KULTURA

Jazzová dáma Petra Ernyeiová vystoupí spolu s Teens Jazz Bandem

5. října 2005, 21:10, dark
Jazzová dáma Petra Ernyeiová  vystoupí spolu s Teens Jazz Bandem Šumperk - V pořadí již 4. jazzový podvečer v Divadle Šumperk v již tradiční sestavě Teens Jazz Band a Sharrers Riffers Praha tentokráte i s hosty se bude konat v sobotu 8.října. Pozvání přijala zpěvačka Petra Ernyeiová s orchestrem Jakuba Šafra, Bob Zajíček - kornet a Michal Zpěvák -klarinet.
Šumperk - V pořadí již 4. jazzový podvečer v Divadle Šumperk v již tradiční sestavě Teens Jazz Band a Sharrers Riffers Praha tentokráte i s hosty se bude konat v sobotu 8.října. Pozvání přijala zpěvačka Petra Ernyeiová s orchestrem Jakuba Šafra, Bob Zajíček - kornet a Michal Zpěvák -klarinet.

Třicetiletá nadějná zpěvačka Petra Ernyeiová vyrůstala v jazzovém prostředí již od malička. Když coby plnoletá v osmnácti letech debutovala na jazzovém festivalu v americkém Sacramentu, bylo na místě se domnívat, že své uplatnění najde v nějakém orchestru. A stalo se hned po návratu, kdy se Petra přidala k Originálnímu Pražskému Synkopickému Orchestru Pavla Klikara, kde strávila tři roky, aby nakonec přesedlala do Pražského Swingového Orchestru Jana Matouška, kde zpívá dodnes.


Petra Ernyeiová má v lásce nejen velké orchestry , ale naučila se a zamilovala si komorní malé kapely, které dávají, jak sama říká, větší prostor jejímu pěveckému projevu. Už nějaký ten pátek spolupracuje s vynikajícím pianistou Jakubem Šafrem, který je kapelníkem svého Quartetu.

Už v roce 1999 nahrála Petra Erneyeiová své první CD „Who Loves You“, které je laděno do počátků swingových 30 let. Za další čtyři roky v květnu roku 2003 přišlo na světlo světa druhé CD„Blue And Sentimental“, kde se posunula k letem 40. Nechybí zde písně od její oblíbenkyně Peggy Lee jako je Goody Goody nebo You Can Depend On Me, ale můžete zde slyšet i dvě krásné bossanovy.

Na třetím pracuje právě s Jakubem Šafrem s níž jí pojí hudební minulost, přítomnost i budoucnost. Jeho Qurtet je totiž milým skloubením mužské elegance let minulých, dnešního elánu a nezaměnitelného charisma hudby. Jako jeden muž se členové Jakub Šafr Quartetu shodnou, že chtějí evokovat životní elán a radost. Vybírají proto z nepřeberného množství rytmů 30. let, především z rytmů zámořských, v nichž je obojí přítomno nejvíce. O všech se dá dokonce říci, že pro tuto hudbu zráli a že v ní objevili svůj skutečný svět.

Obsazení: Jakub Šafr – klavír Tomáš Černý – klarinet, saxofon Marek Rejhon – kytara, zpěv Martin Zpěvák - kontrabas Petra Ernyeiová – zpěv

Repertoár:
Ain´t misbehavin´
All my life
Avalon
Baby won´t you please come
Basin street blues
Blue moon
Cry me a river
Deed I do a mnoho dalších skladeb 30.a 40.let minulého století.
Ernyei s orchestrem Jakuba Šafra.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.