Sportovní gymnastika – dívky

25. května 2005, 17:43, pp

Poprad/Šumperk - Závod o Putovní pohár primátora Popradu již několik let patří na termínovou listinu Gymnastického klubu Šumperk. Letos se do města pod Tatrami sjela 14.května silná konkurence klubů z Maďarska, Polska, České republiky a Slovenska.

Poprad/Šumperk - Závod o Putovní pohár primátora Popradu již několik let patří na termínovou listinu Gymnastického klubu Šumperk. Letos se do města pod Tatrami sjela 14.května silná konkurence klubů z Maďarska, Polska, České republiky a Slovenska.

V kategorii mladších žákyň zvítězila svěřenkyně trenérky Silvie Urbanové Viktorie Harásková z GK Šumperk. Její oddílové kolegyni Simoně Kozákové unikla bronzová medaile pouze o pět setin a Bára Matušková skončila 8.

Nejsilněji obsazená byla kategorie starších žákyň, ve které se prezentovalo 40 závodnic. Ani v této konkurenci se svěřenkyně trenérky Heleny Konopové z GK Šumperk nelekly soupeřek >– Kateřina Drenková vybojovala bronzovou medaili, Pavlína Březinová a Ivona Hrivnáková se shodně podělily o 5. místo.

V kategorii juniorek nenechala nic náhodě zkušená Dominika Harásková a s převahou zvítězila. Na stupních vítězů ji na 3. místě doplnila Jaroslava Langerová. Dominika se stala absolutní vítězkou celého závodu a odvezla si domů putovní pohár.