KULTURA

Klubová legenda bude hostovat v Music Machine

22. června 2005, 20:44, casp
Klubová legenda bude hostovat v Music Machine
Šumperk - Hypnotix – česká klubová legenda je zřejmě největším tahákem červnového programu hudebního klubu Music Machine. Koncert je připraven na 30. června a hudební fanjšmekři se mají skutečně na co těšit, neboť skupina dorazí s novým projektem „Where the Spirit Lives“.

Šumperk - Hypnotix – česká klubová legenda je zřejmě největším tahákem červnového programu hudebního klubu Music Machine. Koncert je připraven na 30. června a hudební fanjšmekři se mají skutečně na co těšit, neboť skupina dorazí s novým projektem „Where the Spirit Lives“.

Počátky kapely sahají až do 80. let, ovšem velký úspěch zažívají Hypnotix až s nástupem elektroniky začátkem let devadesátých. Své desky od roku 1997 vydával tento projekt u známého labelu African Dope Records a dočkal se i dvou remixových re-edicí svých alb. Hudba Hypnotix je z největší části ovlivněna tanečními styly jako trance, dub, ale i reggae, trip-hop a jako doplněk jí oživují prvky ethnické a world music.

Pro rok 2005 přicházejí Hypnotix s kompletně novým projektem: "Where the Spirit Lives". Hlavním protagonistou a frontmanem se stává zpěvák a specialista na africké rytmy Ego L. Din, dalším novým členem skupiny je kytarista Vláďa Keicher, který přichází do Hypnotix z klubové party Space Junkie.

Ego L. Din se na české klubové scéně objevil nejprve jako trumpetista, perkusista a zpěvák ve skupinách Dunumba, Hermakouti a Načeva, v řijnu 2004 vydává skupina Nana Zorin album "Do U Want To Live Forever", kde se představil jako sólový zpěvák a frontman.

V Music Machine vystoupí Hypnotix ve složení : Ego L. Din (vokály, africké bubny), Milada Ditrichová (percussion, bicí), Michal Ditrich (baskytara, kontrabas), Přemek Urban (klávesy) a Vladimír Keicher (kytary).

Každý milovník chytré taneční hudby si při jejich poslechu přijde na své a má dvě možnosti, buď jen v klidu poslouchat a vnímat tu obrovskou dávku energie nebo tancovat až do vyčerpání. Anebo obojí, Hypnotix umí zabavit každého. Music Machine a jeho návštěvníky čeká v červnu skutečný hudební svátek.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Rejem o tři lístky na film Rocketman.Životní příběh hudební legendy Eltona Johna, vinoucí se od jeho hudebních začátků až na samotný vrchol, protkaný jeho největšími hity. Režie se ujal Dexter Fletcher, který stál za dokončením filmu Bohemian Rhapsody. Šumperské kino OKO ho promítá ve čtvrtek 30. května. Můžete být u toho, pokud odpovíte správně na soutěžní otázku. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Otázka:
V hlavní roli Eltona Johna zazáří Taron Egerton. V jakém kresleném filmu si Eltona Johna již zazpíval

A) Tajný život mazlíčků
B) Ledová královna
C) Zpívej

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESU na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné vstupenky pro třikrát dvě osoby na zahajovací koncert festivalu Klášterní hudební slavnosti 2019 konaný v šumperském Domě kultury 7. června, vyhrávají: L. Odehnalová z Kolšova, M. Kulhaj ze Šumperka a Z. Trhalová ze Zábřeha. Blahopřejeme! Vstupenky si vyzvedněte v pokladně DK.