holátka, na rockové nestárnoucí Omikron a Drift následovaný Rockem. Srdnatí šermíři z Šermířského spolku Šumperk ukázali své tři představení s vyvrcholením ohnivé show a působivými souboji s ohni. A ostatně ani ranní akce Snídaně s Holbou nebyla propadákem. V podvečeru dne si pak mohli diváci i zasoutěžit o to, kdo nejrychleji vypije půllitr piva.
Aby to mladým písklatům nebylo líto, tak i pro ně organizátoři zaimprovizovali pití kofoly na čas. Překvapivě vyhrávali ti nejmenší.

V nedávné minulosti letošního roku změnila Kotelna pro nezasvěcené pozorovatele ze dne na den svůj producentský tým. Produkce na Kotelně přešla do rukou Ondřeje Šmída. Dnes jeho štafetu přebírá Lada Vysloužilová, která sobotní úspěšnou megaakcí Potkali se u Komína aneb Kotelna beerfest 2005" zahájila svou produkční a organizační činnost pro klub Kotelna. .

REJ.CZ:Co vás vedlo k této změně a ukázala se nakonec jako úspěšná?

Lada Vysloužilová: „Donedávna pracoval jako produkční klubu pan Ondřej Šmíd a myslím, že velmi dobře. Dokázal rozjet nové akce a přitáhnout mladé lidi a naučil je se bavit v klubu Kotelna. Hodlám v jeho práci pokračovat a dovést do klubu i jinou věkovou skupinu, neboť si myslím, že je škoda, aby se o něm nedozvěděli i moji vrstevníci. Myslím, že s dobrým programem oslovíme opravdu všechny.“ .

REJ.CZ: Vaše akce sází na mladé lidi, kteří hledají jinou zábavu, než jakou jim nabízí centrum. Co jim tedy nabízíte vy? Jaké akce během roku pořádáte?

Lada Vysloužilová: „ Hodláme pravidelně ve středu dělat diskotéku pod názvem Kotelnotéka z žánru HIP-HOP, HOUSE MUSIC, CLUB MUSIC... a další žánrů právě pro mladé. Ceny jsou zde opravdu nízké, protože víme, že mladí lidé se chtějí bavit ale za rozumnou cenu. Pravidelně v úterý je zde právě pro ně dvd večer a v pátek buď koncert nebo D.J. Novinkou bude speciální projekt pod názvem Noci na kotelně, kde se představí "zábavové" kapely, ale nechte se překvapit, kdy tento cyklus bude zpuštěn. A abychom oslovili i jinou věkovou skupina nabízíme revival na poslední pátek v měsíci. To vše přinese říjen 2005. .

REJ.CZ: V minulosti jste spolupracovali například při akci BLUESTOUCH (BLUES APERITIV DOJEZD). Chystáte se v blízké době spolupracovat s jinými šumperskými kluby nebo kulturními zařízeními?

Lada Vysloužilová: „Nebráníme se opravdu ničemu.“ .

REJ.CZ: Poslední větší akce "Potkali se u Komína" představila i novou freestylovou dráhu. Plánujete i její další využití, třeba na závody nebo exhibicie?

Lada Vysloužilová: „Dráha bude mít několik využití. Jednak je postavena opravdu pro všechny, kdo chtějí ve svém volnu si zajezdit a jednak se zde budou konat závody a exhibice, ale vše bude slavnostně spuštěno až příští rok, ale na to byste se měli zeptat právě lidiček, kteří dráhu stavěli a kteří hodlají pořádat i zde soutěže ve freestylu.“ .

REJ.CZ: V poslední době se změnilo k lepšímu i dosud nevábné prostředí u Komína. Jaké další úpravy chystáte?

Lada Vysloužilová: „Bude zde ještě spoustu úprav a to proto, abyste se zde cítili všichni příjemně, ale zatím nic neprozradím.“
"pijan Chosé byl skutečně nejrychlejší,než se nadál i samotný moderátor, pivo v nem zmizelo jako nic"


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na koncert amerického krále melodického rocku NEILA ZAZY, který vystoupí v úterý 29. ledna v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Na jaký nástroj doprovázel Neil Zaza řadu legend, jako je Joe Satriani, Dweezil Zappa nebo Steve Vai?

A) na kytaru
B) na piano
C) na akordeon

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na projekci legendárního záznamu koncertu kapely The Doors z roku 1968, kterou uvede šumperské kino Oko ve čtvrtek 17. ledna, vyhráli Zbyněk Šafařík z Olšan, Jarmila Šmeráková ze Šumperka a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO Šumperk.