KULTURA

Sukničkáři v akci (7a1/2 fest)

29. června 2005, 22:06, Jílková Radka
Sukničkáři v akci (7a1/2 fest) Zábřeh, 24. 6. 2005 - Již od 18 hodin se plavecký areál Oborník změnil v hudební scénu a dal tak možnost ukázat se bezmála 10 kapelám, které se sjely z celé České republiky. Nechyběla zde ani Dj produkce se slavnýmý jmény, jako je Dj Loutka, Dj Tráva, Mánio a další, zkrátka návštěvníci tohoto festivalu se opravdu nenudili.

Zábřeh, 24. 6. 2005 - Již od 18 hodin se plavecký areál Oborník změnil v hudební scénu a dal tak možnost ukázat se bezmála 10 kapelám, které se sjely z celé České republiky. Nechyběla zde ani Dj produkce se slavnými jmény, jako je Dj Loutka, Tráva, Mánio a další, zkrátka návštěvníci tohoto festivalu se opravdu nenudili.

Olomoučtí Beeline, v překladu vzdušná čára či energie, (jádro kapely vzniklo již před třemi lety), rozjeli svůj indie-rock skoro na začátku akce a rozehřáli tak diváky na další kapelu, kterou byla šumperská o5&Radeček. Kluci zazpívali pár svých starších písniček, ale zazněla i novinka Pan Kristián. Na tuto kapelu se spíše chytala něžnější část publika, ale co potom následovalo, to nikdo nečekal…

Na scénu přilítli Elektrick Manni a pořadatelé se museli hodně snažit, aby nadšení fanoušci nezbořili mantinely, při snaze být svým idolům co nejblíže. Elektrick Mann z Valašského Meziříčí dokázali všechny strhnout a dalo velkou práci rozjařenou skupinu dostat z pódia.

Při menší pauzičce jsem si popovídala se zpěvákem z kapely Beeline, který tu prodával za osm pětek jejich cd. Velice mě zaujalo, že měl oblečenou zelenou sukni a na mou otázku, zda jde o symbol řekl: „Na toto oblečení jsem měl náladu, nevidím na tom nic divného, ale je fajn, že se ptáš, většině lidí by to možná přišlo trapné.“

Další kapela na scéně byla Imodium z Broumova u Náchoda, partička tří kluků, která to umí taky pěkně rozbalit. Publikum bylo nadšené a zatímco při Elektrick Mannech se vyřádili hlavně kluci, teď byly v popředí i slečny a fandily, co se jen dalo. „Jsou vážně skvělí, těšila jsem se na ně celej den!“ prozradila nám jejich nadšená fanynka. Navíc v této skupině se objevil taky jeden „sukničkář“ v černém tílku a černé sukni z rozparkem mu to náramně slušelo, že by nová móda pro drsnější kapely?

Dále ještě následovali pražští Cocotte minute, vrchol večera, neopakovatelní Jumping Drums z Bruntálu, domácí Feedback a Banana z Ostravy. Akce se podařila, diváci se bavili, skupiny se pořádně vyřádily, tanečníci u dj scény se pořádně zakroutili, takže těšíme se na další ročník!!!

Kromě NOŠENÍ SUKNÍ chystá skupina Beeline na léto tvorbu NOVÉHO CD, takže se můžeme těšit na jejich další pecky.
V areálu se našla i sportovní atrakce v podobě obří trampolíny s možností skákat až 8 metrů vysoko a mnozí nadšenci ji nenechali bez povšimnutí.
"Děkujeme pořadatelům, že jsme si tu mohli zahrát," vzkázal Cibule na konci vystoupení skupiny 05&Radeček.
Elektrick Mann byli jako vychřice, svou třičtvrtě hodinku si velmi užívali.
Našel se tu i odvážný ohnivý muž a svým exhibičním vystoupením zaujal na pár minut většinu diváků.
Imodium byli na scéně jako doma, jak by taky ne, když vystupovali společně s Divokým Billem či Ready Kirken.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 krát 2 vstupenky na koncert skupiny LIVE FOYN FRIIS QUINTET v čele s vycházející skandinávskou hvězdou jazzového vokálu, zpěvačkou Live Foyn Friis. Jedinečný hudební recitál se uskuteční v neděli 25. listopadu v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na koncert.

Soutěžní otázka:

Odkud pochází jazzová zpěvačka a skladatelka Live Foyn Friis?

A) z Finska
B) z Norska
C) z Dánska

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na setkání horolezců, dobrodruhů, turistů a milovníků extrémních sportů HOROVÁNÍ, které se uskuteční v sobotu 24. listopadu v Domě kultury Šumperk, vyhráli Petra Vinklárková z Vikýřovic, Martin Nedbal ze Šumperka, Lenka Kubíčková z Mohelnice, Zdenka Vojtková z Bludova a Lenka Skoumalová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.