KULTURA

Best pohoda fest již po čtvrté v Leštině

6. července 2005, 19:40, Jílková Radka
Leština – V sobotu 9. července se již po čtvrté fotbalové hřiště v Leštině změní v  útočiště všech hudebních fanoušků. „V minulosti tu vystupovaly takové kapely jako pražská Vltava, šumperští o5&Radeček nebo třeba Mňága a Žďorp a tím úměrně vzrůstala i návštěvnost“, říkají pořadatelé tohoto festivalu. Letošní bombou budou určitě BUTY.
Leština – V sobotu 9. července se již po čtvrté fotbalové hřiště v Leštině změní v útočiště všech hudebních fanoušků. „V minulosti tu vystupovaly takové kapely jako pražská Vltava, šumperští o5&Radeček nebo třeba Mňága a Žďorp a tím úměrně vzrůstala i návštěvnost“, říkají pořadatelé tohoto festivalu. Letošní bombou budou určitě BUTY.

Program je tak nabitý hudebními lahůdkami. Od 15. hodiny si posluchači mohou poslechnout sedmičlennou kapelu MILO, která přijede až z Prahy. Jejím hnacím motorem je zejména dominantní rytmika, která má za úkol dostat publikum do varu a pořádně všechny rozkřepčit.

Asi za hodinku poté je vystřídá KOCHTA BAND ze Zlína, těšit se můžete i na BOGABOO. Večerní program zahájí v 19 hodin pořádající VELMI KRÁTKÉ VLNY (VKV), kteří ve svém obvyklém složení: Karel Kolčava (kytara, zpěv), Vít Kolčava (bicí), Vít Rýznar (baskytara), Vítězslav Novotný (trumpeta), Petr Sršeň (pozoun) a M. König, představí své nové CD v rytmu funky-blues-jazz, které je podkreslené živými rytmy latiny.

Buty netřeba představovat, jejich píseň Nad stádem koní či František Dobrota jistě každý zná. Kytarista, zpěvák a textař Radek Pastrňák s sebou přiveze další členy této legendární skupiny, kterými jsou Řek Nikos Engonidis – cello, , Jugoslávec Milan Straka, porubák Richard Kroczek a Maďar Norbert Kovacz.

NOVEMBER 2ND letos slaví již 10letou existenci a není rozhodně bez povšimnutí, že tato 5členná kapela v čele se Sašou Langošovou (zpěv, kytara), dále s Romanem Helclem (kytara), Alešem Zenklem (baskytara), Tomášem Brožkem (bubeník) a Janem Kořínkem (piano, harmoniky) dostala v roce 2002 Anděla. Představí zde svoji podobu blues-rocku vycházejícího z amerických kořenů. LUS3 tvoří tři mladíci a jedna slečna: Jakub Zachoval – kytara (plus spousta efektů), Filip Vávro – baskytara, Petr Pour – bicí a Klára Kondelíková – zpěv. Kapela patří mezi finalisty prestižní soutěže Jim Beam Music. Za sebou mají pár koncertů s legendárními Waltari, jezdí turné s Lety mimo a často jsou přirovnáváni k irským Cranberries.

Leštinský festival zakončí o půl druhé ráno kapela FAR CRAP: Jiří Matys (basa), Tomáš Demel (bicí), Miloš Palla (zpěv, kytara) – která se žánrově vydala stejnou cestou, jako R.H.CH.P.

Bude to dlouhá noc!
Pokud se vám nebude chtít utíkat na vlak či autobus máte možnost si v areálu fotbalového hřiště postavit stan a kochat se hudebním požitkem přímo z postýlky. Celým večerem vás, stejně jako loni, bude provázet Forest K., mladý moderátor, spisovatel, novinář a ještě k tomu student!


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 6.7.2005 22:01
Titulek: Slovenska Mnaga????
Autor: Mart.ini
souhlas
74
nesouhlas
36
Co je to za kravinu???Co ja vim,tak Mnaga a zdorp je z Valmezu, ale chybicka se vloudi.
Reagovat
Datum: 8.7.2005 10:55
Titulek: RE: Slovenska Mnaga????
Autor: Rejdakce
33
148
Tak tady nezbývá než se upřímně omluvit, neboť i my samozřejmě víme - že jsou s Valmezu - díky za upozornění a sjednávám nápravu.

Za rejdakci Věrka
Reagovat
Datum: 8.7.2005 22:53
Titulek: RE: RE: Slovenska Mnaga????
Autor: Mart.ini
110
Jasne, stane se.Lepsi nepsat odkud jsou a je po starostech:-)
Reagovat
Datum: 7.7.2005 06:13
Titulek: kapely
Autor: nick
33
Výběr kapel za moc nestojí. Eště že u nás v Šumperku bude sumer in action. Těším se na bowave.
Reagovat
Datum: 7.7.2005 08:00
Titulek: Mňága
Autor: XXXGeorg
32
Nemůžu jinak než nereagoavat...slovenská mňága a žďorp...tak to mě docela dostalo, jak na tohle mohl někdo přijít?? Myslím že Mňága je daleko známější než Buty a když ji někdo flákne k devalvačkám na Slovensko...tak nevim nevim, měl by se nad sebou zamyslet...ale..stane se...a doufám že to rychle někdo opraví :o))
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem na severu o tři dvojvstupenky na promítání v rámci Kina pod hvězdami u zábřežského zámku. Tamní festival Léto u zámku nabídne ve čtvrtek 22. srpna filmový trhák BOHEMIAN RHAPSODY, který popisuje hudební dráhu i jedinečnou životní a uměleckou jízdu Freddieho Mercuryho od založení skupiny Queen až po památný koncert Live Aid v roce 1985.

Soutěžní otázka:
V kterém roce byla založena skupina Queen?
A) 1965
B) 1970
C) 1975

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Volnou dvojvstupenku na promítání filmu Teroristka, které pořadatelé uvedou v rámci Kina pod hvězdami v amfiteátku na Masarykově náměstí v Zábřeze ve čtvrtek 15. srpna, vyhrávají: Helena Heckenbergerová ze Sudkova a Ivana Tomášková ze Svébohova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.