KULTURA

Pro Cennex Cup letos opět bez hlavy státu a v zimě

21. září 2005, 19:46, Stanislava Marešová
Pro Cennex Cup letos opět bez hlavy státu a v zimě Šumperk – Osmnáctý ročník tenisové exhibice a turnaje, který pořádají bratři Huťkové, aby si podle slov jednoho ze svých hostů: „Mohli opět s radostí a před chtivými pohledy davů zahrát,“ se nesl ve znamení drkotajících zubů a rozpačité atmosféry. Přispěla k tomu i opětovná neúčast hlavního hosta, prezidenta republiky Václava Klause. Naštěstí byli pořadatelé, hráči i diváci ochotni se bavit za každou cenu a příjemný tenisový víkend tak byl zachráněn.
Šumperk – Osmnáctý ročník tenisové exhibice a turnaje, který pořádají bratři Huťkové, aby si podle slov jednoho ze svých hostů: „Mohli opět s radostí a před chtivými pohledy davů zahrát,“ se nesl ve znamení drkotajících zubů a rozpačité atmosféry. Přispěla k tomu i opětovná neúčast hlavního hosta, prezidenta republiky Václava Klause. Naštěstí byli pořadatelé, hráči i diváci ochotni se bavit za každou cenu a příjemný tenisový víkend tak byl zachráněn.

I když pořadatelé doufali v jeho příjezd, většina diváku reálně odhadla, že se prezident, který se jen necelé dva dny předtím vrátil ze své zahraniční návštěvy Izraele, na kurty nedostaví. Jeho omluvu vyřídili pořadatelé v zápětí poté, co se dozvěděli, že se prezidentské auto u Hradce Králové otáčí zpět na Prahu.

Z pozvaných hostů však nepřijeli i další osobnosti kulturního života Martin Dejdar či Pavel Rychlý. Stálice šumperských tenisových kurtů Helena Vondráčková se letos sice ukázala, ale oproti loňsku nehrála. Pouze své přátele podpořila dvěmi písněmi. Doprovázel jí její manžel Martin Michal a na přivítanou od náčelníka Sokola Fratniška Porteše dostala krásnou kytku. Tím její exhibice skončila a Helena se pak dál bavila s Hankou Kousalovou, bývalou moderátorku primáckého TRNÍ, které pro změnu doprovázela svého přítele Pavla Zedníčka.

Z několika osobností kultury i sportovního dění se losováním utvořily dvojice i čtveřice pro hru. Nejvíce se zapotil při ostrém vychytávání žlutých míčků letitý návštěvník Šumperka Josef Náhlovský. Nastoupil ve dvojici s Pavlem Landou, trenérem akrobatického skokana Aleše Valenty, proti dvojici Josef Mladý a Pavel Zedníček.

Na dalších kurtech se pak ukázalo tenisové umění Aleše Valenty, Pavla Nového i Františka Nedvěda. Toho doprovázel a podporoval jeho znovu nalezený bratr Jan i syn Vojtěch, kteří si po vystoupení nesmrtelného Františka střihli spolu duet. Oba bratři se již asi ke společnému zpívání nevrátí, jak se však ukázalo, výbornou náhradu našel Jan právě ve svém synovci, který překvapil zejména mladé dámy a to nejen svým zpěvem, ale i urostlou postavou.

Politiky na turnaji zastoupil olomoučák a místopředseda ODS Ivan Langer. Nekteří hráči ukázali své zvláštní styly, kdy zejména Josef Náhlovský působil s míčkem jako spící panna, zatímco akrobat Aleš Valenta vyhazoval sice míček do velké výšky, nicméně jeho odpaly pak dopadly jinak než sám očekával.

Ředitel turnaje Petr Huťka mohl být i tak spokojený. I když ještě neumí poručit větru a mrazu, každoroční přehlídka tenisových nadšenců se mu úspěšně daří.

Krásná Helena letos nehrála. Stejně jako ostatní i ona se třásla zimou, přesto však neutekla a rozdávala úsměvy na každou stranu, kde zrovna nestáli novináři.
Olomoučák Ivan Langer se musel před turnajem pořádně posilnit. Odpověď na otázku, jak se mu v zápase povede, hledal na své čáře osudu. Zda ji našel či ne, o to se s námi nepodělil.
Aleš Valenta má novináře rád. Když si všiml, že ho fotíme, snažil se obrátit pozornost na dění za našimi zády. Nepodařilo se a tak vznikla tato bondovská fotka.
Helena Vondráčková tančila jak o život. K její druhé písničce, starému režimovému hitu z komedie století "S tebou mě baví svět" se přidal i herec Pavel Nový, který si zde tankrát střihl krásnou roli neustále zamilovaného manžela.
Zpívala, tancovala, byla krásná a usměvavá a vyvracela tak fámy o případném manželském rozkolu mezi ní a Martinem Michalem.
Znovu nalezený, ze zahradního domku vzešlý Honza Nedvěd si naboso a s chutí zahrál se svým synovcem Jakubem. Jeho mladičká přítelkyně k vidění nikde nebyla.
Jeho bratr František také neodolal a sáhl po kytaře. I když si své vystoupení Šumperku zopakuje za pár hodin, už zítra 22.září.

Galerie:  
       
 
       
       


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 22.9.2005 08:54
Titulek: Vondráčková-je ona nebo on
Autor: Ludmila
60
128
Vondráčkové byla zima, přesto neutek !!!!
Neuvěřitelné. Jakou-že to pastiku podstoupila?
Reagovat
Datum: 22.9.2005 19:41
Titulek: RE: Vondráčková-je ona nebo on
Autor: Jája
178
Paštiku žádnou heheh
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

 VYHODNOCENÍ

V minulé soutěži se o volný vstup na zábřežský Akustikfest správnou odpovědí nikdo nepřihlásil, nemá tedy žádného výherce.