KULTURA

Karel Plíhal zahraje v Šumperku

10. srpna 2005, 20:07, Jílková Radka
Karel Plíhal zahraje v Šumperku Šumperk – Ve středu 17. srpna si můžete vychutnat další pokračování letního hudebního cyklu Music Machine Summer Time. Po valašské skupině Docuku, která se těšila velkému diváckému ohlasu, si na své přijdou vyznavači poetických písniček v podání moravské folkové legendy Karla Plíhala.
Šumperk – Ve středu 17. srpna si můžete vychutnat další pokračování letního hudebního cyklu Music Machine Summer Time. Po valašské skupině Docuku, která se těšila velkému diváckému ohlasu, si na své přijdou vyznavači poetických písniček v podání moravské folkové legendy Karla Plíhala.

Poslední Plíhalovo CD s názvem Nebe počká má podle hudebních kritiků určité kouzlo a přináší podivuhodně citlivé spojení hudby a textu. Posluchači se však můžou těšit i na Plíhalovy starší písničky, které určitě proloží i svými básničkami.

„“Ať už nám počasí bude přát nebo ne, věříme, že koncert bude mít neopakovatelnou atmosféru jak pod nasvíceným Geschaderovým domem, tak i v případě nepříznivého počasí přímo v klášterním kostele“, uvedla za pořádající hudební klub Music Machine produkční Hanka Písková.

Levnější vstupenky mohou zájemci získat až do středy do šestnácté hodiny v předprodeji přímo v Music Machine Na Hlavní třídě 10 v Šumperku. Koncert začíná ve 20 hodin.

**Litr mlíka, kilo višní, to je potom tanec břišní.**

Mraveneček
Nesl malý mraveneček
lesem kousek dřívka.
Nedbal na svou čerstvou kýlu,
vyhřezla mu střívka.

Dáša
Jede Dáša na svém skútru
hledat kluky něžný,
v podpaží má Kamasútru,
ten skútr je sněžný.
Odvážně se řítí z kopce,
opět ztrácí hlavu,
takto buďto skončí v hrobce,
nebo v jiném stavu.

Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 17.8.2005 10:21
Titulek: pomoc!!
Autor: martina
může mi, prosííím, někdo poradit, na které stránce bych našla koncerty Karla Plíhala? hledám, hledám, ale nacházím jen koncerty, které už proběhly...díky moc
Reagovat

NA FESTIVAL ZADARMO


Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na zahajovací koncert KLÁŠTERNÍCH HUDEBNÍCH SLAVNOSTÍ, který se uskuteční v neděli 2. července v klášterním kostele v Šumperku a nabídne pořad Pocta J. S. Bachovi v podání souboru Ensemble Frizzante. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kolik členů má soubor Ensemble Frizzante?

a) 2
a) 5
b) 10

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hlavní večer festivalu Hudba bez hranic s koncerty kapel O5 A RADEČEK a OLYMPIC, který se uskuteční v pátek 23. června v kulturním areálu v Dolních Studénkách, vyhráli Kristýna Tomanová ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Bořivoj Bartoš ze Šumperka, Michaela Dušková z Lukavice a Veronika Tomková z Leštiny.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v den akce přímo u vstupu na festival.