SPORT

Aeroklub bojoval na mistrovství juniorů + FOTO

27. července 2005, 21:12, mfic
Aeroklub bojoval na mistrovství juniorů + FOTO Šumperk/ Dvůr Králové - Ve dnech 9. až 24.července proběhlo na letišti ve Dvoře Králové Plachtařské mistrovství České republiky juniorů. Z Aeroklubu Šumperk se těchto závodů zúčastnili dva piloti, Radek Hýbl a Radek Vlček. Radek Hýbl přitom obhajoval druhé místo z loňského mistrovství, které se konalo shodou okolností na našem šumperském letišti.
Šumperk/ Dvůr Králové - Ve dnech 9. až 24.července proběhlo na letišti ve Dvoře Králové Plachtařské mistrovství České republiky juniorů. Z Aeroklubu Šumperk se těchto závodů zúčastnili dva piloti, Radek Hýbl a Radek Vlček. Radek Hýbl přitom obhajoval druhé místo z loňského mistrovství, které se konalo shodou okolností na našem šumperském letišti.

Juniorských plachtařských závodů, kterých se mohou účastnit piloti s maximální věkovou hranicí dvacet šest let, probíhá obvykle po dobu celých čtrnácti dnů. Na základě aktuálních meteorologických podmínek jsou pak v jednotlivé dny vyhlašovány soutěžní disciplíny. Pokud to počasí dovoluje, tak je každý den vyhlášená pořadatelem trať o délce 100 až 500km a úkolem každého soutěžícího je tuto trať obletět co nejrychleji. Na základě dosažených rychlostí jsou potom soutěžícím přiděleny body,“ popsal průběh závodů Martin Ficnar z aeroklubu v Šumperku. Nejrychlejší závodník se pak zákonitě stává vítězem dané disciplíny. Během celých závodů se soutěžícím sčítají body ze všech disciplín. Mistrem republiky se stává soutěžící, který dosáhne nejvyššího součtu bodů.

Na závodech ve Dvoře Králové moc počasí nepřálo, takže bylo odlétáno pouze pět disciplín. „Před poslední disciplínou se Radek Hýbl držel na pěkném třetím místě. Bohužel poslední, pátá disciplína se mu moc nepovedla, takže nakonec skončil na celkovém sedmém místě z celkového počtu třiadvaceti závodníků,“ sdělil pro REJ.CZ Martin Ficnar. Radkům letový kolega a jmenovec Radek Vlček se umístil na desátém místě. V příštích dnech čeká oba další závod, o jehož průběhu, přípravě i výsledku se dozvíte na našich stránkách.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 19.4.2007 17:11
Titulek: Bez titulku
Autor: haef
36
JO SO TO KLUSCI SIKOVNI,KDO UMI,UMI.
Reagovat