KULTURA

Kdo rozezní Pavlínin dvůr? + rozhovor se Status Praesents

22. června 2005, 20:44, tech
Šumperk - 16. července se v Šumperku koná vůbec první letní hudební festival a přilákat by měl především mladší generaci fanoušků hudby. Víme, kdo rozezní Pavlínin dvůr.
Šumperk - 16. července se v Šumperku koná vůbec první letní hudební festival a přilákat by měl především mladší generaci fanoušků hudby. Víme, kdo rozezní Pavlínin dvůr.

Třetí červencovou sobotu se na prvním šumperském letním festivale představí hned šest hudebních kapel, z nichž čtyři jsou z Čech a dvě z Moravy.

Muzikální Moravu zastoupí na festivalu místní a již známí Tainted a mohelničtí Burani z New Jersey se svým energickým reggae. V jejich šlépějích budou pokračovat Skapollo z Vrchlabí, označující svou hudbu jako „ska punky funky“. Z Jablonného nad Orlicí k nám zavítají Shatter, kteří jsou označování jako nová generace drtícího stylu a jejich hudba obsahuje mnoho moderních prvků, například bonga, jumbe a ženský vokál. Jedním z hlavních koncertů celého večera bude vystoupení karlovarských Bow Wave, představujících dnes tolik populární styl hudby – hip hop. Poslední z koncertujících kapel je pětičlenná pražská hudební formace STATUS PRAESENTS. Pár otázek zodpověděl frontman a zpěvák v jedné osobě, Vojtěch.

Jak bys potencionálním návštěvníkům představil vaši kapelu?

„Macho Metal is comin´!!! Slabší povahy ať si vezmou chrániče sluchu, poteče krev z uší! Ale jinak jsme velice milí a přítulní hoši.“ Na co se můžou ti, co přijdou na koncert, těšit? „Můžou se těšit na to, že jim to určitě nandáme! Během koncertu ze sebe vydáme všechno, sáhneme si až na dno to samý čekáme i od macholidí. Jo a taky tam napiš, že se budou královsky bavit, jsou připravené zábavné soutěže a různé atrakce, obzvlášť pro děti,“ směje se Vojtěch a dodává: „Jo a jestli má někdo zlobivý dítě, tak ho rádi postrašíme.“

Jaký je váš doposud největší úspěch?

“Rozpalování publika pro Pro-Pain v roce 2004 v Praze a pro Stuck Mojo letos v únoru.”

Jak vzniklo slovo MACHO a co vyjadřuje?

„Vzniklo to tak, že nás jednou napadl jeden člověk, že prý to, co hrajeme, není hard core, ale normální macho metal, tak jsme se rozhodli tuto škatulku využívat a propagovat. Slovo macho je ze španělštiny a my si vybrali pár základních významu a to: samec, kozel, prase a kladivo!“

Na festivalu, zdá se, bude pěkně veselo…

„No to určitě! Takže vás tam chceme vidět všechny.“


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

 VYHODNOCENÍ

V minulé soutěži se o volný vstup na zábřežský Akustikfest správnou odpovědí nikdo nepřihlásil, nemá tedy žádného výherce.