KULTURA

Kapela Luca Brasi ve stanu AXN, jen pár metrů od cíle závodní trati

10. srpna 2005, 20:13, Rejdakce
Kapela Luca Brasi ve stanu AXN, jen pár metrů od cíle závodní trati Rapotínská stráň- Čtvrtý díl EA Sports Rush začíná v sobotu koncertem kapely Luca Brasi ve stanu AXN, jen pár metrů od cíle závodní trati v Šumperku na Rapotínské stráni.
Rapotínská stráň- Čtvrtý díl EA Sports Rush začíná v sobotu koncertem kapely Luca Brasi ve stanu AXN, jen pár metrů od cíle závodní trati v Šumperku na Rapotínské stráni, kde víkendový program tradičně osvěží večírek EA Sports Rush, tentokrát s koncertem skupiny Luca Brasi. Kapela Luca Brasi byla zformována na podzim roku 1999 bývalými členy H.C. crossoverové partičky La Vivat a bulharskými, tehdy v Čechách působícími ethno H.C. Artery. Obě spřízněné kapely zaznamenaly řadu úspěchů, jak jednotlivě, tak i na společných koncertech. Můžeme připomenout např. předskakování La Vivat před Anthrax, či Artery před legendárními Agnostik Front.

Luca Brasi je partička semknutá okolo frontmana:
LOCO (Filip Flusser) - uřvaný rapující Bulhar, který udává směr kapely nejen autorstvím většiny skladeb, ale hlavně svým osobitým zpěvem a vystupováním na podiu.

Baskytarista: Jindřich Čip, zdárně doplňující skladby druhým hlasem.

Dále bubeník Honza Bláha - bodrý moravský chasník co do toho umí prásknout.

Na jaře roku 2000 se ke kapele přidává nadupaný kytarista Paťák (Patrik Kuthan) - který svým profesionálním přístupem a originálním zvukem posunul skupinu o další krok dál.

V létě roku 2000 se Luca Brasi úspěšně předvedli na Mystic SK8 Cupu s americkými Shelter, Sick a českými Plexis. Přijali účast na celorepublikových motorkářských srazech v Masečíně a Čelákovicích, kde spolu s Našrot, Divokej Bill a Riviera Playboys rozhýbali i ty nejzrezlejší motory všech přítomných.

Ke konci léta do kapely přichází nový "nepřehlédnutelný" muž DJ - Wejška (Braindread), který svými přímo zabijáckými scratchy notně okořenil a zhutnil muziku L.B. .

Začátkem roku 2001 nahrává kapela demo. Ve stejné době se podaří získat nesmírně kreativního a technicky vyspělého bubeníka z neméně originálního seskupení Homeles Varpous : Jizva (Marek Macháček), který nahradil stávajícího bubeníka.

V tomto novém složení si kapela utváří jedinečný nu-metalový styl a celé léto stráví koncertováním. Např: společné turné s francouzskými Def Daf, na Rock for People byla kapela vyhodnocena jako objev festivalu. Ministersvem kultury byla skupina vyslána na kocertní miniturné po Maďarsku společně s Remember. Na podzim roku 2001 zpěvák a kytarista LOCO přijímá angažmá v holandském Amsterodamu, kde po boku své bývalé kapely Artery natáčí desku "New Otopia". Po návratu z ročního angažmá do Prahy se kapela znovu představila na Rock for People, kde byla víc než kladně přijata publikem. Poté nastává poslední personální změna v kapele, kdy baskytarista Jindřich založil rodinu a tím pádem na jeho místo nastupuje Honza Volhejn " BACZ " (ex Kusače, projekt Parabelum ).

Prohlédněte si klip ke skladbě Let me falling:

EA Sports Rush, to nejsou jen koncerty. Po Luca Brasi totiž nastoupí motokrosař Travis Pastrana ve videu z nabídky X-tremevideo.cz pod názvem "Travis and The Nitro Circus 2". Tohle video je skladištěm riding akce nejlepších motokrosových závodníků na světě. Zahrnuje: „Kovboje“ Kenny Bartram, Nate Adams, Ronnie Renner, Matt Buyten, Drake McElroy, Jesse Olsen a mnoho dalších. Tento rok posádka Goldfrey vzala jezdce na Hawaii, Rakouska, České republiky, Itálie a USA. NC2 obsahuje akrobatické kousky, které ještě k vidění nebyly a které už se opakovat nebudou.

A divoká noc pokračuje... čeká vás EA Sports Fight Night Round 2 Čtyři vylosovaní šťastlivci se před zraky všech přítomných utkají na plazma obrazovce o titul absolutního šampiona v boxu těžké váhy v této neuvěřitelně vychytané hře od EA Sports. Čekají vás nejprve dvě semifinálová utkání a vítěze poté boj o titul absolutního šampiona oceněný právě touto hrou pro PS2! Zájemci si odpoledne vyzvednou lístky u AXN hostesky, které budou slosovány večer před koncertem Luca Brasi.

AXN stan je tu opět pro vás a letos dokonce vytápěný! Nechte se hostit dobrotami a drinky od Externo crew, uvelebte se v pohodlných sedačkách nebo plážových křesílcích AXN a sledujte sestřih z minulých závodů na plazmové obrazovce. Nebo si prostě nechte pustit váš oblíbený song a v klidu vylaďte formu pro blížící se závod.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Reagovat na příspěvek:
Datum: 11.8.2005 08:13
Titulek: Musel
Autor: Kamil
jsem mrknout na stránky kapely, abych pochopil v jakém složení hraje, ale jinak se těším na pořádnej nářez.
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Jméno:

E-mail:

Titulek:

Text:
 

Zadejte, prosím, aktuální rok (4 číslice):

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na novou českou romantickou komedii LÉTO S GENTLEMANEM, kterou šumperské kino Oko uvádí od 14. do 25. února. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární český herec napsal scénář k filmu Léto s gentlemanem?

A) Jaromír Hanzlík
B) Jiří Bartoška
C) Ondřej Vetchý

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební a taneční přehlídku KELTSKÝ VEČER, která se uskuteční v DK Šumperk v sobotu 16. února, vyhráli Alena Turková z Bratrušova, Ivana Tomášková ze Svébohova, Jana Koníčková z Rudy nad Moravou, Elena Hřebáčková ze Šumperka a Josef Haramia ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhru si vyzvedněte v pokladně kina OKO v Šumperku.