KULTURA

František Nedvěd neváhá a vejde do šumperského kulturáku

14. září 2005, 19:22, Jílková Radka
František Nedvěd neváhá a vejde do šumperského kulturáku Šumperk – Ve čtvrtek 22. září se posluchači trampské a folkové muziky můžou těšit na vystoupení Františka Nedvěda a jeho skupiny Druhé podání, které proběhne od 20. hodin v šumperském Domě kultury.
Šumperk – Ve čtvrtek 22. září se posluchači trampské a folkové muziky můžou těšit na vystoupení Františka Nedvěda a jeho skupiny Druhé podání, které proběhne od 20. hodin v šumperském Domě kultury.

František Nedvěd se narodil v roce 1947 v Praze a hudební kariéru začínal s beatem. Se svým o rok starším bratrem Honzou hrál ve skupinách: The three long fingers (Tři dlouhé prsty) a také The preachers (Kazateli). Později založil s bratrem, Jitkou Markovou a Gustavem Blažkem skupinu Toronto, která se přejmenovala na známější Brontosaury. Od roku 1975 do roku 1988 byl Franta také součástí Spirituál Kvintetu.

„…tak neváhej a vejdi, i když každém z vás to ví, že bráchu mám, dnes poprvé vám budu zpívat sám…“ Tímto mottem se uvádějí počátky projektu s názvem František Nedvěd a Druhé podání. Datuje se k roku 1998, kdy se Franta začíná pracovně scházet s Jiřím Kalešem. Připravovalo se první samostatné album Františka Nedvěda a k tomu účelu vznikla, v té době zatím bezejmenná kapela, se složením: Jiří Kaleš – kytara, Miloš Slezák – steel kytara, Tomáš Suchomel - bicí, Jaromír Rygl – baskytara. Nově vyšlé album dostalo název Neváhej a vejdi a slavilo obrovský úspěch. Není se tedy čemu divit, když vzniklá kapela dostala název Druhé podání. Prý to tak bylo díky Františkově velké lásce – tenisu. Následovalo album s názvem jak jinak než Druhé podání (1999), Třetí pokus (2000 /2001), Čtvrtá sada (2003) a Když ohně zaplanou (2004).

Přestože hraje František Nedvěd spíše folk a trampskou muziku, vystupoval se svou skupinou v roce 2001 v Chicagu na Rockfestu v Yorkville, a diváci byli nadšení! S potleskem ho ale přijali i krajané na česko-slovenském rockovém festivale, kde byli zejména mladí diváci, a František Nedvěd se musel dlouho loučit. Všechny jeho nosiče byly navíc oceněny nejméně Zlatou deskou. Podle slov Františka Nedvěda a jeho kapely koncertují rádi a udělají vše proto, aby měli další spokojené posluchače.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.