KULTURA

Kapela Luca Brasi ve stanu AXN, jen pár metrů od cíle závodní trati

10. srpna 2005, 20:13, Rejdakce
Kapela Luca Brasi ve stanu AXN, jen pár metrů od cíle závodní trati Rapotínská stráň- Čtvrtý díl EA Sports Rush začíná v sobotu koncertem kapely Luca Brasi ve stanu AXN, jen pár metrů od cíle závodní trati v Šumperku na Rapotínské stráni.
Rapotínská stráň- Čtvrtý díl EA Sports Rush začíná v sobotu koncertem kapely Luca Brasi ve stanu AXN, jen pár metrů od cíle závodní trati v Šumperku na Rapotínské stráni, kde víkendový program tradičně osvěží večírek EA Sports Rush, tentokrát s koncertem skupiny Luca Brasi. Kapela Luca Brasi byla zformována na podzim roku 1999 bývalými členy H.C. crossoverové partičky La Vivat a bulharskými, tehdy v Čechách působícími ethno H.C. Artery. Obě spřízněné kapely zaznamenaly řadu úspěchů, jak jednotlivě, tak i na společných koncertech. Můžeme připomenout např. předskakování La Vivat před Anthrax, či Artery před legendárními Agnostik Front.

Luca Brasi je partička semknutá okolo frontmana:
LOCO (Filip Flusser) - uřvaný rapující Bulhar, který udává směr kapely nejen autorstvím většiny skladeb, ale hlavně svým osobitým zpěvem a vystupováním na podiu.

Baskytarista: Jindřich Čip, zdárně doplňující skladby druhým hlasem.

Dále bubeník Honza Bláha - bodrý moravský chasník co do toho umí prásknout.

Na jaře roku 2000 se ke kapele přidává nadupaný kytarista Paťák (Patrik Kuthan) - který svým profesionálním přístupem a originálním zvukem posunul skupinu o další krok dál.

V létě roku 2000 se Luca Brasi úspěšně předvedli na Mystic SK8 Cupu s americkými Shelter, Sick a českými Plexis. Přijali účast na celorepublikových motorkářských srazech v Masečíně a Čelákovicích, kde spolu s Našrot, Divokej Bill a Riviera Playboys rozhýbali i ty nejzrezlejší motory všech přítomných.

Ke konci léta do kapely přichází nový "nepřehlédnutelný" muž DJ - Wejška (Braindread), který svými přímo zabijáckými scratchy notně okořenil a zhutnil muziku L.B. .

Začátkem roku 2001 nahrává kapela demo. Ve stejné době se podaří získat nesmírně kreativního a technicky vyspělého bubeníka z neméně originálního seskupení Homeles Varpous : Jizva (Marek Macháček), který nahradil stávajícího bubeníka.

V tomto novém složení si kapela utváří jedinečný nu-metalový styl a celé léto stráví koncertováním. Např: společné turné s francouzskými Def Daf, na Rock for People byla kapela vyhodnocena jako objev festivalu. Ministersvem kultury byla skupina vyslána na kocertní miniturné po Maďarsku společně s Remember. Na podzim roku 2001 zpěvák a kytarista LOCO přijímá angažmá v holandském Amsterodamu, kde po boku své bývalé kapely Artery natáčí desku "New Otopia". Po návratu z ročního angažmá do Prahy se kapela znovu představila na Rock for People, kde byla víc než kladně přijata publikem. Poté nastává poslední personální změna v kapele, kdy baskytarista Jindřich založil rodinu a tím pádem na jeho místo nastupuje Honza Volhejn " BACZ " (ex Kusače, projekt Parabelum ).

Prohlédněte si klip ke skladbě Let me falling:

EA Sports Rush, to nejsou jen koncerty. Po Luca Brasi totiž nastoupí motokrosař Travis Pastrana ve videu z nabídky X-tremevideo.cz pod názvem "Travis and The Nitro Circus 2". Tohle video je skladištěm riding akce nejlepších motokrosových závodníků na světě. Zahrnuje: „Kovboje“ Kenny Bartram, Nate Adams, Ronnie Renner, Matt Buyten, Drake McElroy, Jesse Olsen a mnoho dalších. Tento rok posádka Goldfrey vzala jezdce na Hawaii, Rakouska, České republiky, Itálie a USA. NC2 obsahuje akrobatické kousky, které ještě k vidění nebyly a které už se opakovat nebudou.

A divoká noc pokračuje... čeká vás EA Sports Fight Night Round 2 Čtyři vylosovaní šťastlivci se před zraky všech přítomných utkají na plazma obrazovce o titul absolutního šampiona v boxu těžké váhy v této neuvěřitelně vychytané hře od EA Sports. Čekají vás nejprve dvě semifinálová utkání a vítěze poté boj o titul absolutního šampiona oceněný právě touto hrou pro PS2! Zájemci si odpoledne vyzvednou lístky u AXN hostesky, které budou slosovány večer před koncertem Luca Brasi.

AXN stan je tu opět pro vás a letos dokonce vytápěný! Nechte se hostit dobrotami a drinky od Externo crew, uvelebte se v pohodlných sedačkách nebo plážových křesílcích AXN a sledujte sestřih z minulých závodů na plazmové obrazovce. Nebo si prostě nechte pustit váš oblíbený song a v klidu vylaďte formu pro blížící se závod.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 10.8.2005 22:59
Titulek: Vypecena akce
Autor: San-dhal
souhlas
58
nesouhlas
72
Huraa konecne vypecena 2 denni akce v Shoomperku...prijdte vsichni ;-)
Reagovat
Datum: 11.8.2005 06:23
Titulek: RE: Vypecena akce
Autor: Wendee
souhlas
64
nesouhlas
69
akce to bude vypecena ale nevim jestli luca podvo-brasi bude kosher ... protoze SP sou prece jen SP :o)
Reagovat
Datum: 11.8.2005 08:13
Titulek: Musel
Autor: Kamil
70
jsem mrknout na stránky kapely, abych pochopil v jakém složení hraje, ale jinak se těším na pořádnej nářez.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem o tři vstupenky na divadelní představení Manželství v kostce, které uvede zábřežský kulturní dům v pátek 21. června od 19 hodin zcela netradičně v kině RETRO, kde k hercům budete ještě blíže, než jste si mysleli. Prověří komediální talent a herecké mistrovství Zuzany Kronerové a Oldřicha Navrátila a vám polechtá bránici. Můžete být u toho, když správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku štěstíčka při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

Za titulní roli ve kterém filmu získala v loňském roce Zuzana Kronerová Českého lva?

1. Venkovský učitel
2. Domácí péče
3. Bába z ledu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESU na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Tři volné vstupenky na koncert nejúspěšnější písničkářky současnosti Radůzy, který se v šumperském Domě kultury uskuteční ve čtvrtek 13. června získávají: Jitka Pohorelská ze Šumperka, Dagmar Bajtková z Mohelnice a Lucie Hubáčková z Bludova. Blahopřejeme! Vstupenky si vyzvedněte v pokladně kulturního domu.