KULTURA

Jazzová dáma Petra Ernyeiová vystoupí spolu s Teens Jazz Bandem

5. října 2005, 21:10, dark
Jazzová dáma Petra Ernyeiová  vystoupí spolu s Teens Jazz Bandem Šumperk - V pořadí již 4. jazzový podvečer v Divadle Šumperk v již tradiční sestavě Teens Jazz Band a Sharrers Riffers Praha tentokráte i s hosty se bude konat v sobotu 8.října. Pozvání přijala zpěvačka Petra Ernyeiová s orchestrem Jakuba Šafra, Bob Zajíček - kornet a Michal Zpěvák -klarinet.
Šumperk - V pořadí již 4. jazzový podvečer v Divadle Šumperk v již tradiční sestavě Teens Jazz Band a Sharrers Riffers Praha tentokráte i s hosty se bude konat v sobotu 8.října. Pozvání přijala zpěvačka Petra Ernyeiová s orchestrem Jakuba Šafra, Bob Zajíček - kornet a Michal Zpěvák -klarinet.

Třicetiletá nadějná zpěvačka Petra Ernyeiová vyrůstala v jazzovém prostředí již od malička. Když coby plnoletá v osmnácti letech debutovala na jazzovém festivalu v americkém Sacramentu, bylo na místě se domnívat, že své uplatnění najde v nějakém orchestru. A stalo se hned po návratu, kdy se Petra přidala k Originálnímu Pražskému Synkopickému Orchestru Pavla Klikara, kde strávila tři roky, aby nakonec přesedlala do Pražského Swingového Orchestru Jana Matouška, kde zpívá dodnes.


Petra Ernyeiová má v lásce nejen velké orchestry , ale naučila se a zamilovala si komorní malé kapely, které dávají, jak sama říká, větší prostor jejímu pěveckému projevu. Už nějaký ten pátek spolupracuje s vynikajícím pianistou Jakubem Šafrem, který je kapelníkem svého Quartetu.

Už v roce 1999 nahrála Petra Erneyeiová své první CD „Who Loves You“, které je laděno do počátků swingových 30 let. Za další čtyři roky v květnu roku 2003 přišlo na světlo světa druhé CD„Blue And Sentimental“, kde se posunula k letem 40. Nechybí zde písně od její oblíbenkyně Peggy Lee jako je Goody Goody nebo You Can Depend On Me, ale můžete zde slyšet i dvě krásné bossanovy.

Na třetím pracuje právě s Jakubem Šafrem s níž jí pojí hudební minulost, přítomnost i budoucnost. Jeho Qurtet je totiž milým skloubením mužské elegance let minulých, dnešního elánu a nezaměnitelného charisma hudby. Jako jeden muž se členové Jakub Šafr Quartetu shodnou, že chtějí evokovat životní elán a radost. Vybírají proto z nepřeberného množství rytmů 30. let, především z rytmů zámořských, v nichž je obojí přítomno nejvíce. O všech se dá dokonce říci, že pro tuto hudbu zráli a že v ní objevili svůj skutečný svět.

Obsazení: Jakub Šafr – klavír Tomáš Černý – klarinet, saxofon Marek Rejhon – kytara, zpěv Martin Zpěvák - kontrabas Petra Ernyeiová – zpěv

Repertoár:
Ain´t misbehavin´
All my life
Avalon
Baby won´t you please come
Basin street blues
Blue moon
Cry me a river
Deed I do a mnoho dalších skladeb 30.a 40.let minulého století.
Ernyei s orchestrem Jakuba Šafra.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

 

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na nové české drama JAN PALACH, které promítá šumperské kino Oko od 21. do 29. srpna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Ve kterém roce se Jan Palach rozhodl přinést nejvyšší oběť jako protest proti sovětské invazi do Československa?

A) 1968
B) 1969
C) 1971

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební festival REVIVAL INVAZE, který se uskuteční v pátek 24. srpna v Pavlínině dvoře v Šumperku, vyhráli Šárka Trundová ze Šumperka, Marta Pudilová z Loštic, Michal Všetíček ze Šumperka, Lada Řezníčková z Mohelnice a Libor Nekola z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk (po – pá, 14 – 17 h).