KULTURA

Karel Plíhal zahraje v Šumperku

10. srpna 2005, 20:07, Jílková Radka
Karel Plíhal zahraje v Šumperku Šumperk – Ve středu 17. srpna si můžete vychutnat další pokračování letního hudebního cyklu Music Machine Summer Time. Po valašské skupině Docuku, která se těšila velkému diváckému ohlasu, si na své přijdou vyznavači poetických písniček v podání moravské folkové legendy Karla Plíhala.
Šumperk – Ve středu 17. srpna si můžete vychutnat další pokračování letního hudebního cyklu Music Machine Summer Time. Po valašské skupině Docuku, která se těšila velkému diváckému ohlasu, si na své přijdou vyznavači poetických písniček v podání moravské folkové legendy Karla Plíhala.

Poslední Plíhalovo CD s názvem Nebe počká má podle hudebních kritiků určité kouzlo a přináší podivuhodně citlivé spojení hudby a textu. Posluchači se však můžou těšit i na Plíhalovy starší písničky, které určitě proloží i svými básničkami.

„“Ať už nám počasí bude přát nebo ne, věříme, že koncert bude mít neopakovatelnou atmosféru jak pod nasvíceným Geschaderovým domem, tak i v případě nepříznivého počasí přímo v klášterním kostele“, uvedla za pořádající hudební klub Music Machine produkční Hanka Písková.

Levnější vstupenky mohou zájemci získat až do středy do šestnácté hodiny v předprodeji přímo v Music Machine Na Hlavní třídě 10 v Šumperku. Koncert začíná ve 20 hodin.

**Litr mlíka, kilo višní, to je potom tanec břišní.**

Mraveneček
Nesl malý mraveneček
lesem kousek dřívka.
Nedbal na svou čerstvou kýlu,
vyhřezla mu střívka.

Dáša
Jede Dáša na svém skútru
hledat kluky něžný,
v podpaží má Kamasútru,
ten skútr je sněžný.
Odvážně se řítí z kopce,
opět ztrácí hlavu,
takto buďto skončí v hrobce,
nebo v jiném stavu.

Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 17.8.2005 10:21
Titulek: pomoc!!
Autor: martina
17
může mi, prosííím, někdo poradit, na které stránce bych našla koncerty Karla Plíhala? hledám, hledám, ale nacházím jen koncerty, které už proběhly...díky moc
Reagovat