KULTURA

Sukničkáři v akci (7a1/2 fest)

29. června 2005, 22:06, Jílková Radka
Sukničkáři v akci (7a1/2 fest) Zábřeh, 24. 6. 2005 - Již od 18 hodin se plavecký areál Oborník změnil v hudební scénu a dal tak možnost ukázat se bezmála 10 kapelám, které se sjely z celé České republiky. Nechyběla zde ani Dj produkce se slavnýmý jmény, jako je Dj Loutka, Dj Tráva, Mánio a další, zkrátka návštěvníci tohoto festivalu se opravdu nenudili.

Zábřeh, 24. 6. 2005 - Již od 18 hodin se plavecký areál Oborník změnil v hudební scénu a dal tak možnost ukázat se bezmála 10 kapelám, které se sjely z celé České republiky. Nechyběla zde ani Dj produkce se slavnými jmény, jako je Dj Loutka, Tráva, Mánio a další, zkrátka návštěvníci tohoto festivalu se opravdu nenudili.

Olomoučtí Beeline, v překladu vzdušná čára či energie, (jádro kapely vzniklo již před třemi lety), rozjeli svůj indie-rock skoro na začátku akce a rozehřáli tak diváky na další kapelu, kterou byla šumperská o5&Radeček. Kluci zazpívali pár svých starších písniček, ale zazněla i novinka Pan Kristián. Na tuto kapelu se spíše chytala něžnější část publika, ale co potom následovalo, to nikdo nečekal…

Na scénu přilítli Elektrick Manni a pořadatelé se museli hodně snažit, aby nadšení fanoušci nezbořili mantinely, při snaze být svým idolům co nejblíže. Elektrick Mann z Valašského Meziříčí dokázali všechny strhnout a dalo velkou práci rozjařenou skupinu dostat z pódia.

Při menší pauzičce jsem si popovídala se zpěvákem z kapely Beeline, který tu prodával za osm pětek jejich cd. Velice mě zaujalo, že měl oblečenou zelenou sukni a na mou otázku, zda jde o symbol řekl: „Na toto oblečení jsem měl náladu, nevidím na tom nic divného, ale je fajn, že se ptáš, většině lidí by to možná přišlo trapné.“

Další kapela na scéně byla Imodium z Broumova u Náchoda, partička tří kluků, která to umí taky pěkně rozbalit. Publikum bylo nadšené a zatímco při Elektrick Mannech se vyřádili hlavně kluci, teď byly v popředí i slečny a fandily, co se jen dalo. „Jsou vážně skvělí, těšila jsem se na ně celej den!“ prozradila nám jejich nadšená fanynka. Navíc v této skupině se objevil taky jeden „sukničkář“ v černém tílku a černé sukni z rozparkem mu to náramně slušelo, že by nová móda pro drsnější kapely?

Dále ještě následovali pražští Cocotte minute, vrchol večera, neopakovatelní Jumping Drums z Bruntálu, domácí Feedback a Banana z Ostravy. Akce se podařila, diváci se bavili, skupiny se pořádně vyřádily, tanečníci u dj scény se pořádně zakroutili, takže těšíme se na další ročník!!!

Kromě NOŠENÍ SUKNÍ chystá skupina Beeline na léto tvorbu NOVÉHO CD, takže se můžeme těšit na jejich další pecky.
V areálu se našla i sportovní atrakce v podobě obří trampolíny s možností skákat až 8 metrů vysoko a mnozí nadšenci ji nenechali bez povšimnutí.
"Děkujeme pořadatelům, že jsme si tu mohli zahrát," vzkázal Cibule na konci vystoupení skupiny 05&Radeček.
Elektrick Mann byli jako vychřice, svou třičtvrtě hodinku si velmi užívali.
Našel se tu i odvážný ohnivý muž a svým exhibičním vystoupením zaujal na pár minut většinu diváků.
Imodium byli na scéně jako doma, jak by taky ne, když vystupovali společně s Divokým Billem či Ready Kirken.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru