KULTURA

Hudba z Rampy rozezněla H-club

10. srpna 2005, 20:08, tech
Hudba z Rampy rozezněla H-club Šumperk - V pátek, 5.srpna tohoto roku zdi šumperského H-Clubu rozezněly tóny menšího rockového festivalu s názvem Hudba z rampy, na němž vystoupily čtyři místní kapely: Sioux, Tainted, Dvacet facek a Punk Floid. Jak koncert dopadl a kolik přišlo lidí? Na tyto i další otázky Reji odpovídá pořadatel Martin Kalbáč.
Šumperk - V pátek, 5.srpna tohoto roku zdi šumperského H-Clubu rozezněly tóny menšího rockového festivalu s názvem Hudba z rampy, na němž vystoupily čtyři místní kapely: Sioux, Tainted, Dvacet facek a Punk Floid. Jak koncert dopadl a kolik přišlo lidí? Na tyto i další otázky Reji odpovídá pořadatel Martin Kalbáč.

Název koncertu "Hudba z Rampy" naznačuje, že by se celý koncert měl odehrávat na nějaké rampě... Jak tomu bylo?

Název byl trošku matoucí. Původně se to mělo skutečně odehrávat na nakládací rampě před H-Clubem. Ovšem nebyla to akce plánovaná dlouhodobě dopředu a na venkovní produkci po 22 hodině by bylo potřeba povolení od města, proto ten přesun dovnitř. Myslím ale, že ani umístění do klubu na kvalitě akce neubralo.

Jak jsi spokojen s průběhem festivalu? Byla to první Vámi organizovaná akce?

Ano, byla to moje vůbec první akce. Mým zájmem bylo uspořádat akci, kde by se představily ne až tak moc známe kapely. V Šumperku je problém v tom, že lidé nemají zájem si poslechnout něco nového. Nalákáte je jen na zvučná jména, přitom i méně známé kapely mohou hrát kvalitní hudbu. Proto mě docela překvapila nemalá návštěvnost.

Jaká tedy byla návštěvnost? Pokrylo platící publikum náklady?

Úvodem bych řekl, že si určitě lidi všimli plakátů poutajících na Hudbu z Rampy. Výlep jsem nepodcenil a přišlo něco málo přes 200 platících a to je na H-Club dost. Co se týče nákladů, tak bez sponzorů to samozřejmě nejde nikdy a bez nich by se všechny náklady nepokryly. Hlavně bych chtěl poděkovat těm, co přišli a hlavně zaplatili, protože v Šumperku se na hudebních akcích nevydělává.

Co příští rok?

Podle mého názoru se akce povedla a proto jsem se rozhodl, že to zkusím i příští rok. Tentokrát už opravdu venku, se světly a kvalitním zvukem. Rád bych pozval méně známé kapely, ale už i ze širšího okolí, aby měli šumperáci taky trošku rozhled po klubové scéně.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 10.8.2005 23:01
Titulek: Chyby v odkazech na fotky
Autor: San-dhal
55
Nechci byt za rypala, ale mate chyby v odkzaech na nektere fotky...
Reagovat