KULTURA

Klubová legenda bude hostovat v Music Machine

22. června 2005, 20:44, casp
Klubová legenda bude hostovat v Music Machine
Šumperk - Hypnotix – česká klubová legenda je zřejmě největším tahákem červnového programu hudebního klubu Music Machine. Koncert je připraven na 30. června a hudební fanjšmekři se mají skutečně na co těšit, neboť skupina dorazí s novým projektem „Where the Spirit Lives“.

Šumperk - Hypnotix – česká klubová legenda je zřejmě největším tahákem červnového programu hudebního klubu Music Machine. Koncert je připraven na 30. června a hudební fanjšmekři se mají skutečně na co těšit, neboť skupina dorazí s novým projektem „Where the Spirit Lives“.

Počátky kapely sahají až do 80. let, ovšem velký úspěch zažívají Hypnotix až s nástupem elektroniky začátkem let devadesátých. Své desky od roku 1997 vydával tento projekt u známého labelu African Dope Records a dočkal se i dvou remixových re-edicí svých alb. Hudba Hypnotix je z největší části ovlivněna tanečními styly jako trance, dub, ale i reggae, trip-hop a jako doplněk jí oživují prvky ethnické a world music.

Pro rok 2005 přicházejí Hypnotix s kompletně novým projektem: "Where the Spirit Lives". Hlavním protagonistou a frontmanem se stává zpěvák a specialista na africké rytmy Ego L. Din, dalším novým členem skupiny je kytarista Vláďa Keicher, který přichází do Hypnotix z klubové party Space Junkie.

Ego L. Din se na české klubové scéně objevil nejprve jako trumpetista, perkusista a zpěvák ve skupinách Dunumba, Hermakouti a Načeva, v řijnu 2004 vydává skupina Nana Zorin album "Do U Want To Live Forever", kde se představil jako sólový zpěvák a frontman.

V Music Machine vystoupí Hypnotix ve složení : Ego L. Din (vokály, africké bubny), Milada Ditrichová (percussion, bicí), Michal Ditrich (baskytara, kontrabas), Přemek Urban (klávesy) a Vladimír Keicher (kytary).

Každý milovník chytré taneční hudby si při jejich poslechu přijde na své a má dvě možnosti, buď jen v klidu poslouchat a vnímat tu obrovskou dávku energie nebo tancovat až do vyčerpání. Anebo obojí, Hypnotix umí zabavit každého. Music Machine a jeho návštěvníky čeká v červnu skutečný hudební svátek.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na novou českou romantickou komedii LÉTO S GENTLEMANEM, kterou šumperské kino Oko uvádí od 14. do 25. února. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární český herec napsal scénář k filmu Léto s gentlemanem?

A) Jaromír Hanzlík
B) Jiří Bartoška
C) Ondřej Vetchý

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební a taneční přehlídku KELTSKÝ VEČER, která se uskuteční v DK Šumperk v sobotu 16. února, vyhráli Alena Turková z Bratrušova, Ivana Tomášková ze Svébohova, Jana Koníčková z Rudy nad Moravou, Elena Hřebáčková ze Šumperka a Josef Haramia ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhru si vyzvedněte v pokladně kina OKO v Šumperku.