SPORT

Vytrvalostní dostihy budou hostit jezdce až z Blízkého Východu

17. srpna 2005, 19:03, -zag-
Zábřeh - O tomto víkendu se ve dnech 19. a 20.srpna budou tyto dostihy konat v Zábřehu, po hrázi směrem na Lesnici na stáji rodiny Kyselých. Milan Kyselý a jeho rodina zde již několik let pořádají Mistrovství Evropy.
„Před lety začala jezdit má žena, dnes jezdí syn i dcera. Kateřina byla dokonce předloni zvolena Jezdcem roku,“ říká o své koňské vášni Milan Kyselý.


Kateřina byla předloni zvolena jezdcem roku

Program na oba závodí dny je již znám, v těchto dnech přijíždějí další a další koně se svými závodníky. Před samotným závodem ve čtvrtek 18.srpna proběhnou veterinární přejímky a prohlídky. Páteční dopoledne pak v 10 hodin zahájí první ze závodů na 80 km. Dostih dlouhý 2 x 80 km se běží na třech okruzích po lesních a polních cestách směrem na Třeštinu, Hrabovou a Brníčko. Organizátor pro jezdce nachystal také brody řeky Moravy, táhlé kopce nad Hrabovou a další úskalí terénního dostihu. Očekává se na 80 koní, mj. ze Švédska, Izraele, Francie, Qataru, Kuvajtu, Anglie, Polska, Ruska, Kazachstánu, Slovenska, Maďarska, Německa, Rakouska či Holandska. Ve světovém kalendáři je této závod veden jako jeden z nejdůležitějších dostihů sezóny s kvalifikací pro prosincové Mistrovství světa v Bahrainu, kde bude mít zábřežská stáj opět zástupce s klisnou Lavinou

„Tato soutěž je zároveň test pro Mistrovství Evropy v jezdectví 2006, konané v Zábřehu,“ upozorňuje Milan Kyselý a prozrazuje i jména některých českých jezdců. Na Mistrovství republiky Senioru a Juniorů se potkají oba loňští mistři. Za juniory Anička Matějčková, sedmnáctiletá studentka a nadějná jezdkyně. Za seniory pak Petr Jadlovský.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 30.12.2006 19:14
Titulek: názor
Autor: marči
10
jj,je to dobry
Reagovat
Datum: 9.3.2007 15:58
Titulek: RE: názor
Autor: Eva
12
111
Ahoj tak jak se mate na koních pozdravuj te holky ahoj Eva+JANA
Reagovat

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).