KULTURA

Best pohoda fest již po čtvrté v Leštině

6. července 2005, 19:40, Jílková Radka
Leština – V sobotu 9. července se již po čtvrté fotbalové hřiště v Leštině změní v  útočiště všech hudebních fanoušků. „V minulosti tu vystupovaly takové kapely jako pražská Vltava, šumperští o5&Radeček nebo třeba Mňága a Žďorp a tím úměrně vzrůstala i návštěvnost“, říkají pořadatelé tohoto festivalu. Letošní bombou budou určitě BUTY.
Leština – V sobotu 9. července se již po čtvrté fotbalové hřiště v Leštině změní v útočiště všech hudebních fanoušků. „V minulosti tu vystupovaly takové kapely jako pražská Vltava, šumperští o5&Radeček nebo třeba Mňága a Žďorp a tím úměrně vzrůstala i návštěvnost“, říkají pořadatelé tohoto festivalu. Letošní bombou budou určitě BUTY.

Program je tak nabitý hudebními lahůdkami. Od 15. hodiny si posluchači mohou poslechnout sedmičlennou kapelu MILO, která přijede až z Prahy. Jejím hnacím motorem je zejména dominantní rytmika, která má za úkol dostat publikum do varu a pořádně všechny rozkřepčit.

Asi za hodinku poté je vystřídá KOCHTA BAND ze Zlína, těšit se můžete i na BOGABOO. Večerní program zahájí v 19 hodin pořádající VELMI KRÁTKÉ VLNY (VKV), kteří ve svém obvyklém složení: Karel Kolčava (kytara, zpěv), Vít Kolčava (bicí), Vít Rýznar (baskytara), Vítězslav Novotný (trumpeta), Petr Sršeň (pozoun) a M. König, představí své nové CD v rytmu funky-blues-jazz, které je podkreslené živými rytmy latiny.

Buty netřeba představovat, jejich píseň Nad stádem koní či František Dobrota jistě každý zná. Kytarista, zpěvák a textař Radek Pastrňák s sebou přiveze další členy této legendární skupiny, kterými jsou Řek Nikos Engonidis – cello, , Jugoslávec Milan Straka, porubák Richard Kroczek a Maďar Norbert Kovacz.

NOVEMBER 2ND letos slaví již 10letou existenci a není rozhodně bez povšimnutí, že tato 5členná kapela v čele se Sašou Langošovou (zpěv, kytara), dále s Romanem Helclem (kytara), Alešem Zenklem (baskytara), Tomášem Brožkem (bubeník) a Janem Kořínkem (piano, harmoniky) dostala v roce 2002 Anděla. Představí zde svoji podobu blues-rocku vycházejícího z amerických kořenů. LUS3 tvoří tři mladíci a jedna slečna: Jakub Zachoval – kytara (plus spousta efektů), Filip Vávro – baskytara, Petr Pour – bicí a Klára Kondelíková – zpěv. Kapela patří mezi finalisty prestižní soutěže Jim Beam Music. Za sebou mají pár koncertů s legendárními Waltari, jezdí turné s Lety mimo a často jsou přirovnáváni k irským Cranberries.

Leštinský festival zakončí o půl druhé ráno kapela FAR CRAP: Jiří Matys (basa), Tomáš Demel (bicí), Miloš Palla (zpěv, kytara) – která se žánrově vydala stejnou cestou, jako R.H.CH.P.

Bude to dlouhá noc!
Pokud se vám nebude chtít utíkat na vlak či autobus máte možnost si v areálu fotbalového hřiště postavit stan a kochat se hudebním požitkem přímo z postýlky. Celým večerem vás, stejně jako loni, bude provázet Forest K., mladý moderátor, spisovatel, novinář a ještě k tomu student!


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 6.7.2005 22:01
Titulek: Slovenska Mnaga????
Autor: Mart.ini
66
Co je to za kravinu???Co ja vim,tak Mnaga a zdorp je z Valmezu, ale chybicka se vloudi.
Reagovat
Datum: 8.7.2005 10:55
Titulek: RE: Slovenska Mnaga????
Autor: Rejdakce
26
136
Tak tady nezbývá než se upřímně omluvit, neboť i my samozřejmě víme - že jsou s Valmezu - díky za upozornění a sjednávám nápravu.

Za rejdakci Věrka
Reagovat
Datum: 8.7.2005 22:53
Titulek: RE: RE: Slovenska Mnaga????
Autor: Mart.ini
60
Jasne, stane se.Lepsi nepsat odkud jsou a je po starostech:-)
Reagovat
Datum: 7.7.2005 06:13
Titulek: kapely
Autor: nick
27
Výběr kapel za moc nestojí. Eště že u nás v Šumperku bude sumer in action. Těším se na bowave.
Reagovat
Datum: 7.7.2005 08:00
Titulek: Mňága
Autor: XXXGeorg
27
Nemůžu jinak než nereagoavat...slovenská mňága a žďorp...tak to mě docela dostalo, jak na tohle mohl někdo přijít?? Myslím že Mňága je daleko známější než Buty a když ji někdo flákne k devalvačkám na Slovensko...tak nevim nevim, měl by se nad sebou zamyslet...ale..stane se...a doufám že to rychle někdo opraví :o))
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 krát 2 vstupenky na koncert skupiny LIVE FOYN FRIIS QUINTET v čele s vycházející skandinávskou hvězdou jazzového vokálu, zpěvačkou Live Foyn Friis. Jedinečný hudební recitál se uskuteční v neděli 25. listopadu v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na koncert.

Soutěžní otázka:

Odkud pochází jazzová zpěvačka a skladatelka Live Foyn Friis?

A) z Finska
B) z Norska
C) z Dánska

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na setkání horolezců, dobrodruhů, turistů a milovníků extrémních sportů HOROVÁNÍ, které se uskuteční v sobotu 24. listopadu v Domě kultury Šumperk, vyhráli Petra Vinklárková z Vikýřovic, Martin Nedbal ze Šumperka, Lenka Kubíčková z Mohelnice, Zdenka Vojtková z Bludova a Lenka Skoumalová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.