SPORT

Hasiči zápolili ve Velké ceně v Bludově

10. srpna 2005, 20:09, wolf
Hasiči zápolili ve Velké ceně v Bludově Bludov-Další soutěž Velké ceny v požárním sportu se konala v sobotu 6. srpna v Bludově. I když ráno se zdálo, že celý den bude pršet, naštěstí déšť ustal a vysvitlo slunce.
Bludov-Další soutěž Velké ceny v požárním sportu se konala v sobotu 6. srpna v Bludově. I když ráno se zdálo, že celý den bude pršet, naštěstí déšť ustal a vysvitlo slunce.

Soutěž byla na 3 hadice B, s náběhem 10 metrů. Trať byla asfaltová. Soutěžní stroj byl bez úprav, což znamenalo, že družstva museli nabírat


Družstvo z Rudy při nabíračce

Soutěž byla rozdělena do tří kategorií – muži, ženy a veteráni. V mužské kategorii se prezentovalo 36 družstev. Páté místo obsadilo družstvo Lipové Lázně z okresu Jeseník s časem 20,38. Po prostřiku na pravém proudu skončilo na čtvrtém místě družstvo Bohuslavic s časem 20,17. Na třetím místě skončilo s časem 19,51 družstvo Nové Dědiny z okresu Olomouc. Družstvo Bystřec z okresu Ústí nad Orlicí obsadil druhé místo s časem 19,15.. Kategorii mužů vyhrál opět Hrabišín a s časem 18,70 se vyhoupl jak do čela soutěže, tak i do čela celého seriálu Velké ceny okresu Šumperk. Tento čas Hrabišína opět znamenal rekord trati.


RÁJEC

Ženská kategorie byla zkrácena na 2 hadice B. Této kategorie se zúčastnilo 9 družstev žen. Na třetím místě se umístilo družstvo žen z Kolšova s časem 23,65. Jako druhé se opět umístilo družstvo žen z Rohle, která dosáhla času 22,62. Nejlepší čas předvedlo domácí družstvo žen z Bludova, které dosáhlo času 22,02.


ZÁBŘEH

Kategorie veteránů se zúčastnilo 10 družstev. Trať byla, jak v ženské kategorii na 2 hadice B. Zde se mohou zúčastnit na sacím vedení (koš, savice a strojník) osoby starší 35ti let. Zbytek družstva musí být starší 40ti let. Stroj se používá PS 8. Této kategorie se zúčastnilo i jedno zahraniční družstvo ze Slovenska a to družstvo Lehoty pod Vtáčnikom, které obsadilo čtvrté místo s časem 26,26. Tuto kategorii překvapivě vyhrálo družstvo veteránů z Vikýřovic s časem 24,98.


ZVOLE

CELKOVÉ VÝSLEDKY


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.