KULTURA

Šumperk "na skok" u Superstar

29. června 2005, 22:05, Jílková Radka
Šumperk "na skok" u Superstar Praha, 23. 6. 2005 – „Superstar, superstar“ volali šumperáci minulý čtvrtek na Superkoncertu. Až dvě desítky nadšených fanoušků ze šumperska si nemohly nechat ujít megakoncert v Praze. I když byli jen kapkou v moři v asi desetitisícovém davu, do podvědomí finalistů se na chvíli zapsali svou touhou po společném focení.
Praha, 23. 6. 2005 – „Superstar, superstar“ volali šumperáci minulý čtvrtek na Superkoncertu. Až dvě desítky nadšených fanoušků ze šumperska si nemohly nechat ujít megakoncert v Praze. I když byli jen kapkou v moři v asi desetitisícovém davu, do podvědomí finalistů se na chvíli zapsali svou touhou po společném focení.

Náctileté fanynky a fanoušci se ukázněně fotili s Filipem Jankovičem i Míšou Noskovou, kteří se nečekaně objevili asi dvě hodinky před začátkem koncertu před Arénou. Míša byla usměvavá a velmi milá. „Určitě přijďte, bude to velká show,“ zvala všechny kolem sebe.

A měla pravdu, což mohl dosvědčit i nedělní zkrácený přenos na TV Nova. „Je škoda, že nebyl odvysílaný celý. Televizní diváci tak přišli o druhé písně finalistů, neslyšeli upřímné poděkování Michala Hudčeka ani vřelé vyznání Michala Foreta, který se slovy Mám vás rád, uvedl svou další píseň. V přenosu také chybělo předávání platinových desek všem 12 finalistům za jejich společné cd. I Vlastův projev se zde neukázal a už vůbec ne Ali Amiriho – Ahoj- a dodatek, že to bylo vůbec jeho první slovo, které se v České republice naučil, „popisovala zážitky Katka Studená ze Šumperka.

Velice úsměvný byl nástup prvních pěti finalistů, kteří všichni do jednoho zdravili fanoušky hlasitým: Ahoj! Jak se máte! Až zmíněný Ali Amiri toto slůvko obohatil a zbytek finalistů pak přešel na jiný pozdrav (např. Gába se tázala: Máte ještě dost síly? A dodala: Tak jedeme dál!)

I když nebyla Sazka Aréna vyprodaná jako v loňském roce, bylo zde publikum, které skvěle spolupracovalo se svými zpívajícími miláčky, a hopsáním, máváním a bombardováním plyšovými hračkami dodávali všem kuráž a radost ze zpívání. „Jste skvělí, výborně!“ neskrýval svou radost Michal Hudček.

„Na mě velice zapůsobil Petr Bende a jeho Angel od Robieho Wiliamse, Filip Jankovič svým tancem, dostala mě i Klára Zaňková, škoda, že tak brzo vypadla, a samozřejmě i Vlastík a jeho závěrečná píseň Final Countdown, kdy celá Aréna stála, tleskala a zpívala, to bylo moc fajn,“ prozradila po koncertě nadšená fanynka z Prahy. „Mě zase zaujala Gába a její Black Velvet, ty tanečnice byly vážně sexy,“ nechal se slyšet další šumperský Starfanoušek.

Na Superkoncertě zaznělo 27 písniček, z toho dvě společné 12 a prvních 7 finalistů. Všichni novodobý zpěváci i zpěvačky se snažili dokázat, co v nich opravdu je a většině se to také podařilo. Zklamala mě jen Monika Šramlová svým nezajímavým projevem. Zbytek, i když zrovna dvakrát slavně nezpíval (Foret,Kolářová a Jankovič), mě oslnil tancem nebo krásným úsměvem, bylo se na co dívat. Nemalý dík tak patří i jejich doprovodné skupině, vokalistům i tanečníkům.

„Velmi jsem se těšila na Vlastu, kterého moderátoři Laďka s Petrem nazvali Malý velký muž, a nezklamal mě. Bylo vidět, že s koncertováním má zkušenosti, zpěv si opravdu vychutnával a publikum s ním. Troufám si tvrdit, že písničku Final Countdown zazpíval lépe než skupina Europe,“ popisuje Lenka Hošková

Co říct na závěr? Snad jen menší kritiku, která neuškodí: 12 finalistů se loučilo a mávalo na pódiu na své fanoušky, kterých se nemálo rychle hrnulo k východu. Co si myslet, snad jim jel vlak či autobus? Jedno je jisté, udělali velkou chybu, neboť prošvihli úspěšnou autogramiádu všech „Superstárů“, která se uskutečnila hned po koncertu.

 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 30.6.2005 15:31
Titulek: maj to uz za sebou
Autor: bobriX
67
...a ted uz po vetsine z nich nestekne ani pes..
Reagovat
Datum: 3.7.2005 20:37
Titulek: Rychlokvašky
Autor: Hebda
29
Za pár měsíců po nich neštěkne ani pes.Je to prostě jenom dětská superstar.Tento článek je uplně zbytečný, zvlášť v místní drbně.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 5 vstupenek na závěrečný díl ságy Avengers, kterou šumperské kino OKO uvede 25. dubna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Hrozivé události způsobené Thanosem, který vyhladil polovinu života ve vesmíru a silně oslabil Avengers, vedou zbylé superhrdiny k tomu, aby ve strhujícím finále 22 filmů studia Marvel zvaném Avengers: Endgame sebrali poslední síly a pokusili se vrátit úder.

Poslední díl série se jmenuje:

A) Avengers: Endgame
B) Avengers: Infinity War
C) Avengers: Intimity bar

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Volné vstupenky na velikonočně laděný den v šumperském muzeu ve čtvrtek 18.dubna od 9 do 16 hodin vyhráli: Lucie Šafářová z Brníčka a Lenka Valentová z Bohutína. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v den konání akce na recepci muzea.