KULTURA

Kdo rozezní Pavlínin dvůr? + rozhovor se Status Praesents

22. června 2005, 20:44, tech
Šumperk - 16. července se v Šumperku koná vůbec první letní hudební festival a přilákat by měl především mladší generaci fanoušků hudby. Víme, kdo rozezní Pavlínin dvůr.
Šumperk - 16. července se v Šumperku koná vůbec první letní hudební festival a přilákat by měl především mladší generaci fanoušků hudby. Víme, kdo rozezní Pavlínin dvůr.

Třetí červencovou sobotu se na prvním šumperském letním festivale představí hned šest hudebních kapel, z nichž čtyři jsou z Čech a dvě z Moravy.

Muzikální Moravu zastoupí na festivalu místní a již známí Tainted a mohelničtí Burani z New Jersey se svým energickým reggae. V jejich šlépějích budou pokračovat Skapollo z Vrchlabí, označující svou hudbu jako „ska punky funky“. Z Jablonného nad Orlicí k nám zavítají Shatter, kteří jsou označování jako nová generace drtícího stylu a jejich hudba obsahuje mnoho moderních prvků, například bonga, jumbe a ženský vokál. Jedním z hlavních koncertů celého večera bude vystoupení karlovarských Bow Wave, představujících dnes tolik populární styl hudby – hip hop. Poslední z koncertujících kapel je pětičlenná pražská hudební formace STATUS PRAESENTS. Pár otázek zodpověděl frontman a zpěvák v jedné osobě, Vojtěch.

Jak bys potencionálním návštěvníkům představil vaši kapelu?

„Macho Metal is comin´!!! Slabší povahy ať si vezmou chrániče sluchu, poteče krev z uší! Ale jinak jsme velice milí a přítulní hoši.“ Na co se můžou ti, co přijdou na koncert, těšit? „Můžou se těšit na to, že jim to určitě nandáme! Během koncertu ze sebe vydáme všechno, sáhneme si až na dno to samý čekáme i od macholidí. Jo a taky tam napiš, že se budou královsky bavit, jsou připravené zábavné soutěže a různé atrakce, obzvlášť pro děti,“ směje se Vojtěch a dodává: „Jo a jestli má někdo zlobivý dítě, tak ho rádi postrašíme.“

Jaký je váš doposud největší úspěch?

“Rozpalování publika pro Pro-Pain v roce 2004 v Praze a pro Stuck Mojo letos v únoru.”

Jak vzniklo slovo MACHO a co vyjadřuje?

„Vzniklo to tak, že nás jednou napadl jeden člověk, že prý to, co hrajeme, není hard core, ale normální macho metal, tak jsme se rozhodli tuto škatulku využívat a propagovat. Slovo macho je ze španělštiny a my si vybrali pár základních významu a to: samec, kozel, prase a kladivo!“

Na festivalu, zdá se, bude pěkně veselo…

„No to určitě! Takže vás tam chceme vidět všechny.“


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 krát 2 vstupenky na koncert skupiny LIVE FOYN FRIIS QUINTET v čele s vycházející skandinávskou hvězdou jazzového vokálu, zpěvačkou Live Foyn Friis. Jedinečný hudební recitál se uskuteční v neděli 25. listopadu v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na koncert.

Soutěžní otázka:

Odkud pochází jazzová zpěvačka a skladatelka Live Foyn Friis?

A) z Finska
B) z Norska
C) z Dánska

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na setkání horolezců, dobrodruhů, turistů a milovníků extrémních sportů HOROVÁNÍ, které se uskuteční v sobotu 24. listopadu v Domě kultury Šumperk, vyhráli Petra Vinklárková z Vikýřovic, Martin Nedbal ze Šumperka, Lenka Kubíčková z Mohelnice, Zdenka Vojtková z Bludova a Lenka Skoumalová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.