SPORT

Aeroklub bojoval na mistrovství juniorů + FOTO

27. července 2005, 21:12, mfic
Aeroklub bojoval na mistrovství juniorů + FOTO Šumperk/ Dvůr Králové - Ve dnech 9. až 24.července proběhlo na letišti ve Dvoře Králové Plachtařské mistrovství České republiky juniorů. Z Aeroklubu Šumperk se těchto závodů zúčastnili dva piloti, Radek Hýbl a Radek Vlček. Radek Hýbl přitom obhajoval druhé místo z loňského mistrovství, které se konalo shodou okolností na našem šumperském letišti.
Šumperk/ Dvůr Králové - Ve dnech 9. až 24.července proběhlo na letišti ve Dvoře Králové Plachtařské mistrovství České republiky juniorů. Z Aeroklubu Šumperk se těchto závodů zúčastnili dva piloti, Radek Hýbl a Radek Vlček. Radek Hýbl přitom obhajoval druhé místo z loňského mistrovství, které se konalo shodou okolností na našem šumperském letišti.

Juniorských plachtařských závodů, kterých se mohou účastnit piloti s maximální věkovou hranicí dvacet šest let, probíhá obvykle po dobu celých čtrnácti dnů. Na základě aktuálních meteorologických podmínek jsou pak v jednotlivé dny vyhlašovány soutěžní disciplíny. Pokud to počasí dovoluje, tak je každý den vyhlášená pořadatelem trať o délce 100 až 500km a úkolem každého soutěžícího je tuto trať obletět co nejrychleji. Na základě dosažených rychlostí jsou potom soutěžícím přiděleny body,“ popsal průběh závodů Martin Ficnar z aeroklubu v Šumperku. Nejrychlejší závodník se pak zákonitě stává vítězem dané disciplíny. Během celých závodů se soutěžícím sčítají body ze všech disciplín. Mistrem republiky se stává soutěžící, který dosáhne nejvyššího součtu bodů.

Na závodech ve Dvoře Králové moc počasí nepřálo, takže bylo odlétáno pouze pět disciplín. „Před poslední disciplínou se Radek Hýbl držel na pěkném třetím místě. Bohužel poslední, pátá disciplína se mu moc nepovedla, takže nakonec skončil na celkovém sedmém místě z celkového počtu třiadvaceti závodníků,“ sdělil pro REJ.CZ Martin Ficnar. Radkům letový kolega a jmenovec Radek Vlček se umístil na desátém místě. V příštích dnech čeká oba další závod, o jehož průběhu, přípravě i výsledku se dozvíte na našich stránkách.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 19.4.2007 17:11
Titulek: Bez titulku
Autor: haef
36
JO SO TO KLUSCI SIKOVNI,KDO UMI,UMI.
Reagovat

DO KINA ZADARMO


Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou animovanou komedii EMOJI VE FILMU, kterou promítá šumperské kino OKO až do 23. srpna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří šťastlivců, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kde se odehrává děj animované komedie Emoji ve filmu?

A) uvnitř mobilního telefonu
B) uvnitř mrazáku na zmrzlinu
C) uvnitř lidského těla

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební přehlídku REVIVAL INVAZE, která se uskuteční v pátek 25. srpna v Pavlínině dvoře v Šumperku, vyhráli Pavlína Lešovská ze Šumperka, Martina Hejduková z Velkých Losin, Radka Pospíšilová z Kolšova, Petr Fišer ze Šumperka a Edita Mederová z Rejhotic.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.