Poslední soutěž Velké ceny

13. září 2005, 22:01, wolf
Ráječek-Poslední soutěž Velké ceny okresu Šumperk v požárním sportu už skoro tradičně pořádal Ráječek. Tato soutěž se konala v Rájci u Antoníčka. Běhalo se na 2B, proudaři běhali do kopce. Náběh byl okolo 2 metrů. Jelikož tato soutěž byla poslední zařazená do Velké ceny, tak šlo o hodně.
Ráječek-Poslední soutěž Velké ceny okresu Šumperk v požárním sportu už skoro tradičně pořádal Ráječek. Tato soutěž se konala v Rájci u Antoníčka. Běhalo se na 2B, proudaři běhali do kopce. Náběh byl okolo 2 metrů. Jelikož tato soutěž byla poslední zařazená do Velké ceny, tak šlo o hodně.

Rozhodovalo se o tom, kdo budu moci příští sezonu pořádat soutěž Velké ceny a taky o tom, kdo skončí v první desítce celkového pořadí. Soutěž zařazenou do Velké ceny mohlo pořádat prvních 16 družstev z celkového pořadí. Družstva v první desítce se mohou zúčastnit Finále Velké ceny pořádanou v Hrabišíně.

Kategorie mužů se zúčastnilo 31 družstev. Zde svým čtrnáctým časem 19,08 se dostala do první desítky Rohle a vytlačilo tak družstvo Brníčka. Soutěž vyhrál letošní vítěz Velké ceny družstvo Hrabišína (16,44). Druhé skončilo pořádající družstvo Ráječku (17,22) a třetí skončili Bohuslavice (17,38). Tímto pokusem si taky zajistili účast na finále.

V kategorii žen se zúčastnilo 9 družstev žen. Vyhráli Dolní Studénky (22,97). Druhé skončili děvčata z Kolšova (23,40) a třetí ženy z Vikýřovic (24,85).